Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 marca 2007

Poradnik: Undercover: Operation Wintersun

Redakcja GRYOnline.pl, 5 marca 2007, 18:12

Jest rok 1943, trwa druga wojna światowa. 8 stycznia angielski fizyk profesor John Russell stawia się na nieoczekiwane wezwanie w biurze Colonela Traversa. Na jego kolanach ląduje teczka z aktami „Operacji Wintersun”. Otrzymuje polecenie zapoznania się z ich zawartością oraz - ku swemu zaskoczeniu - wyjazdu do Berlina wraz z obecnym w pomieszczeniu niejakim Peterem Grahamem.

Zostań współtwórcą pierwszej gry z AI opartym na ludzkich zachowaniach
Zostań współtwórcą pierwszej gry z AI opartym na ludzkich zachowaniach

Louvette, 5 marca 2007, 17:58

Naukowcy z Laboratorium Medialnego działającego w ramach Massachusetts Institute of Technology opracowali bardzo ciekawy projekt. Jego celem jest stworzenie pierwszej gry, w której AI komputera opierać się będzie przede wszystkim na ludzkich zachowaniach.

EMPiK - Top Lista nr 9 (05/03/07)

Krooliq, 5 marca 2007, 16:17

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie gry najchętniej kupowali posiadacze PC oraz PS2 w minionym tygodniu, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 26.02.2007 do 04.03.2007 w 89 salonach sieci EMPiK.

Blue Dragon doczeka się serialu anime
Blue Dragon doczeka się serialu anime

Vercetti, 5 marca 2007, 15:33

Pomimo niezadowalającej sprzedaży Xboksa 360 w Japonii, Microsoft ma ostatnimi czasy powody do zadowolenia. Wszystko za sprawą gry Blue Dragon. Ta firmowana przez koncern z Redmond produkcja od studia Mistwalker w Kraju Kwitnącej Wiśni rozeszła się dotąd w 170 tysiącach egzemplarzy.

Richard Joseph nie żyje
Richard Joseph nie żyje

Krystian Smoszna, 5 marca 2007, 15:32

Richard Joseph – jeden z najbardziej utalentowanych artystów, tworzących muzykę do gier komputerowych na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, nie żyje. Weteran w branży elektronicznej rozrywki przegrał walkę z rakiem płuc, zdiagnozowanym na początku bieżącego roku.

Microsoft wyda dodatek do Flight Simulator X

eLKaeR, 5 marca 2007, 15:15

Komputerowi maniacy symulatorów lotu z prawdziwego zdarzenia, posiadający odpowiednio mocne PeCety, sporo czasu spędzają pewnikiem nad grą pt. Microsoft Flight Simulator X. W przyszłym miesiącu niniejszy produkt otrzymać ma patch (tzw. Service Pack 1), a w drugiej połowie roku do sklepów trafi pierwsze oficjalne rozszerzenie o nazwie Adrenaline.

O interesującym obrazku związanym z grą Fallout 3 słów kilka...
O interesującym obrazku związanym z grą Fallout 3 słów kilka...

Krystian Smoszna, 5 marca 2007, 14:48

Musiało minąć prawie piętnaście miesięcy, żeby jeden z fanów serii Fallout znalazł w Internecie interesujący obrazek, związany w pewien sposób z trzecią odsłoną legendarnego cyklu. Ilustracja przedstawia model postaci, który został wykonany na prośbę firmy Bethesda Softworks.

Electronic Arts stworzy własne Guitar Hero?

Vercetti, 5 marca 2007, 14:45

Liczne sukcesy serii Guitar Hero, firmowanej logiem RedOctane, przywróciły wśród posiadaczy konsol modę na granie w produkcje muzyczne. Trend ten jest ciągle podtrzymywany także przez dzieła pokroju Dance Dance Revolution, które przyczyniają się do wysokich zarobków swych wydawców.

