Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Dance Factory (PS2)
OkładkaDance Factory (PS2)

Dance Factory PS2

Dance Factory to gra zręcznościowa od brytyjskiego Codemasters. Aby móc w pełni poznać walory tego tytułu, należy uprzednio zaopatrzyć się w specjalną matę, służącą do tańczenia.

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance Factory Premiera PS2

29sierpnia2006

producent: Codemasters wydawca: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dance Factory to gra zręcznościowa od brytyjskiego Codemasters. Aby móc w pełni poznać walory tego tytułu, należy uprzednio zaopatrzyć się w specjalną matę, służącą do tańczenia. Gra polega na wciskaniu strzałek widocznych na ekranie telewizora tak, żeby pasowały do muzyki, jaką słyszymy w tle. Choć na pozór wydaje się to nieco skomplikowane, to już po kilku minutach da się uchwycić prostotę rozgrywki, a to za sprawą treściwego przewodnika.

Jako produkt adresowany do osób o zróżnicowanym guście, Dance Factory oferuje kilkadziesiąt rozmaitych utworów, reprezentujących takie gatunki, jak rock, hip-hop, disco i inne. To nie wszystko. Autorzy pozwalają nam także na korzystanie z własnej kolekcji płyt CD, dzięki czemu możemy potańczyć przy kawałkach swego ulubionego wykonawcy. W takim wypadku gra sama dobiera odpowiednie tempo i układ kroków, jakie należy wykonać, a my jesteśmy odpowiedzialni tylko za umiejętne poruszanie się po macie. W ten sposób zdobywamy cenne punkty, za które odblokowujemy bonusowe piosenki i lokacje. Jednocześnie śrubujemy rekordy, którymi następnie możemy pochwalić się przed znajomymi. Nie jest bowiem tajemnicą, że Dance Factory rozwija skrzydła właśnie w rozgrywce wieloosobowej, dostarczając wiele radości nie tylko nam, ale także osobom zaproszonym przez nas na imprezę.

Miłym dodatkiem jest tablica wyników, jaką możemy obejrzeć po zakończonej sesji. Uwzględnia ona zarówno czas gry, jak i liczbę przetańczonych utworów, a nawet spalonych kalorii. Jest to natychmiast przeliczane na metry, które w tym samym czasie udałoby nam się przebiec lub przepłynąć.

W przeciwieństwie do warstwy muzycznej, oprawa wizualna jest już niezależna od gracza. Tłem do puszczanych przez nas kawałków są wyimaginowane widoki, przedstawiające bryły geometryczne i emanujące mnóstwem ciepłych kolorów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dance Factory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dance Factory Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • mata do tańczenia