Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PS2
Okładka SingStar (PS3)

SingStar

SingStar to gra muzyczna stworzona przez ekipę deweloperską firmy Sony Computer Entertainment. Gracze mają sposobność sprawdzić swoje umiejętności wokalne, wykonując szereg znanych przebojów.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka SingStar (PS3)

data premiery gry:

21maj2004

PS2

7gru2007

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SingStar to karaoke z systemem oceny śpiewu gracza. W zestawie z grą znajdują się dwa mikrofony oraz adapter USB podłączany do konsoli. Domyślnie jest to gra dla dwójki graczy, ale im więcej uczestników przy mikrofonach, tym lepiej. Wśród trybów zabawy bryluje Pass the Mic w którym dwa zespoły (w liczbach od 1 do 4 graczy każdy) mogą powalczyć ze sobą w kilku rundach na różnych zasadach. Jest także tryb pozwalający na pojedynki 1 na 1 czy zabawę w duecie (kooperacja). Pojedynczy gracz także znajdzie tu cos dla siebie – samotnikowi z pomocą przychodzi Star Maker, w którym przez 30 piosenek (to cała gama utworów w grze) będzie piął się po szczeblach kariery, zaczynając od zatęchłych, podrzędnych klubików, a skończywszy na wielkim koncercie jako wielbiona gwiazda.

Przedział gatunkowy utworów jest dosyć szeroki, choć autorzy skupili się głównie na popie – od SugaBabes, przez Westlife przez Jamelie (SuperStar), po klasyków pokroju George’a Michaela, Madonny czy A-Ha. Na dole ekranu przewija się tekst piosenki – w dwóch linijkach, z wyprzedzeniem, więc nie ma problemu z nadążaniem. Sedno zabawy tkwi w tym, by z intonacją głosu trafiać we frazy ukazane na środku ekranu – wyświetlony jest idealny wzór oraz dodawane są „paski” odpowiadające tonacji naszego głosu; jeśli oba się pokrywają, nasze popisy wokalne można uznać za udane. Są też bonusowe partie wokalu i po dobrym wstrzeleniu się w nie zyskujemy dodatkowe, sporo warte punkty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SingStar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SingStar

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • EyeToy
  • karta pamięci 8 MB
  • mikrofony
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • mikrofony
  • PlayStation Eye
SingStar w tym roku doczeka się kolejnych zmian
SingStar w tym roku doczeka się kolejnych zmian

wiadomość17 września 2013

Po zeszłorocznej metamorfozie marki SingStar (porzucenie pudełkowej sprzedaży na rzecz darmowej aplikacji) czas na kolejne zmiany. Dave Ranyard, szef Sony Computer Entertainment London, wyjawił, że w tym roku produkcja doczeka się całkowitej przebudowy.

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Spelunky HD, SingStar) 10/7/13
Wieści ze świata (Guild Wars 2, Spelunky HD, SingStar) 10/7/13

wiadomość10 lipca 2013

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Guild Wars 2, dacie premiery Spelunky HD na PC, rosnącej liczbie użytkowników w darmowej wersji gry SingStar, a także nowych projektach zespołów Ninja Theory oraz Lift London. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SingStar oficjalnie przeszedł na model free to play
SingStar oficjalnie przeszedł na model free to play

wiadomość24 października 2012

Firma Sony udostępniła darmową wersję gry SingStar, pozwalającą na wypróbowanie kilku piosenek w wersji demo. Chcąc zaśpiewać pełne utwory muzyczne, należy skorzystać z mikropłatności lub włożyć do napędu płytę z którąś z odsłon serii.

Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów

wiadomość10 grudnia 2009

Tydzień temu Sony poinformowało, że seria gier karaoke SingStar sprzedała się dotychczas w 20 milionach egzemplarzy. Ten bardzo dobry wynik został osiągnięty w przeciągu 5 lat. Pierwsza część ukazała się jeszcze wiosną 2004 roku na konsolę PlayStation 2. Od tej pory seria doczekała się niezliczonej ilości dodatków i kompilacji.

20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest
20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest

wiadomość3 grudnia 2009

Pięć i pół roku zajęło serii SingStar przekroczenie granicy 20 milionów sprzedanych egzemplarzy. Taką informację przekazało dziś Sony, które na przestrzeni ostatnich lat wydało ponad 20 tytułów związanych z tą marką. Wiadomości te zbiegły się również z premierą nowego patcha, który podnosi wersję gry do 4.30 i wprowadza wiele nowych rozwiązań.

PS2
PS3