Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2007, 11:55

autor: Jiker

Blog ThreeSpeech ujawnia europejskie daty premier Calling All Cars, Nucleos i Super Stardust HD

PlayStation Network nabiera coraz to bardziej konkretnych kształtów. Przed kilkudziesięcioma minutami mogliście przeczytać m.in. o nowym firmware, dzięki któremu możliwość ściągania starszych pozycji znanych z PSOne nabrała nowego znaczenia. Wczoraj natomiast poznaliśmy europejskie daty premier trzech gier, które w ciągu najbliższych dwóch miesięcy trafią do sprzedaży za pośrednictwem PS.

PlayStation Network, sieciowa usługa firmy Sony, powoli, acz systematycznie nabiera coraz to bardziej konkretnych kształtów. Przed kilkudziesięcioma minutami mogliście przeczytać m.in. o nowym firmware, dzięki któremu możliwość ściągania starszych pozycji znanych z PSOne nabrała nowego znaczenia (obecnie można w nie grać także na PS3). Wczoraj natomiast poznaliśmy europejskie daty premier trzech gier, które w ciągu najbliższych dwóch miesięcy trafią do sprzedaży za pośrednictwem internetowego PlayStation Store. Ujawnił je pół-oficjalny blog Sony, ThreeSpeech.

Pierwszą z nich jest Calling All Cars – oczekiwana przez wiele osób nowa produkcja Davida Jaffa, twórcy takich serii, jak Twisted Metal oraz God of War. Właśnie tę pierwszą przypominać będzie CAC, w której zadaniem gracza będzie wyeliminowanie wszystkich przeciwników zasiadających za kierownicami różnego rodzaju pojazdów. Calling All Cars trafi do sprzedaży 18 maja. Więcej na jej temat znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Nucleus może być z kolei dla PS tym, czym dla Xbox Live jest Geometry Wars – po prostu wielkim hitem. Wcielimy się w niej w organicznego bohatera, który wędruje po ludzkim ciele i stara się usunąć wszelkie wirusy i mordercze bakterie. Rozgrywka ukazana będzie w taki sposób, byśmy mieli wrażenie, że przyglądamy się jej za pomocą mikroskopu. Nucleos zadebiutuje 25 maja.

Ostatnią pozycją jest Super Stardust HD, remake klasycznej pozycji wydanej w 1994 roku na komputer Commodore Amiga. Premiera Super Stardust HD odbędzie się 15 czerwca. Więcej na jej temat znajdziecie w tym miejscu.

Na tę chwilę w wymienione wyżej pozycje nie będą mogli zaopatrzyć się niestety Polacy. Płatne usługi PlayStation Store są bowiem dla nas niedostępne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.