Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 marca 2007

ESA ujawniła datę rozpoczęcia tegorocznych, zmienionych targów E3

Jiker, 9 marca 2007, 20:12

Entertainment Software Association (ESA), jedna z największych organizacji zajmujących się inicjowaniem imprez poświęconych wirtualnej rozrywce, rozpoczęła rozsyłanie zaproszeń na tegoroczną edycję targów E3. Odbędą się one w dniach 11-13 lipca i zaskoczą nas skalą mniejszą niż zazwyczaj.

Pierwszy dodatek do gry Lost Planet: Extreme Condition już na Xbox Live Marketplace

Jiker, 9 marca 2007, 19:45

Pierwszy dodatek do gry Lost Planet: Extreme Condition trafił wreszcie do oferty usługi Xbox Live Marketplace. Sprawdziły się zatem informacje, które przekazaliśmy Wam pod koniec lutego.

Booster pack do Battlefielda 2142 już dostępny
Booster pack do Battlefielda 2142 już dostępny

Vercetti, 9 marca 2007, 18:50

Electronic Arts wydało dzisiaj pierwszy, płatny rzecz jasna, dodatek do futurystycznej, sieciowej strzelanki od studia Digital Illusions. Northern Strike, pełniący rolę booster packa do Battlefielda 2142, jest już dostępny w ramach usługi EA Link.

Gothic 3 sprzedany ponad pół miliona razy
Gothic 3 sprzedany ponad pół miliona razy

Vercetti, 9 marca 2007, 18:24

Firmy Piranha Bytes, JoWood oraz współpracujący z nimi Deep Silver, ujawniły dzisiaj statystyki sprzedaży gry Gothic 3, jednej z najgłośniejszych produkcji cRPG ubiegłego roku. Z dostarczonych przed kilkoma godzinami informacji wynika, że dzieło rozeszło się już w ponad półmilionowym nakładzie.

Myśli nieprzemyślane - Cześć, jestem Mac
Myśli nieprzemyślane - Cześć, jestem Mac

Redakcja GRYOnline.pl, 9 marca 2007, 18:07

Każde spotkanie z jakimkolwiek produktem Apple’a owocuje miłością od pierwszego wejrzenia. Weźmy takiego iPoda na przykład, który całkiem nieźle sobie w Polsce ostatnio radzi...

Phylon w produkcji
Phylon w produkcji

Vercetti, 9 marca 2007, 17:40

Mało znana ekipa Rapid Reality Studios podała dzisiaj do wiadomości, że rozpoczęła prace nad nową, sieciową strzelanką, zatytułowaną Phylon. Premiera projektu dedykowanego wyłącznie komputerom osobistym planowana jest jeszcze na pierwszą połowę bieżącego roku.

Zawartość polskich edycji kolekcjonerskich Command & Conquer 3 Wojny o tyberium
Zawartość polskich edycji kolekcjonerskich Command & Conquer 3 Wojny o tyberium

Michał Bobrowski, 9 marca 2007, 15:30

Electronic Arts Polska przedstawił zawartości dwóch limitowanych edycji kolekcjonerskich, NOD i GDI, które 30 marca pojawią się równocześnie z premierą podstawowej wersji gry. Warto tu zaznaczyć, że te wersje kolekcjonerskie zostały opracowane wyłącznie na rynek polski.

Nowe dodatki do gry Test Drive Unlimited w wersji na Xboxa 360
Nowe dodatki do gry Test Drive Unlimited w wersji na Xboxa 360

Basza, 9 marca 2007, 14:19

Firma Atari, która jest wydawcą gry Test Drive Unlimited, właśnie udostępniła użytkownikom usługi Xbox Live kilka najnowszych dodatków do tej produkcji.

Dlaczego GTA IV nie jest exclusivem na PS3?

Metatron, 9 marca 2007, 13:26

Według danych statystycznych, czasowa wyłączność gier z serii GTA na konsolę PS2 była jednym z głównych powodów, dla których ludzie nabywali to urządzenie. Dlatego też informacje o tym, że next-genowa odsłona tego bestsellerowego cyklu ukaże się równocześnie na X360 i PS3, zaskoczyły środowisko graczy. Phil Harrison z Sony postanowił wyjaśnić, dlaczego tak się stało.

