Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 marca 2007

Katalog Gamer's Gate wzbogacony o produkty Valusoftu

Elrond, 28 marca 2007, 23:42

Przedstawiciele firmy Gamer's Gate, oferującej graczom konkurencyjną do tradycyjnej, pudełkowej, elektroniczną formę zakupu gier, poinformowali, iż poszerzająca się stale oferta wzbogacona zostanie o produkty korporacji wydawniczej Valusoft, oddziału THQ. Portal Gamer's Gate wzbogaci się o dwie nowe kategorie - gry przeznaczone dla dzieci oraz dla tzw. casual players.

Poradnik: Final Fantasy XII

Redakcja GRYOnline.pl, 28 marca 2007, 21:22

Witam wszystkich zainteresowanych najnowszą odsłoną wiekowej już serii Final Fantasy. Tutaj powiem tylko, że jako wielki fan całej serii nie mogłem przegapić i tej części, a jako bardzo ambitny fan nie mógłbym żyć bez zdobycia legendarnych broni czy pokonania najsilniejszego przeciwnika w grze. Tak więc w dalszej części poradnika znajdziecie informacje zarówno o nich jak i o wielu innych rzeczach, questach itp.

Mario kontra Sonic – olimpijskie starcie
Mario kontra Sonic – olimpijskie starcie

Major Doktor Upiorna, 28 marca 2007, 17:17

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Nintendo i SEGA wspólne pracują nad nowym projektem o nazwie Mario & Sonic at the Olympic Games. Po raz pierwszy w swojej historii Mario i Sonic spotkają się w jednej grze i staną do współzawodnictwa. Po ustaleniach z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, developerzy mają zamiar udostępnić użytkownikom oryginalne obiekty, na których w roku 2008 odbędzie się Olimpiada.

Civilization IV – kolejny dodatek w drodze!
Civilization IV – kolejny dodatek w drodze!

Vercetti, 28 marca 2007, 15:45

Zgodnie z obietnicami, jakie koncern Take-Two złożył na początku miesiąca, już niebawem na rynku zadebiutuje następna gra z cyklu strategii Sid Meier’s Civilization. Produktem tym będzie najmłodszy projekt studia Firaxis Games: Beyond the Sword - drugi, po Warlords, dodatek do czwartej odsłony kultowej turówki.

City Interactive stworzy grę na silniku użytym w F.E.A.R.

Major Doktor Upiorna, 28 marca 2007, 14:07

Dowiedzieliśmy się właśnie, że polski producent gier City Interactive zakupił nowy silnik. Pracownicy owej firmy znani są z takich produkcji, jak Code of Honor: The French Foreign Legion czy Battlestrike: The Road to Berlin. Jednak ich ambicje sięgają zdecydowanie wyżej, a w osiągnięciu postawionych celów zapewne ogromna rola przypadnie Jupiterowi EX. Owa technologia doskonale kojarzy się miłośnikom elektronicznej rozrywki m.in. z F.E.A.R. i F.E.A.R. Extraction Point.

Satoru Iwata z Nintendo jednym z najlepszych dyrektorów generalnych na świecie
Satoru Iwata z Nintendo jednym z najlepszych dyrektorów generalnych na świecie

Metatron, 28 marca 2007, 13:40

Barron, liczący się amerykański magazyn biznesowy o wieloletniej tradycji, umieścił Satoru Iwata na liście trzydziestu najlepszych dyrektorów generalnych (CEO) na świecie. Szef Nintendo (od 2002 roku), czterdziestosiedmioletni Japończyk, został postawiony na równi ze współzałożycielem Apple Stevem Jobsem czy Rupertem Murdochem z News Corporation.

Jeden z trzech wytwórców X360 wstrzymuje produkcję

Metatron, 28 marca 2007, 13:24

Przedwczoraj pojawiła się informacja o tym, że jedna z fabryk produkujących konsole Xbox 360 odmówiła dalszej współpracy z Microsoftem. Wiadomość pochodziła z chińskiej gazety EDN. Obecnie została ona potwierdzona przez giganta z Redmond.

25 osobliwych pudełek do gier
25 osobliwych pudełek do gier

Sargeras, 28 marca 2007, 13:17

Portal IGN cyklicznie tworzy rankingi na najlepsze, najbardziej oczekiwane, czy też na najbardziej beznadziejne rzeczy związane z rynkiem gier komputerowych. W tym tygodniu zagłębiono się w zagadnienie wyglądu pudełek do gier.

