Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dance Dance Revolution (PC)
OkładkaDance Dance Revolution (PC)

Dance Dance Revolution PC

„Dance Dance Revolution” pierwotnie powstał z myślą o bywalcach salonów gier. Zabawa polega na wciskaniu odpowiednich klawiszy w rytm muzyki, tak aby widoczna na ekranie postać wykonywała ruchy zgodnie z melodią aktualnie wybranego utworu.

Zręcznościowe | taneczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance Dance Revolution Premiera PC

1lipca2002

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dance Dance Revolution

Friday Night Funkin'

Dance Party

Kudos

„Dance Dance Revolution” pierwotnie powstał z myślą o bywalcach salonów gier. Gra ukazała się w 1998 roku, w 2001 roku wydano konwersję na konsolę PlayStation, a rok później zaprezentowano wersję pecetową. Cała zabawa polega na wciskaniu odpowiednich klawiszy w rytm muzyki, tak aby widoczna na ekranie postać wykonywała ruchy zgodnie z melodią aktualnie wybranego utworu. Warto dodać, iż wersja pecetowa posiada kilka elementów ekskluzywnych, tj. nieobecnych w pozostałych edycjach gry – internetowy system rankingów oraz kilka ukrytych postaci (istnieje także możliwość ściągnięcia dodatkowych bohaterów z oficjalnej strony internetowej „Dance Dance Revolution”).

Wszystkie ruchy powinny być wykonywane na specjalnie dołączonej do gry macie, w przypadku wersji pecetowej możliwe jest jednak skorzystanie z samej klawiatury czy ewentualnie joypada. Na ekranie pojawiają się strzałki, gracz musi w odpowiednim momencie wcisnąć przycisk (lub stanąć na przycisku na macie), liczy się więc perfekcyjne opanowanie rytmu. Każda pomyłka jest zapisywana, po kilku poważniejszych błędach zabawa się kończy. Poziom trudności gry jest stopniowany, mniej doświadczeni gracze mogą dodatkowo skorzystać z etapu treningowego. W miarę rozwoju zabawy zadania stają się coraz bardziej wymagające, aby móc ukończyć grę należy poświęcić jej co najmniej 10-15 godzin.

Producenci gry przygotowali w sumie czterdzieści utworów, które mogą posłużyć za tło dla każdego z etapów. Oprócz występujących w tytule dance'owych melodii nie zabrakło innych gatunków muzycznych – disco, techno, house, pop czy reggae. Większość utworów pojawiła się już w wersjach konsolowych, jest jednak też kilka nowych piosenek. Oprawa wizualna gry stoi na niezłym poziomie, przy czym należy zaznaczyć, iż jest to konwersja z konsoli PlayStation, tak więc gra działa w dość niskiej rozdzielczości. Najważniejszy element ekranu to oczywiście pojawiające się strzałki i to właśnie na nich przede wszystkim należy skoncentrować swoją uwagę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dance Dance Revolution: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dance Dance Revolution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D