Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Super Stardust HD (PS3)

Super Stardust HD PS3

Remake jednej z najpopularniejszych kosmicznych strzelanin. Ponownie wcielamy się w postać pilota futurystycznego myśliwca, likwidując pojawiające się na planszy asteroidy.

Akcji | science fiction | kosmiczne | na 2 osoby | obraz w 3D | shoot 'em up | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Super Stardust HD (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

28czerwca2007

Super Stardust HD to oficjalny remake jednej z najbardziej popularnych kosmicznych strzelanin. Gra ta w pierwotnej wersji oficjalnie zadebiutowała w 1993 roku, ukazując się na popularną w tamtym czasie Amigę 500. W 1996 roku przygotowano jednak udoskonaloną wersję tej gry – Super Stardust, która w 1996 roku wydana została między innymi na Amigi 1200 i CD32. To właśnie na tej drugiej wersji bazuje przedstawiana gra. Różnice dotyczą w głównej mierze udoskonalonej oprawy audiowizualnej. Zgodnie z tym co może sugerować tytuł Super Stardusta HD, całość opracowana została w technologii High Definition. Zmiany objęły też jednak wiele innych aspektów rozgrywki. Za przygotowanie nowej edycji tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Housemarque, czyli ta sama firma, która wydała pierwszą wersję Super Stardusta. Tytuł ten sprzedawany jest w ramach sieciowej usługi PlayStation Network.

Podstawowe założenia rozgrywki pozostały praktycznie niezmienione. Wcielamy się więc w postać pilota futurystycznego myśliwca, zajmując się likwidacją pojawiających się na ekranie asteroid, zagrażających bezpieczeństwu okolicznych planet. Super Stardust HD posiada ponadto dość symboliczny wątek fabularny. Po raz kolejny musimy pokrzyżować plany pewnego złoczyńca, znanego jako Profesor. W trakcie zabawy ochraniamy pięć różnych planet Układu Słonecznego. Oznacza to oczywiście, iż co pewien czas otoczenie całkowicie zmienia swój wystrój. Obrona każdej planety podzielona jest na pięć misji.

Trafiane przez gracza asteroidy rozpadają się na mniejsze kawałki, których należy oczywiście unikać. Nie zabrakło również bardziej standardowych przeciwników (np. statków Obcych), a nawet bossów, z którymi należy rozgrywać pojedynki po zakończeniu wszystkich standardowych misji obrony danej planety. Zniszczone asteroidy pozostawiają po sobie różne rodzaje bonusów, dzięki którym można odblokować lepsze tarcze energetyczne, potężniejsze bomby, upgrade’y dla standardowych broni, czy uzyskać dodatkowe życia.

Gracz musi wybierać pomiędzy trzema podstawowymi rodzajami uzbrojenia. Odgrywa to bardzo istotną rolę, gdyż każda z pojawiających się na mapie asteroid jest szczególnie wrażliwa na ataki ze ściśle określonej broni. Należy więc na bieżąco dopasowywać uzbrojenie do pojawiających się przeszkód. Z nowych elementów warto też wspomnieć o ataku nazwanym boost, pozwalającym na przebicie się przez atakowaną asteroidę. Oprócz standardowych trybów dla pojedynczego gracza zadbano także o dość typowo wykonany multiplayer. Gracze w tym przypadku działają w trybie kooperacji, bawiąc się na wspólnym ekranie. Zadbano tu o kilka dodatkowych atrakcji. Gracze mogą na przykład łączyć swoje ataki w silniejsze uderzenia. Tryb ten nie obsługuje jednak możliwości zabawy w Sieci. W tym przypadku zadbano jedynie o możliwość przesyłania swoich wyników, w celu porównania ich z osiągnięciami innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Stardust HD

Klasyfikacja PEGI Super Stardust HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wieści ze świata (Crysis 2, Dungeons, Dead Meets Lead) 23/03/11

wiadomość23 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Dungeons i Super Stardust HD, demie Dead Meets Lead, a także pierwszej łatce do Crysis 2. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzi Outland - nowa platformówka autorów Super Stardust HD
Nadchodzi Outland - nowa platformówka autorów Super Stardust HD

wiadomość3 września 2010

Firma Ubisoft ujawniła nowy projekt twórców Super Stardust HD. Okazała się nim zmierzająca na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 piękna dwuwymiarowa platformówka zatytułowana Outland.

PlayStation 3 z pierwszymi grami 3D
PlayStation 3 z pierwszymi grami 3D

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Sony potwierdziła, że dzisiaj w ofercie PlayStation Network pojawią się pierwsze tytuły robiące użytek ze stereoskopowego efektu 3D, wprowadzonego do PlayStation 3 w ramach kwietniowej aktualizacji systemu operacyjnego konsoli.

Wieści ze świata (Final Fantasy VII, Epic Mickey, Darkness Within 2) 1/06/10
Wieści ze świata (Final Fantasy VII, Epic Mickey, Darkness Within 2) 1/06/10

wiadomość1 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o wznowieniu Final Fantasy VII, nowym stylu graficznym Epic Mickey, problemach z ekranizacją Hobbita, dwóch milionach egzemplarzy iPada, a także premierze przygodówki Darkness Within 2. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzi letnia aktualizacja PlayStation Network

wiadomość27 kwietnia 2007

Już niedługo oferta PSN poszerzy się o dwa nowe tytuły. W okresie letnim gracze bawić się będą mogli przy Snakeball oraz Super Stardust HD.