Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 marca 2007

Poradnik: Guild Wars: Factions

Redakcja GRYOnline.pl, 14 marca 2007, 20:03

Witam wszystkich w poradniku do pierwszego dodatku do jednej z najpopularniejszych gier MMO. Skoncentruję się w nim wyłącznie na trybie PvE (człowiek vs. otoczenie) i postaram się opisać, lub choćby zaznaczyć, wszystkie zadania oraz misje, jakie możecie w Factions znaleźć, a także pokazać najważniejsze miejsca we wszystkich krainach oraz miastach, które możecie odwiedzić.

Twórcy gry Rogue Warrior wykorzystają technologię Kynapse
Twórcy gry Rogue Warrior wykorzystają technologię Kynapse

Krystian Smoszna, 14 marca 2007, 19:17

W opracowywanej przez Zombie Studios grze Rogue Warrior, za sztuczną inteligencję wirtualnych przeciwników odpowiadać będzie technologia o nazwie Kynapse – poinformowała wczoraj firma Bethesda Softworks, która wspomniany wyżej produkt zamierza opublikować na rynku.

Stargate Worlds doczeka się dodatku
Stargate Worlds doczeka się dodatku

Vercetti, 14 marca 2007, 17:59

Studio Cheyenne Mountain ujawniło dzisiaj garść szczegółów na temat swego nowego projektu, MMOcRPG o nazwie Stargate Worlds, bazującego na znanym serialu science-fiction, znanym w Polsce jako Gwiezdne Wrota. Producenci poinformowali m.in., że w niedługim czasie po premierze ich dzieła dane nam będzie ujrzeć również dodatek do gry.

Wii i mikrofon?
Wii i mikrofon?

Vercetti, 14 marca 2007, 16:20

Najnowsza konsola Nintendo oprócz dostarczania graczom rozrywki pozwala im również wykazać się sprawnością fizyczną. Niewykluczone, że już wkrótce azjatycki next-gen umożliwi swym posiadaczom także popisywanie się zdolnościami wokalnymi dzięki nabywanemu oddzielnie mikrofonowi. Takie rewelacje podaje mało znany serwis Rumourreporter.com

Ankh będzie dostępny na NDS
Ankh będzie dostępny na NDS

Sargeras, 14 marca 2007, 15:15

Niedawno informowaliśmy o wyznaczeniu daty premiery angielskiej lokacji gry Ankh: Heart of Osiris. Tym razem mamy wieści mówiące, że Ankh: The Tales of Mystery, czyli część pierwsza tego cyklu zostanie wydana na platformę Nintendo DS. Wersja na przenośną konsolę będzie miała taką samą fabułę, jak na PC i zostanie wypuszczona w sierpniu przez firmę Xider - międzynarodowy oddział niemieckiego wydawcy bhv Software.

Dave Mirra BMX Challenge na Wii
Dave Mirra BMX Challenge na Wii

bartek, 14 marca 2007, 14:42

Firma Grave Entertainemnt oficjalnie ogłosiła, że programiści pracują pełną parą nad Dave Mirra BMX Challenge w wersji na Wii. Już w czerwcu bieżącego roku, wszyscy posiadacze nowej konsoli Nintendo, będą mogli ją zakupić za jedyne 29,99 $ USD (ok. 90zł).

Kanon najważniejszych gier w historii

Metatron, 14 marca 2007, 13:46

Henry Lowood, kustosz cyfrowego zbioru History of Science and Technology Collections w uniwersytecie Stanford uznał, że gry są na tyle ważnym elementem współczesnej kultury, iż należy stworzyć ich kanon – listę zawierającą pionierskie pozycje mające wpływ na dalszy rozwój branży elektronicznej rozrywki, a następnie zachować je dla potomności niczym muzealne eksponaty.

Amerykański debiut gry MAKING HISTORY: The Calm & the Storm
Amerykański debiut gry MAKING HISTORY: The Calm & the Storm

Metatron, 14 marca 2007, 13:38

Firma Strategy First ogłosiła, że opracowana przez Muzzy Lane Software gra MAKING HISTORY: The Calm & the Storm jest już dostępna do nabycia w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych. Wspomniana produkcja jest strategią turową pozwalającą nam pokierować losami jednego z państw biorących udział w II wojnie światowej.

Fabuła gry Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy plagiatem?
Fabuła gry Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy plagiatem?

