Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Dance Dance Revolution MAX 2 (PS2)

Dance Dance Revolution MAX 2 PS2

„Dance Dance Revolution MAX 2” to gra taneczna, wykorzystująca do zabawy matę. Na ekranie pojawiają się wskazówki, jakie przyciski na macie Gracz powinien w rytm muzyki wciskać stopami (mata wyposażona jest w te same funkcje, co joypad).

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dance Dance Revolution MAX 2 (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

15listopada2003

„Dance Dance Revolution MAX 2” to gra taneczna, wykorzystująca do zabawy matę. Na ekranie pojawiają się wskazówki, jakie przyciski na macie Gracz powinien w rytm muzyki wciskać stopami (mata wyposażona jest w te same funkcje, co joypad). Jest to rodzaj gier, w których Gracz bardzo aktywnie spędza czas przy konsoli.

Mimo, że to produkcja japońska, w edycjach amerykańskiej i europejskiej znalazło się kilka piosenek znanych wykonawców, jak Kylie Minouge, The Crystal Method, czy KC & the Sunshine. Większość utworów, to produkcje rdzennie japońskie, ale z angielskim wokalem; poza tym na większość z nich naprawdę nie można narzekać – są rytmiczne, „wpadają w ucho” i rwa do tańca. W sumie znajdziemy tu 65 utworów, co daje grubo ponad 100 minut tanecznej muzyki. Poprzednie części DDR posiadały 3 poziomy trudności; ta odsłona ma do zaoferowania cztery, w tym Beginner (którego wcześniej nie było) specjalnie przystosowany dla tych, którzy stawiają na macie pierwsze kroki; w tym trybie kombinacje kroków do wykonania na macie są mało skomplikowane, a w rogu ekranu widzimy postać poruszająca się na macie, z której powinniśmy czerpać wzór.

Gra ma do zaoferowania kilka zupełnie nowych trybów. Jednym z nich jest Edit Mode, gdzie będziemy mogli sami tworzyć układy kroków, by później przetestować je w rytm muzyki w Workout Mode. „Morderczym” trybem jest Nonstop Mode, gdzie muzyka nie przerywa grania, a licznik spalonych kalorii utwierdza nas w przekonaniu, że nie marnujemy czasu przy „Dance Dance Revolution MAX 2”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Dance Dance Revolution MAX 2

Wymagania wiekowe Dance Dance Revolution MAX 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dance Dance Revolution MAX 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: mata do tańczenia

Dance Dance Revolution w klubach fitness

wiadomość15 marca 2007

Firma Konami promuje swoją niezwykle popularną serię gier tanecznych – Dance Dance Revolution nie tylko jako świetną zabawę, ale również jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zdobycie lepszej kondycji fizycznej. Wobec takie podejścia nie dziwi fakt, że wspomniana firma podpisuje umowy na wykorzystanie swoich produktów w szkołach, a ostatnio nawet w centrach fitness.

O wpływie gier z serii Dance Dance Revolution na zdrowie

wiadomość2 lutego 2007

Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, że gry wymagające aktywności ruchowej mogą być świetnym lekarstwem na otyłość. Zostało to potwierdzone przez wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Games for Health. Dotyczył on wpływu, jaki mają na dzieci z nadwagą gry typu Dance Dance Revolution.

Marka In the Groove pod jednym dachem z Dance Dance Revolution

wiadomość19 października 2006

Z pojęciem gry tanecznej kojarzy się najczęściej dowolna odsłona serii Dance Dance Revolution, znanej w Europie pod nazwą Dancing Stage. Odpowiedzialna za tę markę korporacja Konami wystąpiła swego czasu (konkretnie na początku maja ubiegłego roku) na drogę sądową przeciwko firmie Roxor Games, która stworzyła klon DDR w postaci In the Groove. Właśnie doszło do zakończenia niniejszego sporu.

Jeszcze więcej Dance Dance Revolution
Jeszcze więcej Dance Dance Revolution

wiadomość11 września 2005

Ogromny wpływ słynnego cyklu Dance Dance Revolution na tzw. kulturę masową spowodował, iż nawet w filmie sprzed czterech lat o nazwie Wasabi (Wasabi – Hubert zawodowiec) reżyser Gerard Krawczyk wykorzystał w jednej ze scen automat z DDR. Niniejsza seria gier muzyczno-tanecznych rozwijana jest od 1998 roku i już niebawem doczeka się kolejnej odsłony.