Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 marca 2007

Mass Effect ukaże się przed E3?
Mass Effect ukaże się przed E3?

Vercetti, 8 marca 2007, 18:05

Odbywające się w San Francisco konferencje Game Developers Conference bez wątpienia obfitują w ciekawe wydarzenia. Za jedno z nich można uznać rozmowę, jaką szef BioWare, Ray Muzyka przeprowadził przed kilkoma godzinami z dziennikarzami serwisu IGN.

Poradnik: Knights of Honor

Redakcja GRYOnline.pl, 8 marca 2007, 17:59

Poradnik ten powstał z myślą przede wszystkim o tych, którzy mają angielską wersję gry, ale nie znają języka na tyle dobrze, by swobodnie się w niej poruszać. Jest on też oczywiście przeznaczony dla osób, które pragną poznać podstawy gry, by potem móc grać samemu. Mam nadzieję, iż to właśnie do nich trafi ten tekst.

Polska premiera gry Jade Empire: Edycja Specjalna
Polska premiera gry Jade Empire: Edycja Specjalna

Basza, 8 marca 2007, 17:30

Od dziś na terenie naszego kraju można już kupić najnowszą produkcję firmy BioWare Corporation o nazwie Jade Empire: Edycja Specjalna.

Ukończono prace nad niemiecką wersją gry Red Ocean
Ukończono prace nad niemiecką wersją gry Red Ocean

Vercetti, 8 marca 2007, 17:20

Według informacji podawanych przez niemieckiego wydawcę dtp entertainment, umiejscowiony w Hanowerze zespół Collision Studios ukończył prace nad pierwszoosobową grą akcji o nazwie Red Ocean. Tym samym projekt osiągnął status „gold”, a płyta matka z finalnym kodem dzieła wysłana została do tłoczni.

TimeShift w drugiej połowie 2007
TimeShift w drugiej połowie 2007

Vercetti, 8 marca 2007, 16:52

Na początku września ubiegłego roku na łamach naszego serwisu opublikowaliśmy wiadomość, w której informowaliśmy o opóźnieniu premiery gry TimeShift. Rynkowy debiut projektu studia Saber Interactive został wówczas przesunięty z końcówki 2006 na bliżej nieokreśloną przyszłość.

30 marca dniem rozpoczęcia europejskiej sprzedaży specjalnego zestawu gry Final Fantasy XI

Jiker, 8 marca 2007, 16:36

Firma Square Enix ogłosiła, że pod koniec marca wyda w Europie specjalną edycję gry Final Fantasy XI, noszącą podtytuł 2007 Edition. Przekazała również informację, że począwszy od dzisiaj każdy zainteresowany posiadacz podstawowej, Xboksowej lub pecetowej wersji tejże pozycji będzie mógł zaopatrzyć się w patch, uzupełniający ją o dwie lokalizacje – francuską oraz niemiecką.

Next-genowy Prince of Persia w produkcji?

Jiker, 8 marca 2007, 16:07

Wydawać by się mogło, że prace nad grą Assassin’s Creed wpłyną na chwilowe przerwanie produkcji kolejnych odsłon Prince of Persia. Wydaje się jednak, że tak się nie stanie, a przynajmniej takie wnioski można wysnuć z opublikowanych ostatnio plotek związanych z UbiSoftem i serią PoP.

Posiadacze Wii wkrótce zagrają w Star Fox 64
Posiadacze Wii wkrótce zagrają w Star Fox 64

eLKaeR, 8 marca 2007, 15:44

Dzięki bazie danych organizacji Entertainment Software Rating Board, zajmującej się kategoryzowaniem wiekowym gier, dowiedzieliśmy się ostatnimi czasy, że zbliża się m.in. Wing Commander Arena dla X360 i Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PS2, zanim jeszcze ogłoszono to oficjalnie. Teraz w katalogu ESRB spostrzegliśmy pozycję o nazwie Star Fox 64, dedykowaną platformie Wii.

The Ward - najmroczniejsza gra na konsolę Nintendo DS?
The Ward - najmroczniejsza gra na konsolę Nintendo DS?

Jiker, 8 marca 2007, 15:36

Nowopowstałe studio Renegade Kids ujawniło tytuł swojej pierwszej produkcji. Jest nią The Ward – strzelanina FPP przygotowywana z myślą o konsoli Nintendo DS.