Firma Anaconda zapowiada grę Windchaser
Firma Anaconda zapowiada grę Windchaser

Basza, 9 marca 2007, 13:20

Przedstawiciele firmy Anaconda oświadczyli, że właśnie rozpoczęto prace nad nową grą z gatunku strategii czasu rzeczywistego o nazwie Windchaser, a za jej produkcję odpowiada nowopowstałe studio Chimera Entertainment.

The Sims Impreza! Czyli Simsów nigdy dość
The Sims Impreza! Czyli Simsów nigdy dość

bartek, 9 marca 2007, 13:18

Czy kiedyś Simsy się znudzą? Trudno to stwierdzić, zwłaszcza, że Electronic Arts zasypuje nas coraz to nowszymi i ciekawszymi dodatkami. Jeszcze niespełna miesiąc temu premierę miały Historie z Życia Wzięte, a już teraz EA pokazało pierwsze screeny oraz filmik z kolejnego add-ona do The Sims 2, zatytułowanego Impreza (Celebration Stuff).

Twórcy Mercenaries pracują nad grą dla dzieci na Wii

Metatron, 9 marca 2007, 13:12

Według informacji opublikowanych przez serwis BusinessWeek.com, Pandemic Studios, firma odpowiedzialna za stworzenie gry Mercenaries, poza pracą nad jej sequelem, po cichu przygotowuje produkt zupełnie odmienny gatunkowo – przeznaczoną dla dzieci grę na Wii.

Zapowiedzano grę na podstawie filmu High School Musical
Zapowiedzano grę na podstawie filmu High School Musical

Metatron, 9 marca 2007, 12:56

Już w sierpniu na konsole Wii, PS2 i NDS trafi gra High School Musical. Będzie to produkcja oparta o popularny telewizyjny musical Disneya. W filmie fabuła kręciła się wokół karaoke, dlatego też trudno się dziwić, że i gra przyjmie taką formę.

Sterowanie za pomocą myśli już możliwe?
Sterowanie za pomocą myśli już możliwe?

Metatron, 9 marca 2007, 12:41

Jeszcze do niedawna sterowanie w grach za pomocą myśli było przypisywane raczej literaturze science-fiction niż rzeczywistości. Jak się jednak okazuje, nie jest to aż tak nieosiągalne, czego dowodem może być urządzenie zaprezentowane na Game Developers Conference przez firmę Emotiv Systems.

Nintendo o wtórności serwisu Home

Metatron, 9 marca 2007, 12:23

Ogłoszenie przez Sony prac nad Home – społecznościowym serwisem dla posiadaczy PS3 zostało przez Nintendo określone przykładem wtórności, która charakteryzuje producenta PlayStation. Według twórców Wii, zapowiedziany serwis w dużej mierze wzorowany jest na wymyślonej przez nich idei Mii-ludków.

Tony Blair chwali brytyjską branżę gier

Metatron, 9 marca 2007, 12:11

W trakcie spotkania z handlową organizacją ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association) premier Wielkiej Brytanii Tony Blair wygłosił przemówienie, w którym pochwalił brytyjską branżę elektronicznej rozrywki i jej wkład w rozwój ekonomiczny i kulturalny kraju.

Avatar Reality nabywa licencję na CryEngine 2
Avatar Reality nabywa licencję na CryEngine 2

Basza, 9 marca 2007, 11:59

Silnik graficzny CryEngine 2, stworzony przez firmę Crytek Studios jest w tym momencie jedną z najpotężniejszych technologii do tworzenia gier komputerowych. Z tego założenia wyszli także przedstawiciele Avatar Reality, bowiem właśnie nabyli oni licencję na użycie CryEngine 2 w swojej najnowszej produkcji.

Klon flOw na Xbox Live Arcade?
Klon flOw na Xbox Live Arcade?

Sargeras, 9 marca 2007, 11:09

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat gry Schizoid. Ma to być pierwszy tytuł stworzony za pomocą narzędzia XNA Studio Game Express, przeznaczony do dystrybucji poprzez Xbox Live Arcade.

