Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 kwietnia 2007

Ludo ergo sum - Czy gry są sztuką?
Ludo ergo sum - Czy gry są sztuką?

Louvette, 21 kwietnia 2007, 21:00

Jeśli przyjmiemy, że jedną z podstawowych funkcji sztuki jest budzenie emocji, a twórcy elektronicznej rozrywki to artyści z wizją – wtedy z pewnością gry uznać można za sztukę. Jeśli uznamy, że gry to komercyjne produkty tworzone przez rzemieślników, by zapewnić nam rozrywkę i wyciągnąć nieco grosza z naszych kieszeni – wtedy trudno myśleć o nich jako o sztuce. W obu przypadkach będziemy mieć rację, bo oba te podejścia tak naprawdę nie wykluczają się.

Beautiful Katamari już w pełni oficjalnie. Jest pierwszy screenshot o wysokiej jakości.

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 09:09

Jeszcze wczoraj informacje na temat nowej gry spod znaku Katamari trzeba było czerpać z japońskiej prasy. Dziś mamy już oficjalne oświadczenie korporacji Namco Bandai, zapowiadające nadejście pozycji o nazwie Beautiful Katamari. Oprócz informacji stricte tekstowych, dysponujemy również pierwszym screenshotem w wysokiej rozdzielczości.

Silent Hill 5 trafi równolegle do posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360?

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 08:44

Silent Hill jest jedną z tych serii, która wprawdzie nie doczekała się jeszcze oficjalnej zapowiedzi przeniesienia na platformy nowej generacji, ale na pewno nie uniknie takiego losu. Akira Yamaoka ujawnił właśnie w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu GamePro garść ciekawostek, odnośnie nadchodzącej pozycji, określanej mianem Silent Hill 5.

Kolejny poślizg SunAge m.in. z powodu DirectX 9.0. Sieciowe beta-testy już wkrótce.
Kolejny poślizg SunAge m.in. z powodu DirectX 9.0. Sieciowe beta-testy już wkrótce.

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 08:23

Od listopada 2005 właściwie jedyne konkretne wiadomości, dotyczące futurystycznej strategii czasu rzeczywistego pt. SunAge, to informacje o kolejnych opóźnieniach terminu debiutu gotowej gry. Trzy miesiące temu okazało się, że developerzy niniejszej pozycji potrzebują jeszcze więcej czasu i w związku z tym odsunęli datę premiery na maj 2007. Teraz dotarły do nas świeże i ponownie niewesołe wieści.

Ninja Gaiden Sigma pod skrzydłami Eidos Interactive
Ninja Gaiden Sigma pod skrzydłami Eidos Interactive

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 08:08

Seksowna Leah Dizon promuje teraz wszystkie pozycje spod znaku Ninja Gaiden, o czym informowaliśmy Was pod koniec ubiegłego miesiąca. Dziś dowiedzieliśmy się z kolei, że europejską dystrybucją nadchodzącej gry o nazwie Ninja Gaiden Sigma zajmie się korporacja Eidos Interactive. Rozpoczęcie sprzedaży gotowego produktu nastąpi na Starym Kontynencie już latem bieżącego roku.

Prey dla telefonów komórkowych będzie FPS-em z prawdziwego zdarzenia

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 07:44

Komórkowe gry już dawno przestały kojarzyć się z prymitywnym sterowaniem wężem, zjadającym kropki – teraz pojawia się całkiem sporo pozycji, charakteryzujących się dużą złożonością m.in. w temacie fabuły i oprawy wizualnej. Właśnie takim produktem będzie mobilna wersja słynnego FPS-a pt. Prey, która na mocy ubiegłorocznej umowy zostanie wydana w drugiej połowie Anno Domini 2007.

Oficjalna zapowiedź nowej gry z serii Call of Duty dokładnie za tydzień?

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 07:07

Gry z serii Call of Duty na zmianę produkują ludzie z Treyarch i Infinity Ward, aczkolwiek bardziej zasłużona dla owego cyklu jest ta ostatnia firma. Call of Duty 3 stworzyła pierwsza z wymienionych ekip, natomiast według ubiegłorocznych nieoficjalnych doniesień drugi zespół pracuje nad kolejną odsłoną CoD, osadzoną tym razem nie w realiach II Wojny Światowej, lecz w okresie nam współczesnym.