Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dance Dance Revolution (PC)

Dance Dance Revolution PC

„Dance Dance Revolution” pierwotnie powstał z myślą o bywalcach salonów gier. Zabawa polega na wciskaniu odpowiednich klawiszy w rytm muzyki, tak aby widoczna na ekranie postać wykonywała ruchy zgodnie z melodią aktualnie wybranego utworu.

Zręcznościowe | taneczne

PC Windows
Okładka Dance Dance Revolution (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lipca2002

„Dance Dance Revolution” pierwotnie powstał z myślą o bywalcach salonów gier. Gra ukazała się w 1998 roku, w 2001 roku wydano konwersję na konsolę PlayStation, a rok później zaprezentowano wersję pecetową. Cała zabawa polega na wciskaniu odpowiednich klawiszy w rytm muzyki, tak aby widoczna na ekranie postać wykonywała ruchy zgodnie z melodią aktualnie wybranego utworu. Warto dodać, iż wersja pecetowa posiada kilka elementów ekskluzywnych, tj. nieobecnych w pozostałych edycjach gry – internetowy system rankingów oraz kilka ukrytych postaci (istnieje także możliwość ściągnięcia dodatkowych bohaterów z oficjalnej strony internetowej „Dance Dance Revolution”).

Wszystkie ruchy powinny być wykonywane na specjalnie dołączonej do gry macie, w przypadku wersji pecetowej możliwe jest jednak skorzystanie z samej klawiatury czy ewentualnie joypada. Na ekranie pojawiają się strzałki, gracz musi w odpowiednim momencie wcisnąć przycisk (lub stanąć na przycisku na macie), liczy się więc perfekcyjne opanowanie rytmu. Każda pomyłka jest zapisywana, po kilku poważniejszych błędach zabawa się kończy. Poziom trudności gry jest stopniowany, mniej doświadczeni gracze mogą dodatkowo skorzystać z etapu treningowego. W miarę rozwoju zabawy zadania stają się coraz bardziej wymagające, aby móc ukończyć grę należy poświęcić jej co najmniej 10-15 godzin.

Producenci gry przygotowali w sumie czterdzieści utworów, które mogą posłużyć za tło dla każdego z etapów. Oprócz występujących w tytule dance'owych melodii nie zabrakło innych gatunków muzycznych – disco, techno, house, pop czy reggae. Większość utworów pojawiła się już w wersjach konsolowych, jest jednak też kilka nowych piosenek. Oprawa wizualna gry stoi na niezłym poziomie, przy czym należy zaznaczyć, iż jest to konwersja z konsoli PlayStation, tak więc gra działa w dość niskiej rozdzielczości. Najważniejszy element ekranu to oczywiście pojawiające się strzałki i to właśnie na nich przede wszystkim należy skoncentrować swoją uwagę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dance Dance Revolution

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dance Dance Revolution

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: CPU 400MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Dance Dance Revolution w klubach fitness

wiadomość15 marca 2007

Firma Konami promuje swoją niezwykle popularną serię gier tanecznych – Dance Dance Revolution nie tylko jako świetną zabawę, ale również jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zdobycie lepszej kondycji fizycznej. Wobec takie podejścia nie dziwi fakt, że wspomniana firma podpisuje umowy na wykorzystanie swoich produktów w szkołach, a ostatnio nawet w centrach fitness.

O wpływie gier z serii Dance Dance Revolution na zdrowie

wiadomość2 lutego 2007

Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, że gry wymagające aktywności ruchowej mogą być świetnym lekarstwem na otyłość. Zostało to potwierdzone przez wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Games for Health. Dotyczył on wpływu, jaki mają na dzieci z nadwagą gry typu Dance Dance Revolution.

Marka In the Groove pod jednym dachem z Dance Dance Revolution

wiadomość19 października 2006

Z pojęciem gry tanecznej kojarzy się najczęściej dowolna odsłona serii Dance Dance Revolution, znanej w Europie pod nazwą Dancing Stage. Odpowiedzialna za tę markę korporacja Konami wystąpiła swego czasu (konkretnie na początku maja ubiegłego roku) na drogę sądową przeciwko firmie Roxor Games, która stworzyła klon DDR w postaci In the Groove. Właśnie doszło do zakończenia niniejszego sporu.