Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2013, 10:42

Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli

Cztery popularne tytuły, Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes, będą dostępne do ściągnięcia na PlayStation 4 już w dniu premiery nowej konsoli Sony. Dla obecnych posiadaczy tych gier, opcja ta będzie darmowa.

PlayStation 4 zadebiutuje w Europie 29 listopada tego roku. - Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli - wiadomość - 2013-10-17
PlayStation 4 zadebiutuje w Europie 29 listopada tego roku.
NOWE TYTUŁY STARTOWE PLAYSTATION 4:
  • Flower,
  • flOw,
  • Escape Plan,
  • Sound Shapes.

Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes to cztery gry, które dołączyły do tytułów startowych PlayStation 4, czyli takich, w które gracze będą mogli zagrać na nowej konsoli już w dniu jej premiery, czyli w przypadku Europy 29 listopada tego roku.

Co ważne dla osób, które już posiadają te gry – nie ma znaczenia, na jaką platformę zostały one oryginalne kupione, ponieważ na PlayStation 4 będą dla nich dostępne za darmo. Nie powinno to dziwić, gdyż są to w założeniu tytuły cross-platformowe, a więc dostępne na kilku konsolach Sony: PlayStation 3, Vita i od premiery na PlayStation 4.

Same gry otrzymają na PlayStation 4 także lekkie usprawnienia: we Flower poprawiona zostanie oprawa graficzna (rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę), zaś Escape Plan – zaprojektowany na PlayStation Vita – zostanie dostosowany do nowego pada DualShock 4.

Przy okazji Sony poinformowało, że dwa z tych tytułów, flOw i Flower, będą niedługo dostępne także na PlayStation Vita.

Flower to innowacyjna produkcja twórców flOw. Zadaniem gracza jest odpowiednie sterowanie podmuchami wiatru, za pomocą których trzeba zbierać płatki kwiatów. Twórcy położyli szczególny nacisk na oprawę graficzną i wykorzystanie żyroskopowych funkcji kontrolera.

flOw jest logiczną grą, przypominającą w swoim założeniu Snake'a, znanego wszystkim z telefonów komórkowych. Gracz kontroluje wężopodobną istotę, która ciągle rośnie wraz z systematycznym pożeraniem mniejszych organizmów. Produkcja ma efektową oprawę graficzną i charakter odprężający.

W Escape Plan gracz wciela się w postaci dwóch zabawnych więźniów i pomaga im uciec z pełnego pułapek miejsca odosobnienia. Gra jest platformówką, łączącą elementy zręcznościowe z logicznymi.

Sound Shapes jest muzyczną platformówką 2D, w której gracze mogą zarówno edytować muzykę, jak i bawić się w zaliczanie kolejnych poziomów. Zadanie to polega na sterowaniu niewielką piłeczką na trasie złożonej m.in. z kloców-nutek i unikanie pułapek zaprojektowanych przez twórców.

Adam Zechenter

Adam Zechenter

Na początku lat 2000 stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Potem studiował filologię klasyczną (krótko) i historię (długo). Na tej ostatniej został szefem Koła Naukowego. Pisał tu i tam. W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play – a to w wyniku niezdrowej fascynacji World of Tanks (do dziś nabił w grze blisko 2000 godzin…). Początkowo prowadził podserwis gramynawynos.pl, następnie zaangażował się w powstawanie GOL-owej publicystyki, a w 2018 roku Krystian Smoszna, nowy redaktor naczelny, zaproponował mu stanowisko swojego zastępcy. W dzieciństwie uwielbiał Wolfeinsteina, Settlers 2, Baldur’s Gate i Cywilizację 2 – i tak mu zostało, że do dzisiaj uwielbia gry strategiczne, RPG-i i strzelanki. Kupuje zdecydowanie zbyt wiele książek, ciągle interesuje się historią (ostatnio wszystkim poleca Dreadnought Roberta K. Massie), stara się nie jeść mięsa i czasami grywa w squasha.

więcej