Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 kwietnia 2007

Przenieś swoje dane ze starego na nowy dysk twardy Xboksa 360 za pomocą Migration Kit

Jiker, 27 kwietnia 2007, 20:40

Microsoft przedstawił wreszcie dokładne informacje na temat zestawu służącego do przenoszenia danych ze starego dysku twardego, będącego integralnym elementem Xbox 360 w wersji Premium, na nowy, którego najważniejszą cechą jest 120 GB wolnej przestrzeni.

Przyszłość City of Metronome, czyli oryginalność nie jest w cenie
Przyszłość City of Metronome, czyli oryginalność nie jest w cenie

Metatron, 27 kwietnia 2007, 20:14

City of Metronome został zaprezentowany dwa lata temu podczas targów E3. Pomysł stworzenia gry przygodowej osadzonej w tajemniczym industrialnym mieście, w której rozgrywka miała opierać się na zbieraniu, przetwarzaniu i wykorzystywaniu różnych dźwięków wydawała się niezwykle ciekawy i interesujący.

Świetne wyniki Nintendo zagrożeniem dla rynku gier video?

Jiker, 27 kwietnia 2007, 19:45

Todd Mitchell z firmy badawczej Kaufman Bros. Equity Research twierdzi, że rekordowe wyniki sprzedaży dwóch najnowszych konsol firmy Nintendo – tj. Wii i DS. – mogą wpłynąć negatywnie na cały rynek gier video. W szczególności natomiast mogą uderzyć w wydawców gier.

Xbox 360 debiutuje oficjalnie w... Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Xbox 360 debiutuje oficjalnie w... Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jiker, 27 kwietnia 2007, 19:05

26 kwietnia 2007 roku był dniem szczególnym dla tej części społeczeństwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która choć trochę interesuje się sytuacją na rynku gie video. Właśnie wczoraj miała tam miejsce oficjalna premiera najnowszej stacjonarnej konsoli firmy Microsoft.

Nintendo planuje zwiększyć produkcję Wii

Jiker, 27 kwietnia 2007, 18:42

Prezes firmy Nintendo Satoru Iwata obiecuje zwiększenie produkcji konsoli Nintendo Wii. Decyzja ta jest odpowiedzią na ciągle wysoki popyt oraz permanentne braki Wii w sklepach na całym świecie.

Myśli nieprzemyślane - Gra Roku!!!
Myśli nieprzemyślane - Gra Roku!!!

Redakcja GRYOnline.pl, 27 kwietnia 2007, 18:38

Dzisiaj będzie o plebiscycie na Grę Roku 2006 – w takim ujęciu, iż uchylę rąbka tajemnicy, jak się walka pomiędzy tytułami ma.

Numen: Contest of Heroes oficjalnie zapowiedziana
Numen: Contest of Heroes oficjalnie zapowiedziana

Elrond, 27 kwietnia 2007, 13:12

O grze Numen: Contest of Heroes, łączącej w sobie elementy akcji oraz RPG, słychać było już w zeszłym roku, jednak jej oficjalna zapowiedź (przynajmniej na rynki nie rosyjskojęzyczne) ukazała się dopiero teraz. Już za kilka tygodni będziemy mogli przenieść się do niesamowitego świata greckiej mitologii pełnego potężnych bogów, bohaterów i mistycznych bestii.

Too Human cały czas „dopieszczane”

Elrond, 27 kwietnia 2007, 13:05

Plotki krążące wokół Too Human pojawiające się co pewien czas, nawet największego fana tej produkcji mogą doprowadzić do załamania nerwowego. Najważniejsze jednak jest to, iż gra na 99% pojawi się na rynku oraz fakt, iż Silicon Knights cały czas pracuje nad jej ostatecznym wyglądem.

Nadchodzi letnia aktualizacja PlayStation Network

Kaiser, 27 kwietnia 2007, 12:45

Już niedługo oferta PSN poszerzy się o dwa nowe tytuły. W okresie letnim gracze bawić się będą mogli przy Snakeball oraz Super Stardust HD.

2 świeczki w torcie urodzinowym Guild Wars

Elrond, 27 kwietnia 2007, 12:03

Już w ten weekend jedna z popularniejszych gier z rodzaju MMORPG, Guild Wars, świętować będzie swoje drugie urodziny. Z tej okazji twórcy wspomnianej pozycji przygotowali szereg niespodzianek dla graczy, m.in. różnego rodzaju mini gry, fajerwerki czy nagrody. Dodatkowo, wszystkie postacie otrzymają specjalny prezent urodzinowy.

