Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Dance Dance Revolution Extreme 2 (PS2)

Dancing Stage Max PS2

Dance Dance Revolution Extreme 2

Pierwsza gra z serii Dance Dance Revolution zadebiutowała w Japonii w 1998 roku i rozpoczęła wielką manię “wspomaganego wirtualnie” tańca. W obecnym wydaniu mamy do dyspozycji ponad 100 minut energetyzujących hitów muzycznych.

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dance Dance Revolution Extreme 2 (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

27września2005

25listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pierwsza gra z serii Dance Dance Revolution zadebiutowała w Japonii w 1998 roku i rozpoczęła wielką manię “wspomaganego wirtualnie” tańca. W obecnym wydaniu mamy do dyspozycji ponad 100 minut energetyzujących hitów muzycznych. Zarówno nowych, tworzonych między innymi przez słynnego producenta kompozycji komputerowych Yuzo Koshiro, oraz znanych już na całym świecie, między innymi “Genie In A Bottle” oraz “Oops!...I Did It Again”.

DDR Extreme 2 oferuje obsługę kamery EyeToy USB (dla PlayStation 2), co tworzy zupełnie nowy sposób interaktywnego tańca – wreszcie możesz zobaczyć samego siebie. Dzięki kamerze można zagrać w szybkie mini-gry, obserwować siebie na ekranie telewizora i sterować grą za pomocą ruchów rękami i nogami. Oprócz tego obecne są zarówno nowe elementy rozgrywki, jak i znane ze wcześniejszych części.

Możesz zgubić zbędne kilogramy dzięki serii tanecznych ćwiczeń, używając popularnego “Workout Mode”, lub tworzyć swoją własną choreografię w “Edit Mode”. Ponadto masz do dyspozycji wirtualny sklep, w którym możesz wymieć zdobyte podczas gry punkty na specjalne przedmioty i nowe opcje.

Najważniejszą nowością w Dance Dance Revolution Extreme 2 jest opcja gry internetowej, czyli możliwość współzawodnictwa z graczami z całego świata poprzez sieć. Najlepsza setka graczy ma możliwość wpisania się do interaktywnego rankingu, dzięki któremu nowicjusze będą mogli zmierzyć się z najlepszymi. Dzięki połączeniu internetowemu można uzyskać dostęp do nowych, tworzonych regularnie, misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Dancing Stage Max

Klasyfikacja PEGI Dancing Stage Max

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zmasowany atak Dance Dance Revolution
Zmasowany atak Dance Dance Revolution

wiadomość16 maja 2008

Konami, w związku ze swoją specjalną imprezą „Konami Gamers Day 2008” ogłosiło aż trzy nowe tytuły ze znanej, taneczno-muzycznej gry Dance Dance Revolution. Znajdą coś dla siebie zarówno posiadacze PS2, Wii, jak i Xboxa 360.

Dance Dance Revolution w klubach fitness

wiadomość15 marca 2007

Firma Konami promuje swoją niezwykle popularną serię gier tanecznych – Dance Dance Revolution nie tylko jako świetną zabawę, ale również jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zdobycie lepszej kondycji fizycznej. Wobec takie podejścia nie dziwi fakt, że wspomniana firma podpisuje umowy na wykorzystanie swoich produktów w szkołach, a ostatnio nawet w centrach fitness.

O wpływie gier z serii Dance Dance Revolution na zdrowie

wiadomość2 lutego 2007

Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, że gry wymagające aktywności ruchowej mogą być świetnym lekarstwem na otyłość. Zostało to potwierdzone przez wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Games for Health. Dotyczył on wpływu, jaki mają na dzieci z nadwagą gry typu Dance Dance Revolution.

Marka In the Groove pod jednym dachem z Dance Dance Revolution

wiadomość19 października 2006

Z pojęciem gry tanecznej kojarzy się najczęściej dowolna odsłona serii Dance Dance Revolution, znanej w Europie pod nazwą Dancing Stage. Odpowiedzialna za tę markę korporacja Konami wystąpiła swego czasu (konkretnie na początku maja ubiegłego roku) na drogę sądową przeciwko firmie Roxor Games, która stworzyła klon DDR w postaci In the Groove. Właśnie doszło do zakończenia niniejszego sporu.