Jetpac Refuelled kolejną grą studia Rare
Jetpac Refuelled kolejną grą studia Rare

Jiker, 8 marca 2007, 15:13

Studio Rare ujawniło tytuł swojej kolejnej gry przeznaczonej do publikacji w ramach usługi Xbox Live Arcade. Jest nią Jetpac Reffueled, będąca nową wersją ponad dwudziestoletniego klasyka znanego poniektórym właścicielom komputera ZX Spectrum, wyprodukowanego jeszcze w czasach, kiedy Rare znane było pod nazwą Ultimate Play The Game.

Steven Spielberg szykuje razem z Electronic Arts jedną grę dla Wii i nie tylko

eLKaeR, 8 marca 2007, 14:55

Już prawie od roku nie słyszeliśmy niczego nowego na temat współpracy z korporacją Electronic Arts popularnego Stevena Spielberga. Po raz ostatni o tym mistrzu reżyserii pisaliśmy w kontekście "Elektroników" dokładnie 24 marca 2006, opierając się na informacjach z serwisu Computer and Video Games. Dziś świeżych doniesień w niniejszej sprawie dostarczyła nam biznesowa redakcja witryny GameDaily.

Nagrody Game Developers Choice rozdane
Nagrody Game Developers Choice rozdane

Basza, 8 marca 2007, 14:37

Nieodłączną częścią imprezy Game Developers Conference jest wręczanie stosownych nagród, przyznanych przez Międzynarodową Organizację Producentów Gier i nie inaczej jest tym razem, bowiem właśnie ogłoszono listę tegorocznych zwycięzców Game Developers Choice.

Warmonger będzie za darmo
Warmonger będzie za darmo

Sargeras, 8 marca 2007, 14:03

Game Developer Conference w San Francisco to nie tylko pokazy i prelekcje. Jest to także okazja do wyciągnięcia od kompetentnych osób świeżych informacji na interesujące graczy tematy. Taka rzecz udała się Brianowi Crecente z portalu kotaku.com, który przeprowadził wywiad z Ryanem Seabury (NetDevil). Wywiad dotyczył gry Warmonger – Operation: Downtown Destruction, której NetDevil jest producentem.

Zestawienie nowych tytułów z serii Super$eller
Zestawienie nowych tytułów z serii Super$eller

Michał Bobrowski, 8 marca 2007, 13:44

Znamy już pełne zestawienie nowych tytułów, które 23 marca dołączą do wydawanej przez Cenega Poland serii wydawniczej Super$eller.

Nad czym pracuje studio Cryptic?
Nad czym pracuje studio Cryptic?

Metatron, 8 marca 2007, 11:57

Na stronie internetowej firmy Cryptic, odpowiedzialnej za stworzenie traktującej o komiksowych bohaterach gry MMORPG City of Heroes, w dziale zatytułowanym „w produkcji” pojawiło się kilka ciekawych concept artów.

SEGA planuje powrót do swoich starych serii?
SEGA planuje powrót do swoich starych serii?

Metatron, 8 marca 2007, 11:42

Firma SEGA znana jest z wielu serii, które podbiły serca graczy na całym świecie. Niestety większość z nich nie jest już kontynuowana. Być może jednak jest szansa na reaktywację przynajmniej niektórych.

Zapowiedzano grę Eat Electric Death!

Metatron, 8 marca 2007, 11:28

Firma Shrapnel Games zapowiedziała Eat Electric Death! – nową grę opracowaną przez studio deweloperskie Digital Eel, które znane jest ze stworzenia Weird Worlds: Return to Infinite Space. Podobnie jak wspomniana produkcja, nowy tytuł będzie łączył w sobie elementy taktycznej rozgrywki i kosmicznej strzelaniny.

Geometry Wars już dostępne na PC
Geometry Wars już dostępne na PC

Metatron, 8 marca 2007, 11:14

Posiadacze pecetów doczekali się własnej wersji Geometry Wars: Retro Evolved. Informacje o tym, że jest przygotowywana, pojawiły się na początku roku. Obecnie każdy może produkcję ściągnąć, przetestować bezpłatne demo, albo zakupić pełną wersję. Jest jednak jeden warunek – należy mieć zainstalowany system Vista.

