Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 lutego 2007, 10:36

autor: Metatron

O wpływie gier z serii Dance Dance Revolution na zdrowie

Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, że gry wymagające aktywności ruchowej mogą być świetnym lekarstwem na otyłość. Zostało to potwierdzone przez wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Games for Health. Dotyczył on wpływu, jaki mają na dzieci z nadwagą gry typu Dance Dance Revolution.

Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, że gry wymagające aktywności ruchowej mogą być świetnym lekarstwem na otyłość. Zostało to potwierdzone przez wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Games for Health. Dotyczył on wpływu, jaki mają na dzieci z nadwagą gry typu Dance Dance Revolution. Jak się okazało, systematyczne sesje z tą najpopularniejszą grą taneczną niekoniecznie przyczyniają się do spadku masy ciała, ale z pewnością poprawiają ogólną kondycję organizmu i funkcjonowanie układu krwionośnego.

Badania przeprowadzono w Ameryce, w stanie Zachodnia Wirginia. Stroną naukową projektu zajęli się pracownicy tamtejszego uniwersytetu, natomiast sprzętu do gier dostarczyło Konami – wydawca serii DDR. Poddane testom dzieci musiały pięć razy w tygodniu odbywać półgodzinną sesję ze wspomnianą produkcją. W trakcie trwania eksperymentu w odpowiednich odstępach czasowych odnotowywano ich wagę, ciśnienie, wskaźnik masy ciała, funkcjonowanie układu krążenia oraz nastawienie do ćwiczeń.

Rezultaty badań wykazały, że nie wszystkie dzieci straciły na wadze. Większość jednak nie przytyła w trakcie trwania eksperymentu. Tym natomiast, co uległo znacznej poprawie, było funkcjonowanie ich organizmu i ogólna kondycja fizyczna. Ponadto badane dzieci, które dotąd stroniły od wszelkiej aktywności ruchowej, z chęcią przystępowały do kolejnych sesji z DDR.