"Zwiększony rozmiar gier z XBLA może, ale nie musi mieć wpływu na wzrost ich ceny", twierdzi Microsoft

Jiker, 9 marca 2007, 11:00

Zniesienie progu 50 MB, ograniczającego producentów gier publikowanych w ramach usługi Xbox Live Arcade może, ale nie musi wiązać się z podniesieniem cen tychże produkcji, twierdzi koncern Microsoft.

Pokemon Battle Revolution pierwszą grą zapewniającą bezprzewodowe połączenie konsol Wii i Nintendo DS

Jiker, 9 marca 2007, 10:36

Przedstawiciele koncernu Nintendo oznajmili w trakcie Game Developers Conference, że gra Pokemon Battle Revolution będzie pierwszą pozycją przeznaczoną dla konsoli Wii, która będzie korzystać z możliwości nawiązania kontaktu z przenośnym Nintendo DS za pośrednictwem WiFi. Potwierdzili tym samym wstępne wieści na ten temat, pochodzące jeszcze z zeszłego roku.

Premiera Super Mario Galaxy jeszcze w tym roku
Premiera Super Mario Galaxy jeszcze w tym roku

Jiker, 9 marca 2007, 10:05

Shigeru Miyamoto oznajmił w trakcie swojego przemówienia, będącego częścią Game Developers Conference, że oczekiwane przez wielu graczy Super Mario Galaxy trafi do sprzedaży jeszcze przed końcem 2007 roku.

Pierwsze informacje o nowym Wii Channel

Jiker, 9 marca 2007, 09:44

Wczorajszy, entuzjastyczny wykład Shigeru Miyamoto, przeprowadzony w ramach Game Developers Conference, wiązał się z ujawnieniem kilkunastu ciekawych informacji dotyczących konsol i gier koncernu Nintendo. Na dobry początek przekazujemy Wam wiadomość poświęconą nowemu Wii Channel.

Frontline: Fields of Thunder w fazie
Frontline: Fields of Thunder w fazie "Gold"

Sargeras, 9 marca 2007, 09:35

Paradox Interactive – rzec można, jeden z czołowych wydawców gier strategicznych, wczoraj podał informację mówiącą, że jego kolejna wojenna propozycja - Frontline: Fields of Thunder, trafiła do tłoczni.

Zobacz film z prezentacji gry Fable 2, która miała miejsce w San Francisco!
Zobacz film z prezentacji gry Fable 2, która miała miejsce w San Francisco!

Krystian Smoszna, 9 marca 2007, 09:29

W ostatnich dniach poświęciliśmy trochę miejsca drugiej odsłonie cyklu Fable, przygotowywanej przez firmę Lionhead Studios. Nadarzyła się ku temu zresztą doskonała okazja, ponieważ na odbywającej się w San Francisco imprezie Game Developers Conference Peter Molyneux po raz pierwszy publicznie pokazał wspomniany wyżej program.

Gears of War na PC dopiero po premierze Unreal Tournament 3?
Gears of War na PC dopiero po premierze Unreal Tournament 3?

Krystian Smoszna, 9 marca 2007, 09:02

Mark Rein, współzałożyciel firmy Epic Games, zapowiedział podczas imprezy Game Developers Conference, że gra Gears of War doczeka się w końcu konwersji na PC. Kiedy to jednak nastąpi – tego na razie nie wiadomo.

Gra Vampire Story zmienia tytuł na Vampire World
Gra Vampire Story zmienia tytuł na Vampire World

Krystian Smoszna, 9 marca 2007, 08:03

Vampire Story – produkt słowackiej firmy Mayhem Studios – zostanie opublikowany na rynku pod zmienionym tytułem. Nasi południowi sąsiedzi postanowili zmodyfikować nazwę gry, aby uniknąć omyłkowych skojarzeń z tworem studia Autumn Home Entertainment – A Vampyre Story. Słowacka gra, która nosi teraz tytuł Vampire World, trafi do sklepów na całym świecie w lecie bieżącego roku.