Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 kwietnia 2007

Organizatorzy Games Convention stawiają na rozwój
Organizatorzy Games Convention stawiają na rozwój

Vercetti, 6 kwietnia 2007, 17:05

Największe targi elektronicznej rozrywki w Europie zbliżają się wielkimi krokami. Organizatorzy wystawy Games Convention 2007, która zgodnie z tradycją odbędzie się w niemieckim Lipsku, ujawnili już kilka szczegółów na temat imprezy, mającej wstrząsnąć Starym Kontynentem w ostatnim tygodniu wakacji.

Myśli nieprzemyślane - Walcz, Fryderyku Chopinie, walcz!
Myśli nieprzemyślane - Walcz, Fryderyku Chopinie, walcz!

Redakcja GRYOnline.pl, 6 kwietnia 2007, 16:53

Japończycy, jeśli pokochali muzykę Szopena, to bynajmniej nie przez wzgląd na jej poczesne miejsce w naszej nieprzemijającej martyrologii. Po prostu im się ona podoba.

Otwarto stronę gry Saboteur
Otwarto stronę gry Saboteur

Vercetti, 6 kwietnia 2007, 16:15

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy Was o planach grupy Pandemic Studios, która na łamach magazynu Game Informer zaanonsowała swój nowy projekt – grę akcji o nazwie Saboteur. Choć od tego czasu nie ujawniono żadnych szczegółów na temat wspomnianej produkcji, w sieci można obejrzeć już pierwsze screenshoty i concept-arty z nadchodzącego projektu.

Wiemy, kto zagra główne role w Transformers: The Game
Wiemy, kto zagra główne role w Transformers: The Game

Vercetti, 6 kwietnia 2007, 15:30

Lata osiemdziesiąte były okresem, w którym miliony dzieci grzecznie zasiadały przed ekranami telewizorów, aby w ciszy obejrzeć najnowszy odcinek serialu animowanego pt. „The Transformers”. Co niektórzy pamiętają zapewne, że w głównych bohaterów popularnej kreskówki wcielali się wówczas dwaj aktorzy - Peter Cullen oraz Frank Welker.

GameTap poszerza ofertę o gry z Dreamcasta
GameTap poszerza ofertę o gry z Dreamcasta

Vercetti, 6 kwietnia 2007, 14:45

GameTap, amerykański serwis specjalizujący się w usłudze games-on-demand poszerzył dzisiaj zakres własnej działalności, dodając do swej bogatej oferty siedem tytułów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że udostępnione projekty to gry, które w oryginale ukazały się na konsoli Dreamcast, ostatniej konsoli koncernu SEGA.

Capcom pracuje nad nową bijatyką dla konsoli PSP
Capcom pracuje nad nową bijatyką dla konsoli PSP

Jiker, 6 kwietnia 2007, 13:58

Firma Capcom ujawniła na łamach japońskiego magazynu Famitsu, że rozpoczęła prace nad nową pozycją z gatunku bijatyk przeznaczoną dla konsoli PSP. Producentem gry o tytule Fate Tiger Colosseum jest studio Cavia.

SCE przeprowadziło kolejną aktualizację usługi PlayStation Store

Jiker, 6 kwietnia 2007, 13:20

Firma Sony Computer Entertainment przeprowadziła właśnie kolejną większą aktualizację PlayStation Store. Związana jest ona zarówno z europejską wersją usługi, jak i jej amerykańskim odpowiednikiem.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (26 marca - 1 kwietnia)

Jiker, 6 kwietnia 2007, 12:28

Liderem sprzedaży gier w Japonii w tygodniu zamkniętym dniem 25 marca okazała się, zgodnie z oczekiwaniami, chodzona bijatyka historyczna o tytule Musou Orochi. W kolejnym zestawieniu nie poszło jej już tak dobrze. Została bowiem wyprzedzona przez wzbogaconą edycję wielkiego bestsellera Kingdom Hearts II, noszącą podtytuł The Final Mix+.

