Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCPS2WiiNDS
Okładka Alvin and the Chipmunks (PC)

Alvin i Wiewiórki

Alvin and the Chipmunks

Gra o tematyce muzycznej, nawiązująca do popularnego filmu animowanego. Uczestniczymy w różnego rodzaju koncertach. Zadaniem gracza jest wciskanie klawiszy zgodnie z rytmem danej piosenki.

Towarzyskie | filmy animowane | muzyczne

Okładka Alvin and the Chipmunks (PC)

data premiery gry:

4gru2007

PS2 Wii NDS PC

Alvin and the Chipmunks (Alvin i wiewiórki) to niezbyt skomplikowana gra zręcznościowa o tematyce muzycznej, nawiązująca zarówno do cieszącego się ogromną popularnością telewizyjnego serialu animowanego, jak i pełnometrażowego filmu fabularnego. Przejmujemy kontrolę nad wybranymi postaciami znanymi z kreskówki, przystępując do serii turniejów muzycznych mających na celu wyłonienie najlepszych wykonawców. Zabawa cechuje się prostym do zapamiętania sterowaniem oraz stosunkowo niskim poziomem trudności, wzrastającym jednak w miarę awansowania na wyższe szczeble kariery. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest nowo powstałe studio developerskie o nazwie Brash Entertainment. Alvin and the Chipmunks ukazał się na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 2, Wii i Nintendo DS. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami programu dotyczą głównie kwestii sterowania oraz jakości grafiki.

W trakcie zabawy śledząc losy najważniejszych bohaterów kreskówki (oprócz tytułowego Alvina, między Simona i Theodora) bierzemy udział w różnorakich turniejach muzycznych. Są to zarówno niezbyt prestiżowe studniówki, jak i występy gromadzące większą publiczność. Docelowo zadaniem gracza jest odniesienie zwycięstwa w najpopularniejszym koncercie rockowym o nazwie Rockathonapalooza.

Sterowanie wymaga właściwie wyłącznie uderzania w określone klawisze zgodnie z rytmem danej piosenki. Ceniona jest ogromna precyzja podejmowanych działań. Przygotowany przez autorów Alvin and the Chipmunks soundtrack składa się z wielu popularnych utworów muzycznych takich wykonawców jak REM („Shiny Happy People”), Run DMC („It’s Tricky”), czy Blink 182 („All The Small Things”). W sumie w grze zawarto około czterdziestu różnych piosenek. Oprawa wizualna Alvin and the Chipmunks wypada już zdecydowanie gorzej, prezentując jednak typowy dla produkcji z tego gatunku poziom wykonania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Alvin i Wiewiórki

Klasyfikacja PEGI Alvin i Wiewiórki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Alvin i Wiewiórki

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP
Brash Entertainment zamyka podwoje

wiadomość17 listopada 2008

Kolejne żniwo kryzysu finansowego – studio Brash Entertainment, znane z produkowania i wydawania gier opartych na filmowych licencjach, skończyło swą działalność.

Znamy utwory, które pojawią się w grze Alvin i wiewiórki

wiadomość30 listopada 2007

Już za kilka dni na rynku zadebiutuje rodzinna gra oparta na kultowym serialu animowanym, Alvin and the Chipmunks (Alvin i wiewiórki), która pozwoli graczom na rozwinięcie skrzydeł w przemyśle muzycznym. Jeśli nie wiecie czy warto nabyć ten produkt dla swoich milusińskich, przykładowo pod choinkę, być może pełna lista utworów pojawiających się w grze przekona Was do tego.

Alvin i wiewiórki od Eidos
Alvin i wiewiórki od Eidos

wiadomość26 października 2007

Alvin and the Chipmunks już niebawem zadebiutuje na rynku. Sympatyczny tytułowy gryzoń i jego kompani, do sklepów trafią dzięki nakładowi firmy Eidos, która właśnie podpisała umowę wydawniczą na ten produkt.

Alvin and the Chipmunks czyli Alvin i wiewiórki w grze komputerowej
Alvin and the Chipmunks czyli Alvin i wiewiórki w grze komputerowej

wiadomość17 sierpnia 2007

Jeden z kultowych seriali animowanych, Alvin and Chipmunks (Alvin i wiewiórki) zostanie przeniesiony na komputery PC oraz konsole PS2, Wii oraz DS. O fakcie tym poinformowali przedstawiciele firmy Bagdasarian Productions, do której należą prawa do wspomnianej produkcji. Gra powinna ukazać się 4 grudnia tego roku, poprzedzając pełnometrażowy film o tym samym tytule.

PS2
Wii
NDS
PC