Electronic Sports World Cup 2007 już jutro w Poznaniu
Electronic Sports World Cup 2007 już jutro w Poznaniu

Metatron, 27 kwietnia 2007, 12:02

Już jutro na terenie Międzynarodowych Tergów Pznańskich odbędzie się poświęcona e-sportowi impreza Electronic Sports World Cup 2007 Poland by AMD. Organizatorzy postarali się, by nie ograniczała się ona jedynie do turniejowych zmagań profesjonalnych graczy, lecz również zapewniła sporo pozytywnych wrażeń pozostałym miłośnikom elektronicznej rozrywki.

Gra Inhabited Island zmienia tytuł na Galactic Assault
Gra Inhabited Island zmienia tytuł na Galactic Assault

Metatron, 27 kwietnia 2007, 11:45

Wydawca Paradox Interactive ogłosił, że podpisał umowę z firmą Akella, na mocy której zajmie się wydaniem opartej na twórczości braci Strugackich (dokładniej mówiąc na książce pod tytułem „Przenicowany świat”) turowej gry strategicznej znanej do tej pory jako Inhabited Island. Produkcja ukaże się jako Galactic Assault. Premiera planowana jest na trzeci kwartał 2007 roku.

Deus Ex najlepszą grą na PC

Elrond, 27 kwietnia 2007, 11:35

W najnowszym numerze magazynu PC Zone znaleźć można listę 101 najlepszych gier w historii wydanych na komputerach osobistych. Redaktorzy wspomnianego periodyku za produkcję wszechczasów uznali grę akcji z elementami RPG, Deus Ex, która tym samym pokonała setkę innych konkurentów do tytułu.

Ostatnia część serii Sam & Max: Season 1 już dostępna
Ostatnia część serii Sam & Max: Season 1 już dostępna

Metatron, 27 kwietnia 2007, 11:28

Już od wczoraj użytkownicy serwisu GameTap mogą przekonać się o tym, jak kończą się afera z hipnotyzowaniem ludzkości, na którą wpadła dwójka sympatycznych detektywów, wygadany pies Sam oraz jego partner, przejawiający nieco sadystyczne skłonności królik Max.

Nowe informacje o Wii Boogie

Jiker, 27 kwietnia 2007, 11:26

Koncern Electronic Arts przedstawił kilka nowych informacji związanych z interesująco zapowiadającą się pozycją muzyczną o tytule Wii Boogie.

Sega ogłasza dodatek do Phantasy Star Universe

Metatron, 27 kwietnia 2007, 11:13

Pod koniec lutego informowaliśmy was o tym, że Sega najprawdopodobniej planuje wydanie kolejnej części Phantasy Star Universe, gry stanowiącej połączenie klasycznego jRPG z MMO. Jak się okazało, była to częściowa prawda. Rzeczywiście przygotowywany jest produkt o nazwie Ambition of the Illuminus, jednak nie będzie to kontynuacja, lecz pierwszy dodatek do wspomnianej produkcji.

Wsteczna kompatybilność PS3 poprawiona - PES 6 w pełni grywalne

Jiker, 27 kwietnia 2007, 11:05

Firma Konami poinformowała, że Pro Evolution Soccer 6 w wersji na PlayStation 2 jest już w pełni grywalne na konsoli PlayStation 3. Problemy uniemożliwiające normalną rozgrywkę zostały usunięte wraz z opublikowaniem firmware 1.70, o którym pisaliśmy kilka dni temu.

Wystartowała oficjalna strona gry Experience112
Wystartowała oficjalna strona gry Experience112

Metatron, 27 kwietnia 2007, 10:56

Francuski deweloper, Lexis Numerique, uruchomił właśnie nową stronę Experience112, ciekawie zapowiadającej się gry przygodowej, nad którą aktualnie pracuje. Witryna jest w trakcie budowy, jednak już teraz można zapoznać się z na niej z całkiem pokaźną galerią screenshotów, a także obejrzeć krótki trailer reklamujący grę.

Milionowa sprzedaż najnowszych odsłon serii Pokemon w Stanach Zjednoczonych

Jiker, 27 kwietnia 2007, 10:36

Kilka dni temu informowaliśmy Was o bardzo wysokim popycie na amerykańskie wersje dwóch najnowszych odsłon serii Pokemon. Z informacji przedstawionych wówczas przez Nintendo dowiedzieliśmy się, że na obie te pozycje złożonych zostało około pół miliona zamówień przedpremierowych. Dzisiaj wiemy już, że w ciągu pierwszych pięciu dni od dnia premiery Pokemon Pearl i Diamond poprawiły ten wynik.