Bomberman w wersji dla Wii już za trzy dni w Japonii, a potem w krajach zachodnich
Bomberman w wersji dla Wii już za trzy dni w Japonii, a potem w krajach zachodnich

eLKaeR, 5 marca 2007, 14:05

O pierwszej grze dla konsoli Wii, należącej do cyklu przygód słynnego Bombermana, usłyszeliśmy podczas ubiegłorocznych targów E3 w Los Angeles. Jak dotąd firma Hudson Soft wspominała o swoim nowym dziele, noszącym nazwę Bomberman Land, wyłącznie w kontekście japońskim, ale właśnie dowiedzieliśmy się, że produkt pojawi się też w krajach zachodnich.

Silent Hunter 4 w fazie „gold”
Silent Hunter 4 w fazie „gold”

Vercetti, 5 marca 2007, 14:03

Według wiadomości podawanych przez fanowskie, ściśle współpracujące z UbiSoftem strony traktujące o serii Silent Hunter, czwarta odsłona cenionego cyklu symulatorów łodzi podwodnych weszła dzisiaj w fazę „gold”. Złoty status oznacza, że Wolves of the Pacific popłynęło już do tłoczni i za kilka tygodni zadebiutuje w sklepach na Starym Kontynencie.

Najnowsza wersja emulatora DOSBox dostępna w sieci
Najnowsza wersja emulatora DOSBox dostępna w sieci

Sargeras, 5 marca 2007, 13:55

W sieci pojawiła się nowa wersja programu DOSBox, oznaczona liczbą 0.70. DOSBox jest uważany za najlepszy emulator systemu operacyjnego MS-DOS. Pozwala na uruchomienie klasycznych gier i programów napisanych niegdyś pod DOSa, w środowisku nowych systemów operacyjnych, takich jak Windows czy Linux. Jest to wielka uciecha dla graczy mających sentyment do starych gier z ubiegłego wieku, jak na przykład Another World, F-19 Stealth Fighter, czy Centurion.

Kieszonkowe Wojny Klonów od LucasArts

eLKaeR, 5 marca 2007, 13:15

Najprawdopodobniej w przyszłym roku rozpocznie się emisja nowego serialu telewizyjnego spod znaku Gwiezdnych Wojen. Będzie to cykl, osadzony w okresie Wojen Klonów i ukazujący animowany komputerowo trójwymiarowy świat – klasycznie wyglądające kreskówki spod znaku Star Wars: Clone Wars powstały bowiem w latach 2003-2005. Nadchodzący serial doczeka się również adaptacji elektroniczno-rozrywkowej.

Nowe uaktualnienia do gier Dead Rising i Gears of War w drodze?
Nowe uaktualnienia do gier Dead Rising i Gears of War w drodze?

Krystian Smoszna, 5 marca 2007, 12:35

W kwietniowym numerze magazynu Electronic Gaming Monthly pojawiły się interesujące plotki dotyczące gry Dead Rising. Jeden z redaktorów czasopisma twierdzi, że już wkrótce autorzy tego programu umożliwią posiadaczom konsoli Xbox 360 zmagania w trybie kooperacji.

Data premiery angielskiej lokalizacji Ankh: Heart of Osiris wyznaczona
Data premiery angielskiej lokalizacji Ankh: Heart of Osiris wyznaczona

Sargeras, 5 marca 2007, 12:21

Wydawca Xider Games ogłosił, że anglojęzyczna wersja gry Ankh: Heart of Osiris ukaże się 27 kwietnia w cenie 19.99 GBP (funtów brytyjskich) w Wielkiej Brytanii. Gra jest dziełem grupy Deck13 Interactive i była wydana do tej pory jedynie po niemiecku. Tytuł na razie nie ma polskiego dystrybutora.