Zapowiedzano grę LittleBigPlanet
Zapowiedzano grę LittleBigPlanet

Metatron, 8 marca 2007, 11:02

Podczas wczorajszej prelekcji Phila Harrisona, która odbyła się w ramach Game Developers Conference, zaprezentowano wizję Sony odnośnie dalszego kierunku rozwoju gier. Nazwano ją Game 3.0. Według tej koncepcji gry powinny pozwalać na szeroko rozumianą ingerencję graczy. Pierwszą produkcją, która ma realizować tę ideę, będzie LittleBigPlanet na PS3.

Opóźnienie Star Wars: The Force Unleashed
Opóźnienie Star Wars: The Force Unleashed

eLKaeR, 8 marca 2007, 10:44

Przy okazji oficjalnego zapowiadania gry akcji pt. Star Wars: The Force Unleashed podano, że debiut gotowego produktu nastąpi już w listopadzie bieżącego roku. Taki termin figurował również na internetowej stronie owego tytułu, administrowanej przez korporację LucasArts. Jednakże teraz witryna owa prezentuje odwiedzającym akronim TBD (literalnie: do ustalenia) w kontekście daty premiery.

Jesienią na PS3 wystartuje serwis społecznościowy Home
Jesienią na PS3 wystartuje serwis społecznościowy Home

Metatron, 8 marca 2007, 10:44

Firma Sony ujawniła wczoraj światu projekt Home. Będzie to stworzony specjalnie z myślą o posiadaczach PS3 trójwymiarowy wirtualny świat, w którym gracze będą mogli stworzyć własne awatary, umeblować swoje mieszkania, spotykać się z innymi, rozmawiać, grać, a także chwalić się swoimi osiągnięciami w grach.

Współpraca Bungie i Petera Jacksona zaowocuje grami w postaci epizodycznej

Metatron, 8 marca 2007, 10:32

Podczas trwającej właśnie konferencji Game Developers Conference doszło do spotkania pomiędzy Shane Kimem i Chrisem Satchellem z Microsoftu a przedstawicielami mediów. Podczas rozmowy poruszono wiele tematów, najciekawszym był jednak ten o grach powstających we współpracy z Peterem Jacksonem.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (26 lutego - 4 marca)

Metatron, 8 marca 2007, 10:25

Ostatni tydzień nie przyniósł większych zmian na liście najlepiej sprzedających się gier w Japonii. Przeprowadzone przez Media Create zestawienia potwierdzają zamiłowanie mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni do wszelkiego rodzaju robotów (szczególnie tych ogromnych – mechów).

Mini-pokaz Killzone 2
Mini-pokaz Killzone 2

Sargeras, 8 marca 2007, 10:21

Sony zdecydowało się pokazać trailer jednej z najbardziej oczekiwanych gier na PS3 - Killzone 2. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia na temat postępów prac nad tytułem. Pokaz odbył się podczas Game Developers Conference w San Francisco i miał charakter zamknięty. Musimy zatem polegać na opiniach nielicznej grupy widzów.

Codemasters Software wykorzysta technologię spod znaku Havok

eLKaeR, 8 marca 2007, 09:55

System Havok Behavior, stanowiący część zbioru Havok 4.5, odpowiada za naturalne zachowanie wirtualnych postaci w odpowiedzi na konkretne wydarzenia. Właśnie z tej zaawansowanej technologii, kompatybilnej z większością elektroniczno-rozrywkowych platform (m.in. PC, PlayStation 3, Wii, Xbox 360 i PlayStation Portable), postanowili skorzystać ludzie z korporacji Codemasters Software.

Hironobu Sakaguchi chciałby stworzyć grę MMO

Jiker, 8 marca 2007, 09:49

Hironobu Sakaguchi przyznał, że bardzo chętnie rozpocząłby produkcję pozycji wpisującej się w gatunek MMORPG. Tę dosyć zaskakującą informację ujawnił w trakcie panelu „Ewolucja RPG”, zorganizowanego przez redakcję serwisu 1UP w ramach Game Developers Conference.