Rekordowe zyski ze sprzedaży NDS
Rekordowe zyski ze sprzedaży NDS

Major Doktor Upiorna, 6 kwietnia 2007, 12:02

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy Was o rekordowych wynikach sprzedaży dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo liczonych w milionach, a już dobiegły nas kolejne statystki odnośnie owej platformy sprzętowej. Przedstawiciele ze wspomnianej korporacji poinformowali, że według ostatnich wyliczeń w ciągu minionych dwunastu miesięcy przychód ze sprzedaży NDS szacuje się na prawie 6 miliardów EUR.

"Dni konsol są policzone", twierdzą ludzie z branży gier komputerowych

Jiker, 6 kwietnia 2007, 11:44

Przedstawiciele koncernu Hewlett-Packard zaprezentowali światu swoje najświeższe plany. Okazało się, że aktualnie jednym z najważniejszych celów firmy jest chęć wkroczenia na rynek gier komputerowych. Ma jej w tym pomóc nowa seria PC przeznaczonych dla graczy.

Dwuekranowy dart
Dwuekranowy dart

eLKaeR, 6 kwietnia 2007, 09:55

Nierzadko poruszając się po pubach trzeba uważać, aby przez nieuwagę nie znaleźć się w strefie, przeznaczonej do gry w darta, gdyż można przypadkowo oberwać ostro zakończoną lotką. Wirtualną wersję tego swoistego barowego sportu, polegającego na rzucaniu do tarczy, przygotowuje teraz korporacja Sega wraz ze studiem Full Fat wyłącznie z myślą o posiadaczach kieszonkowej konsoli Nintendo DS.

Rock Band - ceny akcesoriów ze sklepu Gamestop są nieoficjalne
Rock Band - ceny akcesoriów ze sklepu Gamestop są nieoficjalne

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2007, 08:57

Wygląda na to, że zaprezentowane przez internetowy sklep Gamestop ceny akcesoriów do gry Rock Band są wzięte z księżyca. Firma Harmonix nie zdecydowała jeszcze, po ile będzie sprzedawać służące do zabawy mikrofony, gitary i perkusje...

Warhawk na płycie Blu-ray i w sieci
Warhawk na płycie Blu-ray i w sieci

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2007, 08:15

Redaktorzy serwisu 1Up skontaktowali się z amerykańskim oddziałem koncernu Sony Computer Entertainment, aby raz na zawsze wyjaśnić kwestię dystrybucji gry Warhawk. Choć w połowie ubiegłego miesiąca wydawało się, że produkt studia Incognito Entertainment zostanie wydany wyłącznie na dysku Blu-ray, sprawa nie była tak oczywista.

Arx Fatalis w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji Steam
Arx Fatalis w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji Steam

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2007, 07:51

Oferta systemu elektronicznej dystrybucji Steam została poszerzona o kolejny tytuł. Tym razem jest to produkt firmy Arkane Studios z 2002 roku (twórców wydanej niedawno gry Dark Messiah of Might and Magic), zatytułowany Arx Fatalis.

Drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V oficjalnie zapowiedziany!
Drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V oficjalnie zapowiedziany!

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2007, 07:27

Studio Nival Interactive przygotuje drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V – zapowiedział wczoraj koncern Ubisoft w oficjalnym oświadczeniu prasowym. Tworzone przez Rosjan rozszerzenie będzie nosić tytuł Tribes of the East i wprowadzi do zabawy brutalną rasę orków, znanych z Dark Messiah of Might and Magic.

Dzień z Test Drive Unlimited na GRY-OnLine!
Dzień z Test Drive Unlimited na GRY-OnLine!

Łukasz Malik, 6 kwietnia 2007, 07:16

Ledwo ochłonęliśmy po premierze Command & Conquer 3, a na nasze półki sklepowe zawitał kolejny hit - Test Drive Unlimited. W dniu polskiej premiery mamy dla Was poradnik, recenzję oraz konkursy.