Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2011, 21:37

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Sony ujawnia listę startowych tytułów dla NGP - Uncharted: Golden Abyss, Wipeout 2048 i inne

Na premierę nowej, kieszonkowej konsoli koncernu Sony przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że NGP będzie jednym z przebojów rozpoczynających się za kilka dni targów E3 w Los Angeles. Japoński producent zniósł właśnie embargo informacyjne, dzięki czemu poznaliśmy kolejne szczegóły na temat urządzenia, a także startowe gry.

Na premierę nowej, kieszonkowej konsoli koncernu Sony przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że NGP (Next Generation Portable) będzie jednym z przebojów rozpoczynających się za kilka dni targów E3 w Los Angeles. Japoński producent zniósł właśnie embargo informacyjne, dzięki czemu poznaliśmy kolejne szczegóły na temat urządzenia, a także kilka startowych gier. Uncharted: Golden Abyss czy wipEout 2048 zapowiadają się wyśmienicie.

Z ujawnionych informacji wynika, że NGP będzie całkiem sporyc (jak na kieszonkową konsolę) gabarytów, w czym z pewnością spora zasługa 5-calowego wyświetlacza wykonanego w technologii OLED. Klawisze mają być małe, ale solidnie wykonane i znacznie wygodniejsze niż te z PlayStation Portable. Urządzenie dysponować będzie dwoma analogowymi kontrolerami, a także niemal niewyczuwalnym, dotykowym panelem na spodniej części obudowy.

Dzięki wstecznej kompatybilności na NGP uruchomimy wszystkie stare gry z PSP. Z całą pewnością klienci będą jednak kupować konsolę z myślą o graniu w nowe produkcje, a te już na starcie zapowiadają się ciekawie.

Sony ujawnia listę startowych tytułów dla NGP - Uncharted: Golden Abyss, Wipeout 2048 i inne - ilustracja #1

Uncharted: Golden Abyss

Tworzona przez ekipę Bend Studios gra znana była dotąd jako Uncharted NGP. Według zapewnień dewelopera gracze mogą spodziewać się rozmachu na miarę stacjonarnej konsoli PlayStation 3. Akcja gry osadzona będzie przed wydarzeniami znanymi z Uncharted: Drake's Fortune. Tytuł w pełni korzystać ma z technicznych możliwości NGP, w tym dotykowego ekranu i czujnika ruchu. O rozmachu produkcji najlepiej świadczy fakt, że na potrzeby gry nakręcono ponad 2 godziny scenek przerywnikowych wykonanych w technologii motion-capture.

Sony ujawnia listę startowych tytułów dla NGP - Uncharted: Golden Abyss, Wipeout 2048 i inne - ilustracja #2

wipEout 2084

Niedawne pogłoski o planach rozwoju marki wipEout na nowej, kieszonkowej konsoli okazały się prawdziwe. Gra tworzona jest przez studio deweloperskie Sony Computer Entertainment w Liverpoolu i ma być kompatybilna z wipEout HD Fury. Co to oznacza? Gracze korzystający z NGP będą mogli ścigać się z użytkownikami PS3. Akcja gry toczyć ma się w czasach narodzin anty-grawitacyjnych wyścigów.

Sony ujawnia listę startowych tytułów dla NGP - Uncharted: Golden Abyss, Wipeout 2048 i inne - ilustracja #3

Little Deviants

Spokojnie, wbrew nazwie to nie jest propozycja dla dewiantów, ale zestaw zwariowanych mini-gierek, które pozwolą sprawdzić przeróżne rozwiązania wbudowane w konsolę NGP. Gry korzystać mają m.in. z tylnego panelu dotykowego, czujnika ruchu, mikrofonu oraz wbudowanych kamerek.

Sony ujawnia listę startowych tytułów dla NGP - Uncharted: Golden Abyss, Wipeout 2048 i inne - ilustracja #4

Reality Fighters

Jeśli kiedykolwiek marzyliście, by stać się bohaterem gry z gatunku beat-em-up, Reality Fighters pozwoli spełnić to pragnienie. Dzięki wbudowanej w konsolę kamerce, można będzie wykonać autoportret i tym samym stworzyć awatara na własne podobieństwo, a następnie toczyć bijatyki z innymi graczami z całego świata.

Sony ujawnia listę startowych tytułów dla NGP - Uncharted: Golden Abyss, Wipeout 2048 i inne - ilustracja #5

Super Stardust Delta

Seria Super Stardust doskonale znana jest użytkownikom stacjonarnej konsoli PS3. Tym razem do sterowania małym, kosmicznym myśliwcem i rozbijania groźnych asteroid posłużą analogowe kontrolery oraz wbudowany w konsolę NGP czujnik ruchu.

Sound Shapes

Tytuł gry wciąż należy traktować w kategoriach „roboczego”. Sound Shapes ma być połączeniem platformówki i gry muzycznej. Podejmowane przez graczy działania będą generować różne dźwięki, które posłużą do skomponowania muzyki. Własnymi planszami i kompozycjami można będzie też uraczyć innych użytkowników usługi PlayStation Network.

Hustle Kings

Podobnie jak pierwowzór z PlayStation Network, gra będzie symulatorem snookera. Do sterowania posłużą dotykowy ekran oraz tylni panel. Możliwe ma być także rozgrywanie partii z użytkownikami konsoli PlayStation 3.

Everybody’s Golf

Rozwijana przez studio Clap Hanz golfowa seria gościła na wszystkich konsolach z logiem PlayStation. Nie mogło jej więc zabraknąć także na NGP. Atutem gry ma być system sterowania bazujący na dotykowym panelu oraz czujniku ruchu.

Resistance: Retribution

Wsteczna kompatybilność oznacza, że na nowej konsoli uruchomimy wszystkie gry znane z jej poprzedniczki. Specjalna wersja Resistance: Retribution ułatwi jednak kierowanie poczynaniami Jamesa Graysona dzięki obsłudze dwóch analogowych kontrolerów NGP.