Metatron, 14 marca 2007, 13:24

Niemal trzy lata temu firma Midway wydała grę Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy. Pomysł kierowania wyposażonymi w nadnaturalne zdolności agentami został uznany za nowatorski i oryginalny. Ostatnio okazało się jednak, że Midway nie było pierwsze, co próbuje wykazać scenarzysta filmowy William L. Crawford.

Zapowiedzano grę Opoona
Zapowiedzano grę Opoona

Metatron, 14 marca 2007, 13:11

Firma Koei zapowiedziała ciekawie zapowiadającą się grę na Wii pod tajemniczo brzmiącym tytułem Opoona. Biorąc pod uwagę, że nad produkcją pracować będą osoby odpowiedzialne za serię Dragon Quest, można zakładać, że będzie to jakiś rodzaj RPG, choć nie wykluczone są zupełnie inne gatunki.

Czego może nauczyć gra Spore?
Czego może nauczyć gra Spore?

Sargeras, 14 marca 2007, 12:59

Will Wright, jedna z najsławniejszych postaci w świecie rozrywki na platformę PC (Simcity, The Sims), ujawnił pewne szczegóły dotyczące swojego nowego dzieła - Spore. Pragnie, aby ten tytuł pomagał w edukacji młodych miłośników wirtualnej strategii, pokazując im np. skutki emisji zanieczyszczeń do środowiska. Jeśli gracz będzie zanieczyszczać atmosferę dwutlenkiem węgla, to jego planeta szybko spłonie w żarze efektu cieplarnianego.

Universal Combat: Edycja Kolekcjonerska w fazie Gold
Universal Combat: Edycja Kolekcjonerska w fazie Gold

bartek, 14 marca 2007, 12:59

Jeszcze w tym miesiącu fani wieloletniej serii Battlecruiser/Universal Combat mieszkający w Ameryce Północnej, będą mogli nabyć edycję kolekcjonerską za jedyne 39,95 $ USD (ok. 120zł). Reszta świata będzie musiała obejść się smakiem lub poczekać do końca roku, kiedy to tytuł trafi do sieciowych systemów dystrybucji umożliwiających graczowi ściągnięcie gry na swój komputer po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Zapowiedziano grę Naruto: Clash of Ninja MVZ

Metatron, 14 marca 2007, 12:57

Amerykański oddział firmy wydawniczej D3Publisher zapowiedział zmierzającą na Wii grę Naruto: Clash of Ninja MVZ. Będzie to wydana wyłącznie na konsolę Nintendo bijatyka osadzona w uniwersum serii mang i anime Naruto. Premiera gry przewidziana jest na jesień bieżącego roku.

Nintendo i GameSpy wspólnie opracują system online na Wii

Metatron, 14 marca 2007, 12:43

Nintendo powoli szykuje się do umożliwienia posiadaczom Wii rozgrywki online. Prace nad systemem ciągle trwają. Według ostatnich informacji, zostanie on wsparty przez technologie opracowane przez GameSpy.

Wystartowała strona internetowa serwisu Home
Wystartowała strona internetowa serwisu Home

Metatron, 14 marca 2007, 12:31

Podczas imprezy Game Developers Conference, która odbyła się w zeszłym tygodniu, Sony ujawniło swoje plany odnośnie przygotowywanego serwisu społecznościowego Home. Ostatnio japoński producent otworzył stronę internetową, na której zainteresowani tematem będą mogli zapoznawać się z najświeższymi wiadomościami z postępów prac nad projektem.

Historia serii Grand Theft Auto – część 4
Historia serii Grand Theft Auto – część 4

Vercetti, 14 marca 2007, 10:35

Przygód z serią Grand Theft Auto ciąg dalszy. Dzisiaj zmieniamy klimaty, by z chłodnego Nowego Jorku przenieść się do słonecznego Miami, miasta będącego inspiracją dla twórców Vice City. W błyskawicznym tempie teleportujemy się więc do roku 2002, kiedy to kolejna odsłona sagi Rockstar Games uszczęśliwiła posiadaczy konsol PlayStation 2.

World Cyber Games współpracuje z Philips Electronics

Sargeras, 14 marca 2007, 10:27

Michael Arzt, wiceprezes i główny menedżer International Cyber Marketing USA ogłosił podpisanie umowy o wszechstronnej współpracy pomiędzy World Cyber Games (WCG) a działem Gaming & Peripherals koncernu Philips Electronics. Jako „oficjalny partner globalny” na nadchodzące 3 lata Philips będzie dostarczał sprzęt technologii amBX na wybrane imprezy w ramach WCG. Natomiast WCG dołączy do programu zawodów nową konkurencję - Philips amBX Cup Challenge oraz dokona instalacji urządzeń amBX przy wybranych stanowiskach.