Top 10 gier w US (08/03/07)
Top 10 gier w US (08/03/07)

Krystian Smoszna, 8 marca 2007, 09:33

Debiutująca na amerykańskim rynku gra Supreme Commander nie była w stanie pokonać w rankingu bestsellerów pierwszego dodatku do World of WarCraft. W tygodniu zakończonym 24 lutego, The Burning Crusade bez trudu po raz kolejny uplasował się na czele stawki.

Ujawniono szczegóły na temat Legendarnej Edycji gry Halo 3
Ujawniono szczegóły na temat Legendarnej Edycji gry Halo 3

Jiker, 8 marca 2007, 09:32

Firma Microsoft zaprezentowała wreszcie wygląd Legendarnej Edycji gry Halo 3. Dokonała tego poprzez publikacje pierwszych zdjęć ukazujących to, co będzie się składało na wspomniany zestaw.

Ship Simulator w wersji 2007

eLKaeR, 8 marca 2007, 09:23

Na grze Ship Simulator 2006 i oficjalnym dodatku do niej nie skończy się pływanie na wirtualnych statkach, oferowane przez holenderską firmę developerską VSTEP. Już w czerwcu bieżącego roku korporacja Lighthouse Interactive wyda kolejny marynistyczny symulator, nazwany tym razem Ship Simulator 2007.

Pierwsze szczegóły na temat Game Developers Conference 2008

Jiker, 8 marca 2007, 09:10

Tegoroczna Game Developers Conference jeszcze tak naprawdę na dobre się nie skończyła, a my już poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące edycji przyszłorocznej. Na dobry początek ujawniona została data jej rozpoczęcia.

Premiera gry Fable 2 w 2008 roku
Premiera gry Fable 2 w 2008 roku

Krystian Smoszna, 8 marca 2007, 07:59

Dziennikarze uczestniczący w imprezie Game Developers Conference mieli już okazję zobaczyć działającą wersję gry Fable 2. Dedykowany konsoli Xbox 360 produkt zaprezentował zebranym Peter Molyneux.

Zobacz różnice pomiędzy DirectX 9 i DirectX 10 w grze Age of Conan: Hyborian Adventures
Zobacz różnice pomiędzy DirectX 9 i DirectX 10 w grze Age of Conan: Hyborian Adventures

Krystian Smoszna, 8 marca 2007, 07:38

Firma FunCom opublikowała wczoraj cztery obrazki z gry Age of Conan: Hyborian Adventures, które pozwalają porównać oprawę wizualną wyżej wymienionego programu w oparciu o wersje na DirectX 9 i DirectX 10.

Blue Dragon w Europie dopiero we wrześniu bieżącego roku
Blue Dragon w Europie dopiero we wrześniu bieżącego roku

Krystian Smoszna, 8 marca 2007, 07:29

Wczoraj poznaliście datę amerykańskiej premiery gry Blue Dragon – produktu firmy Mistwalker, dedykowanego konsoli Xbox 360. Dziś powracamy jeszcze raz do tematu, gdyż dowiedzieliśmy się w końcu, kiedy wspomniany wyżej program zadebiutuje w Europie.

Bitwa o Śródziemie - trzy gry w jednym opakowaniu już 20 marca w USA
Bitwa o Śródziemie - trzy gry w jednym opakowaniu już 20 marca w USA

Krystian Smoszna, 8 marca 2007, 07:06

Już za niespełna dwa tygodnie, na rynku elektronicznej rozrywki pojawi się specjalny zestaw przygotowany przez koncern Electronic Arts, w którym znajdziemy wszystkie opublikowane dotąd gry z cyklu Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie.

World of WarCraft: The Burning Crusade - 3.500.000 sprzedanych kopii w miesiąc!
World of WarCraft: The Burning Crusade - 3.500.000 sprzedanych kopii w miesiąc!

Krystian Smoszna, 8 marca 2007, 07:00

Niejeden producent gier komputerowych na PC chciałby móc pochwalić się takim wynikiem: trzy i pół miliona sprzedanych egzemplarzy w miesiąc. Niestety, marzenie wielu firm zajmujących się elektroniczną rozrywką, może urzeczywistnić się tylko w jednym studiu. Jaka jest jego nazwa? To proste: Blizzard Entertainment.