Świetna sprzedaż czwartej części przygód Phoeniksa Wrighta
Świetna sprzedaż czwartej części przygód Phoeniksa Wrighta

Metatron, 27 kwietnia 2007, 10:34

Najnowsza część przygód Phoeniksa Wrighta, słynnego adwokata, bohatera wydawanej przez Capcom serii gier odniosła niezwykły sukces w Japonii. Może daleko jej jeszcze do szaleństwa, jakie opanowało mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni na punkcie niektórych produkcji z serii Pokemon, ale mimo wszystko i tak jest się czym pochwalić.

Premiera Forza Motorsport 2 już się nie przesunie
Premiera Forza Motorsport 2 już się nie przesunie

Sargeras, 27 kwietnia 2007, 10:31

Dzisiaj Microsoft potwierdził wcześniejsze informacje o tym, że europejska premiera najnowszego dzieła firmy na maszynkę Xbox360 - Forza Motorsport 2 - odbędzie się 8 czerwca. Tego też dnia należy spodziewać się gry w sklepach w Polsce w cenie 259,90 PLN. Za polskie wydanie odpowiadają: Microsoft Polska (lokalizacja) i CD Projekt (dystrybucja). Więcej przesunięć premiery nie będzie.

Doskonałe wyniki sprzedaży Ubisoftu

Metatron, 27 kwietnia 2007, 10:27

Firma Ubisoft ogłosiła finansowe wyniki sprzedaży za ostatni kwartał minionego roku fiskalnego (marzec 2006 – marzec 2007). Wygląda na to, że francuski wydawca wciąż rośnie w siłę, a kolejny rok będzie jeszcze bardziej owocny.

Legendy amerykańskiego futbolu w All-Pro Football 2K8

Kaiser, 27 kwietnia 2007, 10:22

Jak powszechnie wiadomo, pełną licencję NFL ściska w dłoniach EA Sports. Sytuacja ta uniemożliwia 2K Sports używania zawodników i drużyn grających aktualnie w lidze, jednak producent wpadł na inny pomysł. W swoim dziele wykorzysta legendy amerykańskiego futbolu.

Nowe informacje o Beautiful Katamari

Metatron, 27 kwietnia 2007, 10:15

Nowością będzie wprowadzenie trybu multiplayer online, który pozwoli na wspólną rozgrywkę do czterech graczy jednocześnie. Ich zadaniem będzie stworzenie w określonym czasie jak największej kuli albo jak najszybsze osiągnięcie narzuconego przez grę rozmiaru toczonego Katamari.

Brytyjska premiera The Elder Scrolls IV: Oblivion w wersji na PS3

Elrond, 27 kwietnia 2007, 10:14

Przedstawiciele firm Ubisoft, Bethesda Softworks oraz ZeniMax Media poinformowali o europejskim debiucie najnowszej części serii The Elder Scrolls, Oblivion, w wersji na PlayStation 3. Właśnie dzisiaj wspomniana gra pojawiła się w brytyjskich sklepach.

Rekordowe wyniki finansowe Nintendo

Jiker, 27 kwietnia 2007, 10:05

Koncern Nintendo ujawnił swoje zeszłoroczne, rekordowe wyniki finansowe (za okres od 1 kwietnia 2006 do 31 marca 2007 roku). Dowiadujemy się z nich, że wypracowany wówczas zysk był aż o 77% wyższy niż w roku poprzednim i osiągnął poziom 1.4 miliarda dolarów. Przychody ze sprzedaży zatrzymały się natomiast na kwocie 8.1 miliarda dolarów.

Wyniki finansowe Microsoftu - dział gier wypada słabo

Sargeras, 27 kwietnia 2007, 10:04

Gigant światowej gospodarki - koncern Microsoft - ujawnił swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. Można powiedzieć, że są one i dobre, i złe.

Bethesda Softworks załata Shivering Isles w przyszłym tygodniu
Bethesda Softworks załata Shivering Isles w przyszłym tygodniu

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2007, 09:53

Irytujący błąd, który uniemożliwia zmagania w grze The Elder Scrolls IV: Shivering Isles, zostanie usunięty w przyszłym tygodniu – zapewnia użytkowników konsoli Xbox 360 firma Bethesda Softworks.

Ken Kutaragi, "ojciec PlayStation", odchodzi na emeryturę

Jiker, 27 kwietnia 2007, 09:42

Korporacja Sony oraz Sony Computer Entertainment Inc. poinformowały, że Ken Kutaragi, aktualny prezes SCEI, zwany „ojcem PlayStation”, odchodzi na emeryturę. Do wydarzenia tego dojdzie 19 czerwca 2007 roku. Miejsce Kutaragiego zajmie wówczas dotychczasowy prezes ds. operacyjnych SCEI, Kaz Hirai.