Trzy miliony sprzedanych NDS w Wielkiej Brytanii

Metatron, 28 marca 2007, 13:07

Nintendo i jego przenośna konsolka NDS podbiły serca nie tylko Japończyków, ale również mieszkańców Ameryki i Europy. Nie powinno więc dziwić, że i graczy z Wielkiej Brytanii ogarnęło szaleństwo na punkcie tego małego, wyposażonego w dwa ekrany urządzenia.

Ciąg dalszy problemów Take-Two z akcjonariuszami

Metatron, 28 marca 2007, 12:52

Wygląda na to, że przeniesienie daty tegorocznego spotkania z udziałowcami Take-Two nie przyniosło żadnych zmian w sytuacji wydawcy Grand Theft Auto. Przypominamy, że dodatkowy czas miał zostać wykorzystany na znalezienie alternatywnych rozwiązań dla firmy, która w ostatnim okresie ponosi spore straty.

Wkrótce nowa przygodówka z duchem w roli głównej
Wkrótce nowa przygodówka z duchem w roli głównej

Metatron, 28 marca 2007, 12:38

Niektórzy myślą, że śmierć to koniec wszystkiego. Twórcy z niezależnego studia deweloperskiego CBE zdają się nie podzielać tej opinii. Dlatego też przygotowują przygodówkę Ghost in the Sheet, określaną przez nich samych mianem „czarnej komedii o życiu pośmiertnym”.

Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami
Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami

Major Doktor Upiorna, 28 marca 2007, 12:33

Mamy okazję do poinformowania Was, że piątego kwietnia będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę pojawienia się Pokemonów na antenie jednej z japońskich stacji telewizyjnych. Niemniej jednak owe stworzonka są znane niektórym miłośnikom elektronicznej rozrywki już od 1995 r. Wtedy to pojawiła się pierwsza gra z ich udziałem, zaadresowana do posiadaczy konsoli GameBoy Pocket.

Capcom: Lost Planet i Dead Rising pozostaną exclusive'ami na X360

Metatron, 28 marca 2007, 12:21

Kiedy Christian Svensson z Capcomu odpowiedział na protesty fanów konsoli Sony oburzonych z powodu ogłoszenia, że gra Devil May Cry 4 ukaże się równocześnie na PS3 i X360, a także nieco później na komputery PC, na forach dyskusyjnych pojawiły się pytania: „Co w takim razie z Lost Planet i Dead Rising? Czy wyjdą na PS3?”

Poznaliśmy daty europejskich premier gier spod znaku Valkyrie Profile
Poznaliśmy daty europejskich premier gier spod znaku Valkyrie Profile

Metatron, 28 marca 2007, 12:07

Fanom produkcji studia Suare Enix nie trzeba przedstawiać marki Valkyrie Profile. W zeszłym roku Amerykanie mogli zwiedzić fantastyczny świat oparty na nordyckiej mitologii dzięki dwóm grom RPG, Valkyrie Profile: Lenneth na PSP oraz jej kontynuacji (dokładniej mówiąc prequelu) Valkyrie Profile 2: Silmeria na PS2. Europejscy gracze, jak to zwykle bywa, musieli czekać.

Historia cyklu Command & Conquer - część 3
Historia cyklu Command & Conquer - część 3

Krystian Smoszna, 28 marca 2007, 11:52

Zapraszamy do lektury trzeciej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Wczoraj zakończyliśmy naszą opowieść na grze Red Alert, dziś nieco więcej o jej oficjalnych rozszerzeniach oraz o wynalazku znanym jako Sole Survivor Online.

Ruszyła produkcja przygodówki Dracula: Origin

Sargeras, 28 marca 2007, 11:26

W Internecie pojawiła się informacja, że firma Frogwares rozpoczęła prace nad grą przygodową Dracula: Origin. Osią gry będą zmagania gracza, który wcielając się w postać profesora Van Helsinga ma za zadanie powstrzymać i unicestwić legendarnego wampira.

Savage 2 zalicza kolejne opóźnienie
Savage 2 zalicza kolejne opóźnienie

Sargeras, 28 marca 2007, 10:45

Pojawiły się niewesołe wieści na temat gry Savage 2: A Tortured Soul. S2Games - producent tytułu ponownie wystawia na próbę cierpliwość fanów i przesuwa termin premiery. Już raz przekładano ją z jesieni 2006 na marzec 2007. Tym razem jako termin podano lato 2007.

