Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2007, 14:45

autor: Vercetti

Electronic Arts stworzy własne Guitar Hero?

Liczne sukcesy serii Guitar Hero, firmowanej logiem RedOctane, przywróciły wśród posiadaczy konsol modę na granie w produkcje muzyczne. Trend ten jest ciągle podtrzymywany także przez dzieła pokroju Dance Dance Revolution, które przyczyniają się do wysokich zarobków swych wydawców.

Liczne sukcesy serii Guitar Hero, firmowanej logiem RedOctane, przywróciły wśród posiadaczy konsol modę na granie w produkcje muzyczne. Trend ten jest ciągle podtrzymywany także przez dzieła pokroju Dance Dance Revolution, które przyczyniają się do wysokich zarobków swych wydawców. A gdy mowa już o finansach, to w gronie zainteresowanych nie może zabraknąć również i koncernu Electronic Arts, największego, „growego” giganta na naszym globie.

EA także szykuje się do wkroczenia na rynek muzycznych zręcznościówek, co w wywiadzie dla MTV ujawnił jeden z szefów firmy, Steve Schnur. W odpowiedzi na prośbę o skomentowanie sukcesu Guitar Hero czy Dance Dance Revolution, powiedział, że jego przedsiębiorstwo również przymierza się do segmentu opanowanego przez produkcje Activision czy Konami. „Myślę, że zobaczycie nasze wejście do tego gatunku prędzej niż się spodziewacie” – stwierdził.

EA rozpoczęło już nawet swoją ekspansję, zlecając studiu Bizarre Creations stworzenie gry Boom Boom Rocket, która w ciągu najbliższych tygodni ukaże się w ramach usługi Xbox Live Arcade, a jej tematem przewodnim będzie wystrzeliwanie sztucznych ogni w takt muzyki. Co ciekawe, w ramach budowania kontaktów w świecie sztuki koncern z USA zawarł ostatnio także kilka interesujących umów, m.in. porozumienie z serwisem iTunes. Jest więc prawdopodobne, że niebawem Electronic Arts zaskoczy nas kilkoma pozycjami dla domorosłych gitarzystów, tancerzy i innych, utalentowanych graczy.