MotorStorm - łata w drodze
MotorStorm - łata w drodze

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2007, 08:56

W połowie przyszłego miesiąca w Internecie pojawi się łata do gry MotorStorm, którą od niedawna mogą eksploatować użytkownicy konsoli PlayStation 3. Patch oznaczony liczbą 1.2 przyniesie kilkanaście poprawek, eliminujących najpoważniejsze błędy podstawowej wersji programu.

Nintendo obejmie kontrolę nad studiem Monolith Software

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2007, 08:23

Z dniem 1 maja 2007 roku, nowym właścicielem studia Monolith Software, Inc. stanie się firma Nintendo. Z opublikowanego wczoraj oświadczenia prasowego wynika, że japoński producent konsol i gier komputerowych przejął developera, kupując 80% udziałów od koncernu Namco Bandai Holdings.

FPS z wielkimi robotami w rolach głównych wkrótce zagości na platformie Wii

eLKaeR, 27 kwietnia 2007, 07:23

Pierwszoosobowe strzelaniny reprezentowane są na platformie Wii m.in. przez Red Steel i Call of Duty 3. Japońscy developerzy z Namco Bandai chcą jednak zaserwować posiadaczom tej konsoli marki Nintendo grę z gatunku FPS spod znaku Gundam. W akcji spodziewać się więc należy ogromnych robotów rodem z serialu animowanego.

Już niebawem nastąpi znacząca prezentacja Halo 3
Już niebawem nastąpi znacząca prezentacja Halo 3

eLKaeR, 27 kwietnia 2007, 07:07

Chociaż na temat Halo 3 napisaliśmy już sporo, to o samej grze nadal wiadomo właściwie niewiele. Ciągle brakuje szczegółowych informacji na temat fabuły, screenshotów z prawdziwego zdarzenia etc. Korporacja Microsoft chce jednak już wkrótce zmienić zaistniałą sytuację odnośnie tego przyszłego FPS-owego hitu dla konsoli Xbox 360.

Będzie nowa gra z serii Crimson Skies?

eLKaeR, 27 kwietnia 2007, 06:55

Jak dotąd światło dzienne ujrzały dwie gry spod znaku Crimson Skies – w 2000 roku pojawiła się pecetowa pozycja o takim tytule, natomiast dwa lata później miała miejsce premiera Crimson Skies: High Road to Revenge na platformie Xbox pierwszej generacji. W obu przypadkach latało się niecodziennie wyglądającymi samolotami i walczyło się z wrogiem. Czym zajmują się teraz twórcy CS: HRtR?

Guilty Gear także na platformie Wii

eLKaeR, 27 kwietnia 2007, 06:44

Dwuwymiarowe bijatyki z popularnej serii Guilty Gear były dotąd znane entuzjastom konsol ze stajni Nintendo jedynie w formie kieszonkowej – Game Boy Advance dostał Guilty Gear X: Advance Edition, a na platformie Nintendo DS pojawiła się pozycja pt. Guilty Gear Dust Strikers. Sytuacja ta ulegnie jednak w przyszłości zmianie.

Mata Hari bohaterką gry przygodowej
Mata Hari bohaterką gry przygodowej

eLKaeR, 27 kwietnia 2007, 06:32

Historia Maty Hari to jedna z ciekawszych kart w dziejach dwudziestowiecznej Europy. Losy tej słynnej kobiety, rozstrzelanej przez francuski pluton egzekucyjny prawie dokładnie dziewięćdziesiąt lat temu, przedstawi zapowiedziana właśnie pecetowa przygodówka z hanowerskiej firmy 4HEAD Studios. Premiera gotowej gry pt. Mata Hari nastąpi w krajach niemieckojęzycznych w pierwszym kwartale 2008 roku.

PeCet kontra konsola na przykładzie Halo 2
PeCet kontra konsola na przykładzie Halo 2

eLKaeR, 27 kwietnia 2007, 06:23

Halo 2 to bez wątpienia gra, dla której warto było zakupić konsolę Xbox. Po trzech latach od swojej premiery "dwójka" wyląduje już w przyszłym miesiącu na platformie PC, a do zabawy wymagany będzie system operacyjny Windows Vista. Chcielibyśmy przedstawić Wam porównanie screenshotów xboxowych z komputerowymi zrzutami ekranowymi.

Deep Silver wejdzie na rynek handheldów
Deep Silver wejdzie na rynek handheldów

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2007, 05:52

Opracowana przez studio Fusionsphere Systems Ltd. gra Tajne Akta: Tunguska (Secret Files: Tunguska), doczeka się konwersji na konsolę Nintendo DS. To wynik nowej strategii niemieckiej firmy Deep Silver, która zamierza wejść ze swoimi produktami na rynek handheldów.