Jakie dodatki dla Resistance: Fall of Man?
Jakie dodatki dla Resistance: Fall of Man?

eLKaeR, 5 marca 2007, 11:55

Po wstępnych informacjach na temat planów udostępnienia w Internecie bonusów dla posiadaczy gry Resistance: Fall of Man, przyszedł czas na dokładne dane w owej sprawie. Przypomnijmy, że to dzieło będzie jednym z europejskich tytułów startowych, dedykowanych PS3 – oficjalna premiera konsoli w Polsce nastąpi 23 marca 2007, a sugerowana cena detaliczna wyniesie 2399 PLN za wersję 60 GB.

Angielskojęzyczny Runaway 2 w fazie
Angielskojęzyczny Runaway 2 w fazie "Gold"

Sargeras, 5 marca 2007, 11:51

Prace nad angielskojęzyczną wersją gry Runaway 2: The Dream of the Turtle dobiegły końca. Rozpoczęło się już tłoczenie płyt i w Europie pudełka z tym tytułem pojawią na półkach sklepowych 9 marca. W Ameryce Północnej zaś 3 dni później, 12 marca.

Zobacz grafiki koncepcyjne z filmu Prince of Persia: The Sands of Time
Zobacz grafiki koncepcyjne z filmu Prince of Persia: The Sands of Time

Krystian Smoszna, 5 marca 2007, 11:39

Pod koniec ubiegłego miesiąca zaprezentowaliśmy Wam nowe wieści dotyczące filmu Prince of Persia: The Sands of Time, będącego ekranizacją popularnej gry komputerowej. Dziś jeszcze raz powracamy do tego tematu za sprawą kilku grafik koncepcyjnych, które niedawno pojawiły się w Internecie.

Strona i trailer gry Juiced 2: Hot Import Nights
Strona i trailer gry Juiced 2: Hot Import Nights

Metatron, 5 marca 2007, 11:33

Oczekiwana przez fanów gier wyścigowych gra Juiced 2: Hot Import Nights będąca kontynuacją produkcji z 2005 roku, doczekała się oficjalnej strony internetowej. Jak na razie jej zawartość jest dość uboga. Poza screenshotami obejrzeć na niej możemy kilkuminutowy trailer gry.

Nowa karta pamięci dla X360 i zwiększenie maksymalnego rozmiaru gier z XBLA

eLKaeR, 5 marca 2007, 11:11

Rozpoczęła się już tegoroczna edycja imprezy o nazwie Game Developers Conference. Konferencja owa, umiejscowiona w San Francisco, potrwa do najbliższego piątku. Właśnie z GDC 2007 dotarły do nas dwie interesujące informacje, dotyczące konsoli Xbox 360. Są one zresztą potwierdzeniem wcześniejszych zakulisowych doniesień.

Następczyni gry Command & Conquer: Renegade na silniku CryEngine?
Następczyni gry Command & Conquer: Renegade na silniku CryEngine?

Krystian Smoszna, 5 marca 2007, 10:34

Istnieją spore szanse, że następną grą z cyklu Command & Conquer będzie pierwszoosobowa strzelanina – twierdzi pragnący zachować anonimowość informator ze zlokalizowanego w Los Angeles oddziału Electronic Arts. Nowy produkt zostanie najprawdopodobniej stworzony na bazie drugiej generacji silnika CryEngine, napędzającego program o nazwie Crysis.

Zapisy na QuakeCon 2007 rozpoczęte
Zapisy na QuakeCon 2007 rozpoczęte

Metatron, 5 marca 2007, 10:25

Tegoroczna edycja imprezy QuakeCon, jak informowaliśmy was w grudniu, odbędzie się w dniach 2-5 sierpnia w Dallas (USA). Organizatorzy ogłosili, że rozpoczęły się już zapisy na największe na świecie LAN party, które odbędzie się w jej ramach. Rejestracja jest darmowa i można jej dokonać na stronie oficjalnej imprezy.

