Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 marca 2007

Trzecie uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 07 już dostępne!
Trzecie uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 07 już dostępne!

Redakcja GRYOnline.pl, 2 marca 2007, 17:58

Wszystkich posiadaczy Wielkiej Encyklopedii Gier 07 mamy przyjemność poinformować, że od dzisiaj do pobrania jest już trzecie uaktualnienie.

Myśli nieprzemyślane - Seks, polityka i samochody

Redakcja GRYOnline.pl, 2 marca 2007, 17:47

Ponad wszelką wątpliwość jesteśmy najmądrzejszym narodem na świecie. Jeśli ktokolwiek jakąkolwiek wątpliwość jednakże ma, niech zapyta kolegę, sąsiada czy młodszą siostrę o cokolwiek.

Sony i Immersion rozpoczynają współpracę
Sony i Immersion rozpoczynają współpracę

Vercetti, 2 marca 2007, 15:18

Nie od dziś wiadomo, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Dwie zwaśnione ze sobą firmy – koncern Sony Computer Entertainment oraz przedsiębiorstwo o nazwie Immersion – chyba wreszcie zdały sobie z tego sprawę i po latach sporów o to, kto jest prawowitym właścicielem technologii force feedback, postanowiły wreszcie nawiązać współpracę.

THQ zakończyło współpracę z People Can Fly

Vercetti, 2 marca 2007, 14:30

Ponad rok temu amerykański koncern THQ opublikował oświadczenie prasowe, w którym podał do wiadomości, że podpisał umowę z polskim studiem People Can Fly. Na mocy porozumienia znany na całym świecie wydawca miał zająć się dystrybucją nowego, next-genowego tytułu spod skrzydeł naszych programistów.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Luty 2007

Redakcja GRYOnline.pl, 2 marca 2007, 14:06

Poszukiwanie grywalnych tytułów w okresie, w których wielkich hitów raczej się nie wydaje, trwa. Tym samym pierwsze miejsca zajmują na liście najpopularniejsze, zawsze niezawodne marki.

Co w poszczególnych edycjach The Lord of the Rings Online?
Co w poszczególnych edycjach The Lord of the Rings Online?

Vercetti, 2 marca 2007, 14:05

Premiera MMORPG o nazwie The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar zbliża się wielkimi krokami. W związku z planowanym na kwiecień debiutem tego tytułu jego wydawca, koncern Codemasters ujawnił informacje na temat edycji, w jakich sprzedawane będzie najnowsze dzieło studia Turbine Entertainment.

Sony Online Entertainment zwiększa opłaty za granie w swoje produkcje MMO
Sony Online Entertainment zwiększa opłaty za granie w swoje produkcje MMO

Basza, 2 marca 2007, 13:47

Dość ciekawą wiadomość mailową otrzymali wszyscy subskrybenci pakietu Station Access, który oferuje możliwość gry w kilka produkcji z gatunku MMO firmy Sony Online Entertainment.

Ważą się losy gry Dirty Harry
Ważą się losy gry Dirty Harry

Sargeras, 2 marca 2007, 12:43

Wczoraj producenta gry mającej roboczy tytuł Dirty Harry spotkało coś, co można porównać do bycia trafionym z Magnum 44. Studio The Collective, będące częścią firmy Foundation 9 Entertainment już nie pracuje nad adaptacją tego tytułu na konsole. Zgodnie ze źródłem zbliżonym do Foundation 9, po uprzednim odsunięciu studia The Collective od prac około 30 jego pracowników otrzymało wypowiedzenia.

Polska premiera gry The Sims 2: Cztery pory roku
Polska premiera gry The Sims 2: Cztery pory roku

Basza, 2 marca 2007, 12:24

Przedstawiciele polskiego oddziału firmy Electronic Arts oświadczyli, że właśnie dziś na naszym rynku zadebiutował najnowszy dodatek do niezwykle popularnej gry The Sims 2 o nazwie Cztery pory roku.

Ustalono dokładną datę premiery gry MotorStorm w Stanach Zjednoczonych
Ustalono dokładną datę premiery gry MotorStorm w Stanach Zjednoczonych

Basza, 2 marca 2007, 11:49

Kilka tygodni temu na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja na temat planowanej daty premiery gry MotorStorm na terenie Stanów Zjednoczonych, według której miała ona zadebiutować na tamtejszym rynku już w marcu bieżącego roku. Właśnie poznaliśmy dokładną datę premiery tej produkcji.

Nareszcie działa oficjalna polska strona internetowa konsoli PlayStation Portable
Nareszcie działa oficjalna polska strona internetowa konsoli PlayStation Portable

eLKaeR, 2 marca 2007, 11:32

Internetowy adres www.yourpsp.com zna zapewne zdecydowana większość posiadaczy PlayStation Portable, gdyż można tam m.in. zarejestrować swoją konsolę, zapoznać się z grami i filmami na nośniku UMD oraz dołączyć do forum dyskusyjnego. Polski oddział korporacji Sony uruchomił właśnie polską wersję tego serwisu ku uciesze rodzimych użytkowników wspomnianej przenośnej platformy.

OneBigGame, charytatywny wydawca gier, rozpoczyna działalność
OneBigGame, charytatywny wydawca gier, rozpoczyna działalność

Metatron, 2 marca 2007, 11:28

Współzałożyciel studia Guerilla Games (m.in. Killzone), Martin de Ronde, ogłosił powstanie OneBigGame, wydawcy i zarazem organizacji non-profit, która zamierza przeznaczać wpływy ze sprzedaży gier na cele charytatywne, zwłaszcza na pomoc potrzebującym dzieciom.

