Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PSVPSPPS3
Okładka flOw (PS4)
OkładkaflOw (PS4)

flOw

Przygotowana przez niezależne studio thatgamecompany odprężająca gra logiczno-zręcznościowa, przypominająca w swych założeniach klasycznego "węża", znanego ze starych telefonów komórkowych.

Logiczne | funkcje cross-platform | indie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

flOw Premiera

22lut2007

PS3

6mar2008

PSP

15lis2013

PSV PS4

Gry podobne do flOw

Flower

The Sparkle 2: Evo

Source

flOw to odprężająca produkcja założeniami przypominająca znanego z telefonów komórkowych „węża”. Zadaniem gracza jest kierowanie istotą o przeróżnych kształtach w taki sposób, by pożerała ona mniejsze organizmy i powiększała swoje wymiary.

Zasady zabawy są banalnie proste, ale przez to też tak wciągające i uzależniające. Najważniejsze jest, by kontrolować ruchy istoty, rozważnie kluczyć między niebezpieczeństwami i zbierać życiodajne elementy. We flOw nie ma fabuły, a jedynym motorem napędowym do dalszej rozgrywki jest chęć zdobycia dostępu do kolejnego, charakteryzującego się innymi umiejętnościami stworzenia.

Specjalne kształty obrazują miejsca, w których kierowana istota może się zanurzyć głębiej. Niektórzy przeciwnicy mają czułe punkty, do których można się dostać tylko dzięki pomocy któregoś z dopalaczy. Chwilowa nieśmiertelność czy przyspieszenie ułatwiają walkę z większymi organizmami. Warto dodać, że gra posiada tryb multiplayer, dzięki któremu gracze mogą wspólnie przemieszczać kolejne głębokości, mierzyć się z przeciwnikami i rozwijać kierowane przez siebie istoty.

Oprawa graficzna flOw jest bardzo specyficzna. Bogate kształty przypominają to, co naukowcy oglądają pod mikroskopem, zanurzone w błękitnym, płynnym roztworze. Naszej rozgrywce towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka, klimatycznie wpasowująca się w niespieszną akcję gry. flOw najpierw pojawiło się na PlayStation 3 i jest udostępniane w usłudze sieciowej PlayStation Network. Za odpowiednią opłatą można pobrać grę na dysk swojej konsoli.

Ostatnia modyfikacja 23 października 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 413 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI flOw

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS3
PSP
PS4
PSV