Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PS4PSV
Okładka Sound Shapes (PS3)

Sound Shapes

Sound Shapes to muzyczna platformówka 2D stworzona przez studio Queasy Games. Manipulując ruchem niewielkiej piłki gracze mają za zadanie dotrzeć do końca poziomu i jednocześnie "skomponować" własną muzykę ze znajdywanych po drodze klocków-nutek.

Towarzyskie | 2D | muzyczne | elementy zręcznościowe | indie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Sound Shapes (PS3)

data premiery gry:

7sie2012

PSV PS3

15lis2013

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra Sound Shapes jest zarówno edytorem muzyki jak i klasyczną dwuwymiarową platformówką. Możemy używać jej do tworzenia rozmaitych melodii, ale również do ich odgrywania, przechodząc przypisany do nich poziom.

W trybie platformowym, gracz kontroluje małą kulkę, której ruchami sterujemy za pomocą gałki analogowej. Nasz mały bohater może się bardzo szybko toczyć i podskakiwać, a po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, przywierać do niektórych powierzchni. Naszym celem jest dotarcie do końca poziomu i nie wpadnięcie w pułapki zastawione przez jego projektantów. W wielu jego częściach umieszczone są klocki-nuty, które po tym jak się do nich zbliżymy, dodają pojedynczy dźwięk do muzyki jaką słyszymy w tle. Co więcej, gra zapamiętuje kolejność w jakiej użyliśmy klocków, przez co możemy tworzyć własne kombinacje dźwięków oraz muzykę, którą zmieniamy na bieżąco w czasie rozgrywki.

W Sound Shapes wbudowano, obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego, edytor poziomów/muzyki. Na początku, wybieramy w nim odpowiadające nam dźwięki i ich wysokości, odegrane przez jeden lub kilka wirtualnych instrumentów, a potem przypisujemy je do muzycznych klocków. Poza umieszczeniem interaktywnych muzycznych elementów, planujemy też rozmieszczenie przeciwników, pułapek oraz ogólny wygląd całego poziomu. Kiedy już skończymy nasze dzieło, dzięki PlayStation Network możemy podzielić się nim z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Gry podobne do Sound Shapes

Klasyfikacja PEGI Sound Shapes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Sound Shapes

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli
Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli

wiadomość17 października 2013

Cztery popularne tytuły, Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes, będą dostępne do ściągnięcia na PlayStation 4 już w dniu premiery nowej konsoli Sony. Dla obecnych posiadaczy tych gier, opcja ta będzie darmowa.

Sony ujawnia listę startowych tytułów dla NGP - Uncharted: Golden Abyss, Wipeout 2048 i inne

wiadomość2 czerwca 2011

Na premierę nowej, kieszonkowej konsoli koncernu Sony przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że NGP będzie jednym z przebojów rozpoczynających się za kilka dni targów E3 w Los Angeles. Japoński producent zniósł właśnie embargo informacyjne, dzięki czemu poznaliśmy kolejne szczegóły na temat urządzenia, a także startowe gry.

PSV
PS3
PS4