Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 kwietnia 2007

EMPiK - Top Lista nr 16 (23/04/07)

Metatron, 23 kwietnia 2007, 21:54

Standardowo już nowy tydzień rozpoczynamy od poinformowania was o tym, jakie gry w ciągu ostatnich siedmiu dni Polacy kupowali najchętniej w salonach EMPiK. Podobnie jak w przypadku poprzednich notowań, lista obejmuje wyłącznie produkcje wydane na konsole PS2 oraz komputery PC. Za podstawę do jej sporządzenia posłużyły dane zebrane w okresie od 16 do 22 kwietnia w 90 salonach sieci EMPiK.

Opublikowano listę wystawców, którzy pojawią się na E3 2007

Vercetti, 23 kwietnia 2007, 15:55

Nie ma co ukrywać, że tegoroczne Electronic Entertainment Expo nie będzie miało wiele wspólnego z targami elektronicznej rozrywki. Zamiast medialnej imprezy, z którą kojarzyły nam się wydarzenia umiejscawiane dotychczas w hali Convention Center w Los Angeles, będziemy mieli do czynienia z dosyć kameralnym spotkaniem wydawców i dziennikarzy, na które to zaproszonych zostanie około 3500 gości.

Sony obniży cenę europejskiej wersji PSP
Sony obniży cenę europejskiej wersji PSP

Vercetti, 23 kwietnia 2007, 15:20

Nie trzeba było długo czekać, aż europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment pójdzie w ślady swego amerykańskiego odpowiednika i również zdecyduje się na obniżkę ceny przenośnej konsoli PSP. W zaledwie miesiąc po tym, jak kwota, którą trzeba zapłacić za handhelda za Oceanem, spadła do 169.99 dolarów, podobny manewr zostanie przeprowadzony także na Starym Kontynencie.

Europejska premiera LOTR Online przesunięta, pierwszy dodatek już w czerwcu

lhorror, 23 kwietnia 2007, 14:06

W związku z licznymi zawiadomieniami klientów o problemach z otrzymaniem gry Lord Of The Rings Online: Shadows of Angmar na czas wielkiego otwarcia, firma Codemasters zadecydowała o przedłużeniu okresu testowego (Early Access) o trzy dni. Wygląda więc na to, że dopiero 27 kwietnia nastąpi faktyczny start serwerów tego tytułu.

Boosterpack do Paraworlda jednak się pojawił
Boosterpack do Paraworlda jednak się pojawił

Sargeras, 23 kwietnia 2007, 12:32

Gra ParaWorld, wydana pod koniec ubiegłego roku, oferująca wiele oryginalnych rozwiązań, okazała się finansową porażką. Doszło nawet do tego, że studio developerskie zostało rozwiązane, a wydawca Sunflowers postawił na tytule przysłowiowy krzyżyk. Wobec powyższego miłym zaskoczeniem dla fanów tej gry jest informacja o wydaniu boosterpacka. Co prawda dotyczy on tylko niemieckiej wersji, ale skoro już zadano sobie trud, to można mieć nadzieję, że boosterpack wyjdzie też dla wersji angielskiej. Znajdziemy w nim nowych bohaterów, nowe mapy dla trybu multiplayer, nowe bronie, poprawione zbalansowanie i inne.

God of War: Chains of Olympus pierwszym GoW na konsolę PSP?

Jiker, 23 kwietnia 2007, 12:05

Poznaliśmy wreszcie jedną z największych tajemnic serwisu internetowego IslandofRhodes.org. Wraz z zakończeniem drugiego już odliczania, które miało nas systematycznie przybliżać do tego wydarzenia, ujawniony został tytuł kolejnej gry z serii God of War. Brzmi on God of War: Chains of Olympus.

Premiera Mass Effect dopiero we wrześniu?

Jiker, 23 kwietnia 2007, 11:21

Mass Effect ukaże się najpewniej na początku sierpnia 2007 roku, a nie, jak do tej pory sądziliśmy, w czerwcu. Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy. Wszystko wskazuje jednak na to, że informacja ta jest oficjalna i nie ma żadnych powodów, by uważać ją za plotkę.

Dlaczego beta-testy Halo 3 potrwają tylko trzy tygodnie?

Jiker, 23 kwietnia 2007, 10:53

Publikacja oficjalnych informacji na temat majowych beta-testów gry Halo 3 ucieszyła i zaskoczyła jednocześnie wielu fanów tejże pozycji. Ta druga reakcja była oczywiście związana z faktem, że potrwają one jedynie trzy tygodnie. Dlaczego tak krótko? Starał się to wyjasnić Frank O’Connor z firmy Bungie, producenta serii Halo.

