Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Super Stardust HD (PS3)
OkładkaSuper Stardust HD (PS3)

Super Stardust HD PS3

Remake jednej z najpopularniejszych kosmicznych strzelanin. Ponownie wcielamy się w postać pilota futurystycznego myśliwca, likwidując pojawiające się na planszy asteroidy.

Akcji | science fiction | kosmiczne | na 2 osoby | obraz w 3D | shoot 'em up | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Stardust HD Premiera PS3

28czerwca2007

producent: Housemarque wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Stardust HD

LittleBigPlanet

Hotline Miami

Dead Nation

Super Stardust HD to oficjalny remake jednej z najbardziej popularnych kosmicznych strzelanin. Gra ta w pierwotnej wersji oficjalnie zadebiutowała w 1993 roku, ukazując się na popularną w tamtym czasie Amigę 500. W 1996 roku przygotowano jednak udoskonaloną wersję tej gry – Super Stardust, która w 1996 roku wydana została między innymi na Amigi 1200 i CD32. To właśnie na tej drugiej wersji bazuje przedstawiana gra. Różnice dotyczą w głównej mierze udoskonalonej oprawy audiowizualnej. Zgodnie z tym co może sugerować tytuł Super Stardusta HD, całość opracowana została w technologii High Definition. Zmiany objęły też jednak wiele innych aspektów rozgrywki. Za przygotowanie nowej edycji tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Housemarque, czyli ta sama firma, która wydała pierwszą wersję Super Stardusta. Tytuł ten sprzedawany jest w ramach sieciowej usługi PlayStation Network.

Podstawowe założenia rozgrywki pozostały praktycznie niezmienione. Wcielamy się więc w postać pilota futurystycznego myśliwca, zajmując się likwidacją pojawiających się na ekranie asteroid, zagrażających bezpieczeństwu okolicznych planet. Super Stardust HD posiada ponadto dość symboliczny wątek fabularny. Po raz kolejny musimy pokrzyżować plany pewnego złoczyńca, znanego jako Profesor. W trakcie zabawy ochraniamy pięć różnych planet Układu Słonecznego. Oznacza to oczywiście, iż co pewien czas otoczenie całkowicie zmienia swój wystrój. Obrona każdej planety podzielona jest na pięć misji.

Trafiane przez gracza asteroidy rozpadają się na mniejsze kawałki, których należy oczywiście unikać. Nie zabrakło również bardziej standardowych przeciwników (np. statków Obcych), a nawet bossów, z którymi należy rozgrywać pojedynki po zakończeniu wszystkich standardowych misji obrony danej planety. Zniszczone asteroidy pozostawiają po sobie różne rodzaje bonusów, dzięki którym można odblokować lepsze tarcze energetyczne, potężniejsze bomby, upgrade’y dla standardowych broni, czy uzyskać dodatkowe życia.

Gracz musi wybierać pomiędzy trzema podstawowymi rodzajami uzbrojenia. Odgrywa to bardzo istotną rolę, gdyż każda z pojawiających się na mapie asteroid jest szczególnie wrażliwa na ataki ze ściśle określonej broni. Należy więc na bieżąco dopasowywać uzbrojenie do pojawiających się przeszkód. Z nowych elementów warto też wspomnieć o ataku nazwanym boost, pozwalającym na przebicie się przez atakowaną asteroidę. Oprócz standardowych trybów dla pojedynczego gracza zadbano także o dość typowo wykonany multiplayer. Gracze w tym przypadku działają w trybie kooperacji, bawiąc się na wspólnym ekranie. Zadbano tu o kilka dodatkowych atrakcji. Gracze mogą na przykład łączyć swoje ataki w silniejsze uderzenia. Tryb ten nie obsługuje jednak możliwości zabawy w Sieci. W tym przypadku zadbano jedynie o możliwość przesyłania swoich wyników, w celu porównania ich z osiągnięciami innych graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Stardust HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.