KOEI ujawnia plan wydawniczy: Fatal Inertia i Bladestorm w trzecim kwartale 2007 roku
KOEI ujawnia plan wydawniczy: Fatal Inertia i Bladestorm w trzecim kwartale 2007 roku

Krystian Smoszna, 28 marca 2007, 10:19

Popularny producent gier komputerowych – KOEI – opublikował wczoraj plan wydawniczy na 2007 rok. Wśród wymienionych produkcji znajdziemy jeden niezapowiedziany wcześniej tytuł – Prey the Stars.

Hitman coraz bliżej dużego ekranu
Hitman coraz bliżej dużego ekranu

Krystian Smoszna, 28 marca 2007, 09:42

Już w tym tygodniu padnie pierwszy klaps na planie filmu Hitman – ekranizacji popularnego cyklu gier akcji, tworzonego od 2000 roku przez firmę IO Interactive. Ekipa rozpocznie produkcję obrazu od zdjęć w stolicy Bułgarii.

Gry Guild Wars: Eye of the North i Guild Wars 2 oficjalnie zapowiedziane
Gry Guild Wars: Eye of the North i Guild Wars 2 oficjalnie zapowiedziane

Krystian Smoszna, 28 marca 2007, 08:51

Europejski oddział koncernu NCSoft opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie ogłosił to, o czym wiemy od początku marca – trwają prace nad nową odsłoną cyklu Guild Wars, a także nad pełnoprawnym rozszerzeniem do pierwszej części gry.

Xbox 360 Elite oficjalnie
Xbox 360 Elite oficjalnie

eLKaeR, 28 marca 2007, 07:55

Nareszcie uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie wcześniejszych zakulisowych doniesień, dotyczących nowej wersji konsoli Xbox 360. Korporacja Microsoft poinformowała bowiem właśnie, że wkrótce do modelu Core i Premium dołączy odmiana Elite, przeznaczona dla najbardziej wymagających entuzjastów rozrywki elektronicznej.

Pierwsza łata do gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium już dostępna
Pierwsza łata do gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium już dostępna

Krystian Smoszna, 28 marca 2007, 07:52

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dniu premiery trzeciej odsłony cyklu Command & Conquer, w Internecie pojawił się pierwszy patch, łatający niektóre błędy zauważone przez graczy w trakcie eksploatacji oficjalnej wersji demonstracyjnej programu.

Kamery pójdą w ruch dzięki Burnout 5

eLKaeR, 28 marca 2007, 07:07

Podczas zorganizowanej ostatnio przez Electronic Arts londyńskiej imprezy Meet the Makers, z której relację przedstawiliśmy w osobnym artykule, brylował Alex Ward – kluczowa postać w procesie developingu Burnout 5. Według jego słów, "piątka" w pełni wykorzysta potencjał PlayStation 3 i Xboxa 360. Właśnie dowiedzieliśmy się, co wspomniany twórca miał między innymi na myśli.

Resident Evil: Umbrella Chronicles panoramicznie i w jakości 480p

eLKaeR, 28 marca 2007, 06:55

Przerażająca przygoda, stanowiąca mieszankę wątków z czterech głównych części sagi Resident Evil, zostanie zaserwowana posiadaczom Wii przez korporację Capcom jeszcze w bieżącym roku. Nadchodzący produkt, noszący nazwę Resident Evil: Umbrella Chronicles ma być w ścisłej czołówce gier dla wspomnianej konsoli marki Nintendo, jeśli chodzi o wygląd trójwymiarowej grafiki.

Ogłoszono termin premiery Wipeout Pulse i pokazano pierwsze screenshoty
Ogłoszono termin premiery Wipeout Pulse i pokazano pierwsze screenshoty

eLKaeR, 28 marca 2007, 06:44

Nie zdążyła nawet minąć doba od naszego pierwszego newsa na temat Wipeout Pulse, a za sprawą firmy Sony Computer Entertainment możemy się z Wami podzielić znacznie większą niż poprzednio ilością informacji, odnośnie tego następcy gry Wipeout Pure z 2005 roku. Nowe wyścigi futurystycznych bolidów zmierzają wyłącznie ku kieszonkowej platformie PlayStation Portable.