Wysoka sprzedaż pokemonopodobnej gry wydanej przez Disney'a
Wysoka sprzedaż pokemonopodobnej gry wydanej przez Disney'a

Sargeras, 23 kwietnia 2007, 10:40

Jak donoszą portale internetowe, wydany w zeszłym miesiącu (6 marca - USA, 16 marca - Europa) tytuł Spectrobes bije rekordy sprzedaży. Spectrobes stał się najlepiej sprzedającą się grą third-party na platformę NDS (gry wideo third-party są produkowane przez studia niezwiązane w żaden sposób z producentem konsoli, w tym wypadku z Nintendo).

Pożar w siedzibie Human Head Studios

Metatron, 23 kwietnia 2007, 10:36

Siedziba Human Head Studios poszła z dymem. Tak przynajmniej informują zachodnie serwisy. Wskutek wielkiego pożaru spłonął budynek, w którym mieściło się miedzy innymi biuro wspomnianej firmy.

Opóźnienie amerykańskiej premiery Forza Motorsport 2

Jiker, 23 kwietnia 2007, 10:26

Niepokojącymi informacjami podzieliły się z nami zachodnie serwisy internetowe. Okazało się bowiem, że nieoficjalne dotąd wieści związane z przesunięciem amerykańskiej premiery gry Forza Motorsport 2 okazały się być prawdziwe. Nowa data wydania ustalona została przez Microsoft na dzień 29 maja 2007 roku.

Uruchamianie gier pod Vistę na starszych systemach wkrótce możliwe

Metatron, 23 kwietnia 2007, 10:24

Informacje o tym, że nowy pakiet multimedialnych bibliotek DirectX 10 będzie dostępny jedynie dla posiadaczy Windows Vista, wywołały falę oburzenia wśród użytkowników starszych wersji systemu, którzy również pragnęliby pograć w nowe produkcje nie musząc nabywać Visty. Znaleźli się jednak programiści, którzy pragną umożliwić graczom korzystanie z DirectX 10 również pod Windows XP.

Kolejne (nieoficjalne) informacje o GTA IV
Kolejne (nieoficjalne) informacje o GTA IV

Metatron, 23 kwietnia 2007, 10:09

Nie trzeba było długo czekać, by po wypuszczeniu pierwszego trailera gry Grand Theft Auto IV w Internecie zawrzało od plotek. Fani próbują dociec na wszelkie sposoby, jakie to niespodzianki przygotowują dla nas twórcy z Rockstara. Oczywiście deweloper zgodnie ze swoim zwyczajem wstrzymuje się od komentarza.

Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar od jutra w EMPIKu
Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar od jutra w EMPIKu

Metatron, 23 kwietnia 2007, 10:01

W związku z licznymi zawiadomieniami klientów o problemach z otrzymaniem gry Lord Of The Rings Online: Shadows of Angmar na czas wielkiego otwarcia, firma Codemasters zadecydowała o przedłużeniu okresu testowego (Early Access) o trzy dni. Wygląda więc na to, że dopiero 27 kwietnia, a nie 24, nastąpi faktyczny start serwerów tego tytułu.

Rozszerzenie do Red Orchestra: Ostfront 41-45 w drodze

Kaiser, 23 kwietnia 2007, 09:26

Konkurs na zaprojektowanie najciekawszej mapy dla Red Orchestra: Ostfront 41-45 zakończył się około miesiąc temu, lecz dopiero teraz jego efekty staną się zauważalne dla większości użytkowników programu. Twórcy zapowiedzieli wydanie pakietu map zawierającego około dziesięć, wyróżniających się wysoką jakością dzieł, przygotowanych przez fanów produkcji.

Wykryto błąd w trybie multiplayer C&C 3: Wojny o Tyberium
Wykryto błąd w trybie multiplayer C&C 3: Wojny o Tyberium

Metatron, 23 kwietnia 2007, 08:16

Na łamach serwisu Planet Command & Conquer znalazła się informacja o błędzie wykrytym w trybie multiplayer gry C&C3: Wojny o Tyberium. Dzięki niemu osoba będąca obserwatorem rozgrywki może przejąć kontrolę nad budową budynków w kierowanej przez gracza bazie.

Square Enix skoncentruje się na remake'ach i kontynuacjach

Metatron, 23 kwietnia 2007, 08:10

Dosyć ciekawą a zarazem niepokojącą informację podała słynąca ze swoich doskonałych gier jRPG firma Square Enix. Ogłoszono bowiem, że aktualnie trwają przygotowania do wprowadzenia w życie nowego modelu biznesowego, w którym japoński wydawca będzie koncentrował się na tworzeniu remake’ów swoich produkcji oraz kontynuacji do gier, które ukazały się przed latami.