Wersja Beta1 GoldenEye Source dostępna
Wersja Beta1 GoldenEye Source dostępna

Sargeras, 5 marca 2007, 10:10

Prace nad projektem GoldenEye Source, który jest modyfikacją gry Half-Life 2, posuwają się do przodu. Udostępniony został klient w wersji Beta1. W stosunku do poprzedniej bety z grudnia 2006 ulepszono grafikę, poprawiono błędy, udoskonalono fizykę, dodano nowe mapy i animacje. Autorem modyfikacji jest Cyber Genetic Studios, posługujące się enginem Valve Software.

Pierwszy screenshot z Transformers: The Game
Pierwszy screenshot z Transformers: The Game

eLKaeR, 5 marca 2007, 10:05

Na podstawie nadchodzącego pełnometrażowego filmu pt. Transformers powstaje gra, o której szerzej pisaliśmy przed niespełna miesiącem. Jednakże jak dotąd nie dysponowaliśmy żadnymi materiałami graficznymi, ukazującymi wygląd oprawy wizualnej w owej pozycji elektroniczno-rozrywkowej. Dziś mamy pierwszy obrazek o jakości HD, przedstawiający robota o imieniu Bumblebee.

Mapa lokalizująca graczy wkrótce w Supreme Commander
Mapa lokalizująca graczy wkrótce w Supreme Commander

Metatron, 5 marca 2007, 09:52

Twórcy od dawna oczekiwanej przez polskich fanów strategii czasu rzeczywistego gry Supreme Commander planują wprowadzenie ciekawej opcji przypominającej nieco serwis Google Maps, czyli bazę danych map i zdjęć satelitarnych świata.

South Park za darmo i w jakości HD za pośrednictwem systemu Xbox Live
South Park za darmo i w jakości HD za pośrednictwem systemu Xbox Live

eLKaeR, 5 marca 2007, 09:32

Pojutrze rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych telewizyjna emisja pierwszego odcinka jedenastego sezonu popularnego serialu animowanego pt. South Park. Nowe epizody przygód Stana, Kyle'a, Cartmana i Kenny'ego będą mogli również pobrać z serwisu Xbox Live posiadacze konsol Xbox 360 – oczywiście za odpowiednią opłatą. Jutro natomiast ujrzy światło dzienne darmowy prezent dla fanów South Parku.

"Wii bez rozgrywki sieciowej do końca 2007 roku", oznajmia Ben Herman, prezes SNK Playmore USA

Jiker, 5 marca 2007, 09:17

Informację o nawiązaniu współpracy pomiędzy firmami SNK Playmore oraz Nintendo podaliśmy Wam pod koniec lutego. Dzisiaj możemy przekazać kolejne fakty związane z tym wydarzeniem. Przedstawione zostały one przez Bena Hermana, prezesa amerykańskiego oddziału SNK Playmore.

Warhawk oficjalnie jednym z tytułów dystrybuowanych za pośrednictwem internetu

Jiker, 5 marca 2007, 08:58

To, co pod koniec lutego było jedynie reporterskim doniesieniem, przybrało właśnie formę oficjalnej informacji. Warhawk, jedna z najbardziej znanych gier zapowiedzianych przed światową premierą konsoli PS3, ukaże się jedynie w ramach sieciowej usługi PlayStation Network.

Nowy Speedball 2 w trzecim kwartale 2007 roku
Nowy Speedball 2 w trzecim kwartale 2007 roku

Metatron, 5 marca 2007, 08:28

Kiedy we wrześniu informowaliśmy, że firma Frogstar Interactive zajmie się przygotowaniem odświeżonej wersji Speedball 2: Brutal Deluxe – gry traktującej o brutalnym futurystycznym sporcie zespołowym, w którą zagrywali się posiadacze komputerów Amiga w roku 1990, nie spodziewaliśmy się, że zmiany będą tak duże, że zamiast o odświeżeniu, powinno raczej pomówić się o zupełnie nowym produkcie.