Zapowiedziano grę Global Agenda
Zapowiedziano grę Global Agenda

Metatron, 2 marca 2007, 10:47

Niezależne studio developerskie Hi-Rez Studios zapowiedziało swoją pierwszą grę. Debiutancka produkcja pod tytułem Global Agenda będzie osadzonym w niedalekiej przyszłości szpiegowsko-taktycznym MMORPG-iem wykorzystującym silnik Unreal Engine 3.

Finowie testują nowe wcielenie platformy N-Gage
Finowie testują nowe wcielenie platformy N-Gage

Sargeras, 2 marca 2007, 10:46

W Finlandii ruszył program pilotażowy polegający na masowym testowaniu technologii nowej generacji, czyli platformy N-Gage v2 przeznaczonej dla użytkowników telefonów z serii 60.

Konami rozpoczęło europejskie testy arcade'wej odsłony serii Pro Evolution Soccer

Jiker, 2 marca 2007, 10:31

Firma Konami rozpoczęła europejskie testy arcade’owej gry będącej kolejną odsłoną szalenie popularnej serii sportowej Pro Evolution Soccer. Zostały one zorganizowane w Wielkiej Brytanii.

Kuju Brighton zmienia nazwę na Zoë Mode

Metatron, 2 marca 2007, 10:17

Brytyjskie studio developerskie Kuju, najbardziej znane z opracowania serii gier EyeToy oraz SingStar, postanowiło przemianować swój oddział mieszczący się w Brighton na Zoë Mode. Pierwszą produkcją stworzoną pod nową nazwą będzie przeznaczona na konsolę PSP zręcznościowo-logiczna gra Crush.

30 marca dniem debiutu oficjalnego trailera gry Grand Theft Auto IV

Jiker, 2 marca 2007, 10:14

Firma Rockstar przeprowadziła aktualizację strony internetowej gry Grand Theft Auto IV, stosując interesujący zabieg instalacji zegara, odliczającego czas do debiutu pierwszego oficjalnego trailera GTA IV.

Weź udział w beta-testach usługi Games for Windows Live

Krystian Smoszna, 2 marca 2007, 10:10

Koncern Microsoft rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń na beta-testy usługi Games for Windows Live, która w przyszłości umożliwi posiadaczom PC nawiązanie połączenia z użytkownikami konsoli Xbox 360, a może nawet wspólne zmagania w grach komputerowych.

Aktualizacja europejskiej edycji usługi Virtual Console - Streets of Rage już dostępne

Jiker, 2 marca 2007, 09:55

Nintendo przeprowadziło kolejną aktualizację europejskiej wersji usługi Virtual Console. Jej oferta została poszerzona o trzy pozycje znane z konsoli Sega MegaDrive oraz jedną, pochodzącą z Turbografx-16.

Kontynuacja Dreamfall w epizodycznej dystrybucji online
Kontynuacja Dreamfall w epizodycznej dystrybucji online

Metatron, 2 marca 2007, 09:48

Pierwsze spekulacje na temat formy ostatniej części popularnej i udanej trylogii gier opowiadających o przygodach April Ryan pojawiły się już w tamtym roku. W raporcie finansowym firmy Funcom, producenta serii, znalazła się wówczas bowiem wzmianka, że „planowany jest dalszy rozwój online świata gry”. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Utwory muzyczne z gier firmy Electronic Arts są już dostępne w sklepie iTunes
Utwory muzyczne z gier firmy Electronic Arts są już dostępne w sklepie iTunes

Krystian Smoszna, 2 marca 2007, 09:34

Z dniem 1 marca koncern Electronic Arts rozpoczął sprzedaż utworów muzycznych ze swoich gier za pośrednictwem bardzo popularnego sklepu internetowego iTunes. Oferta skierowana jest na razie do mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale już niebawem stanie się dostępna również dla Europejczyków.

Ensemble Studios pracuje nad kolejną łatą do gry Age of Empires III: The WarChiefs
Ensemble Studios pracuje nad kolejną łatą do gry Age of Empires III: The WarChiefs

Krystian Smoszna, 2 marca 2007, 09:03

Choć firma Ensemble Studios prowadzi intensywne prace nad grą Halo Wars, jej pracownicy nie zostawiają na lodzie miłośników serii Age of Empires. Mały zespół odpowiedzialny za poprawki w ostatniej odsłonie słynnego cyklu, ogłosił już listę zmian, jakie pojawią się w kolejnej łatce do Age of Empires III: The WarChiefs.

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla w złocie!
S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla w złocie!

Krystian Smoszna, 2 marca 2007, 08:35

Wszystko wskazuje na to, że już nic nie przeszkodzi koncernowi THQ w opublikowaniu zgodnie z planem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla na rynku. Reprezentujący firmę Kelly Lock oznajmił wczoraj w San Francisco, że twór ukraińskiego studia GSC Game World wszedł w „złotą” fazę produkcji.

CD Projekt vs. City Interactive - czyli polska branża wg Newsweeka

Łukasz Malik, 2 marca 2007, 08:06

W najnowszym numerze tygodnika Newsweek ukazał się niezwykle ciekawy artykuł zatytułowany „Gra w cyberwiedźmina” - jak nietrudno się domyślić poświęcony jest on w całości polskiemu rynkowi gier.

Europejska premiera gry Bioshock dopiero w sierpniu

Jiker, 2 marca 2007, 07:00

Poznaliśmy wreszcie dokładną datę światowej oraz europejskiej premiery długo oczekiwanej gry pod tytułem Bioshock. Wydawca, firma 2K Games, ogłosiła za pośrednictwem jej oficjalnej strony, że dojdzie do tego w sierpniu 2007 roku.