Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDSPCPS2Wii
Okładka Alvin and the Chipmunks (NDS)
OkładkaAlvin and the Chipmunks (NDS)

Alvin and the Chipmunks

Alvin i Wiewiórki

Gra o tematyce muzycznej, nawiązująca do popularnego filmu animowanego. Uczestniczymy w różnego rodzaju koncertach. Zadaniem gracza jest wciskanie klawiszy zgodnie z rytmem danej piosenki.

Towarzyskie | filmy animowane | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alvin and the Chipmunks Premiera

4gru2007

PS2 Wii NDS PC

Gry podobne do Alvin and the Chipmunks

Looney Tunes: Cartoon Conductor

Elite Beat Agents

Jam Sessions

Alvin and the Chipmunks (Alvin i wiewiórki) to niezbyt skomplikowana gra zręcznościowa o tematyce muzycznej, nawiązująca zarówno do cieszącego się ogromną popularnością telewizyjnego serialu animowanego, jak i pełnometrażowego filmu fabularnego. Przejmujemy kontrolę nad wybranymi postaciami znanymi z kreskówki, przystępując do serii turniejów muzycznych mających na celu wyłonienie najlepszych wykonawców. Zabawa cechuje się prostym do zapamiętania sterowaniem oraz stosunkowo niskim poziomem trudności, wzrastającym jednak w miarę awansowania na wyższe szczeble kariery. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest nowo powstałe studio developerskie o nazwie Brash Entertainment. Alvin and the Chipmunks ukazał się na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 2, Wii i Nintendo DS. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami programu dotyczą głównie kwestii sterowania oraz jakości grafiki.

W trakcie zabawy śledząc losy najważniejszych bohaterów kreskówki (oprócz tytułowego Alvina, między Simona i Theodora) bierzemy udział w różnorakich turniejach muzycznych. Są to zarówno niezbyt prestiżowe studniówki, jak i występy gromadzące większą publiczność. Docelowo zadaniem gracza jest odniesienie zwycięstwa w najpopularniejszym koncercie rockowym o nazwie Rockathonapalooza.

Sterowanie wymaga właściwie wyłącznie uderzania w określone klawisze zgodnie z rytmem danej piosenki. Ceniona jest ogromna precyzja podejmowanych działań. Przygotowany przez autorów Alvin and the Chipmunks soundtrack składa się z wielu popularnych utworów muzycznych takich wykonawców jak REM („Shiny Happy People”), Run DMC („It’s Tricky”), czy Blink 182 („All The Small Things”). W sumie w grze zawarto około czterdziestu różnych piosenek. Oprawa wizualna Alvin and the Chipmunks wypada już zdecydowanie gorzej, prezentując jednak typowy dla produkcji z tego gatunku poziom wykonania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Alvin and the Chipmunks cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Alvin and the Chipmunks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Alvin i Wiewiórki Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP
PS2
Wii
NDS
PC