Kwiecień nie będzie jednak miesiącem debiutu Monster Madness: Battle for Suburbia
Kwiecień nie będzie jednak miesiącem debiutu Monster Madness: Battle for Suburbia

eLKaeR, 14 marca 2007, 10:23

Zapomnieć możemy o wcześniejszych obietnicach, dotyczących amerykańskiego i europejskiego terminu premiery gry Monster Madness: Battle for Suburbia. Wspólne dzieło Artifical Studios i SouthPeak Interactive ujrzy światło dzienne nie w kwietniu bieżącego roku, lecz dopiero miesiąc później (konkretnie 15 maja 2007). Mowa zarówno o edycji pecetowej, jak i o wersji dla Xboxa 360.

Mass Effect także w wydaniu kolekcjonerskim
Mass Effect także w wydaniu kolekcjonerskim

eLKaeR, 14 marca 2007, 10:05

Wydawanie gier w dwóch wersjach, czyli standardowej i kolekcjonerskiej, to teraz często stosowany zabieg. Z odmętów globalnego oceanu informatycznego wyłowiliśmy właśnie obrazek, wskazujący na to, że również w przypadku nadchodzącej pozycji pt. Mass Effect doczekamy się więcej niż jednej edycji.

Cenzura w Command & Conquer 3
Cenzura w Command & Conquer 3

eLKaeR, 14 marca 2007, 09:32

Pecetowa wersja strategii czasu rzeczywistego pt. Command & Conquer 3: Tiberium Wars powędrowała już do tłoczni, aby trafić do sklepów pod koniec bieżącego miesiąca. Przykładowo polska edycja, nosząca podtytuł Wojny o tyberium, zadebiutuje na rynku 30 marca 2007. Rodzimi użytkownicy powinni się również cieszyć, że nie otrzymają C&C3 w wersji ocenzurowanej, jak klienci niemieccy.

Games for Windows - LIVE wystartuje 8 maja
Games for Windows - LIVE wystartuje 8 maja

Krystian Smoszna, 14 marca 2007, 09:16

Niespełna dwa miesiące dzielą nas od premiery usługi LIVE na PC. Koncern Microsoft zapowiedział dziś, że znany posiadaczom Xboksów system zadebiutuje na „blaszakach” 8 maja bieżącego roku, czyli równo z premierą konwersji gry Halo 2.

Premiera gry SEGA Rally przesunięta na jesień
Premiera gry SEGA Rally przesunięta na jesień

Krystian Smoszna, 14 marca 2007, 08:32

Wielbiciele wirtualnych wyścigów samochodowych, którzy oczekują rychłej premiery gry SEGA Rally, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z informacji ujawnionych wczoraj przez koncern SEGA wynika, że produkt ten zadebiutuje na rynku dopiero jesienią.

Premiera Metroid Prime 3: Corruption dopiero w 2008 roku?
Premiera Metroid Prime 3: Corruption dopiero w 2008 roku?

bartek, 14 marca 2007, 08:21

Jak donoszą klienci sklepu Best Buy, którzy zakupili grę Metroid Prime 3: Corruption w przedsprzedaży, jej światowa premiera została przesunięta na początek 2008 roku. Z pewnością nie pomoże to nowej konsoli Wii, ponieważ, Metroid Prime to jedna z trzech sztandarowych (obok Mario i Zeldy) serii na „zabawki” Nintendo.

Gra Warhawk zostanie wydana na dysku Blu-ray
Gra Warhawk zostanie wydana na dysku Blu-ray

Krystian Smoszna, 14 marca 2007, 08:02

Dedykowana konsoli PlayStation 3 gra o nazwie Warhawk zostanie wydana na dysku Blu-ray – zapowiedział przedstawiciel amerykańskiego oddziału koncernu Sony Computer Entertainment.

Half-Life 2: Episode Two i Team Fortress 2, a karty graficzne nowej generacji
Half-Life 2: Episode Two i Team Fortress 2, a karty graficzne nowej generacji

Krystian Smoszna, 14 marca 2007, 07:25

Gry Half-Life 2: Episode Two i Team Fortress 2 wykorzystają zaawansowane technologie, oferowane przez nowoczesne karty graficzne (zgodne z DirectX 10) – zapowiada magazyn Game Informer, którego redaktorzy niedawno odwiedzili studio firmy Valve Corporation.