Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 kwietnia 2007

EMPiK - Top Lista nr 17 (30/04/07)

Metatron, 30 kwietnia 2007, 21:19

Poniedziałkowy wieczór jak zwykle poświęcamy na to, by przedstawić wam listę najchętniej kupowanych gier w EMPiK-u. Dostarczone nam zestawienia dotyczą produkcji wydanych na komputery PC oraz konsole PS2. Dane potrzebne do sporządzenia listy zostały zebrane w dniach 23.04 – 29.04 w 90 salonach wspomnianej firmy.

Szczegóły na temat Power Play Pool udostępnione

Kaiser, 30 kwietnia 2007, 20:16

W tym miesiącu informowaliśmy Was o planach Nintendo na drugi kwartał 2007 roku. Wśród wymienianych pozycji znajdował się Power Play Pool, którego europejska premiera miała odbyć się w maju. Kilka dni temu twórcy poinformowali o przesunięciu daty wydania oraz udostępnili kilka szczegółów odnośnie swojego wirtualnego dziecka.

Poradnik: The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar - Pierwsze kroki

Redakcja GRYOnline.pl, 30 kwietnia 2007, 17:52

Witaj w naszym podręczniku dla początkujących graczy, którzy chcą wejść w magiczny świat Śródziemia! The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar to gra z gatunku MMO – co znaczy, że tysiące graczy z całego świata jednocześnie zajmują się poszukiwaniem w niej przygód. Niniejszy poradnik nie jest skierowany do starych wyjadaczy gatunku; stanowi za to idealną pomoc dla nowicjuszy, którzy nie mają doświadczenia z tego typu grami. Z tego względu omawiamy w nim tylko początkowy etap gry, starając się jednak wszystko ująć w sposób możliwie najbardziej szczegółowy i jasny.

Zrób sobie wakacje

Jiker, 30 kwietnia 2007, 15:18

Nic tak nie pomaga człowiekowi jak kilka dni wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie wszyscy mogą sobie na to jednak pozwolić. Naprzeciw im wychodzi Sony Computer Entertainment, które pracuje właśnie nad trzecią odsłoną serii Boku no Natsuyasumi – My Summer Vacation 3.

Official Playstation Magazine o GTA IV

Metatron, 30 kwietnia 2007, 14:40

W ostatnim numerze Official Playstation Magazine znalazł się artykuł poświęcony przygotowywanej przez Rockstar grze Grand Theft Auto IV. Oto, czego mogliśmy się z niego dowiedzieć.

Burnout Paradise oficjalnym tytułem pierwszej next-genowej odsłony serii Burnout

Jiker, 30 kwietnia 2007, 14:27

Koncern Electronic Arts ujawnił wreszcie oficjalny tytuł pierwszej next-genowej odsłony serii Burnout, powstającej na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Przed Wami Burnout Paradise.

Zobacz filmy z gry Tom Clancy's EndWar

Metatron, 30 kwietnia 2007, 14:22

Wraz z zapowiedzią przez Ubisoft EndWar, gry RTS sygnowanej nazwiskiem słynnego pisarza Toma Clancy’ego, wystartowała tajemnicza strona internetowa o strzeżonej hasłem zawartości. Dość szybko jednak udało się pokonać tę barierę i zobaczyć, co też ciekawego przygotowali dla nas twórcy.

Real Time Worlds pracuje nad dwoma dodatkami do gry Crackdown

Jiker, 30 kwietnia 2007, 14:08

Przedstawiciel Real Time Worlds, tytułujący się pseudonimem Agent G, oznajmił za pośrednictwem oficjalnego forum gry Crackdown, że już niedługo w ramach usługi Xbox Live opublikowane zostaną kolejne dwa dodatki przeznaczone dla tej pozycji.

Nowy 3DMark tylko pod Vistę

Metatron, 30 kwietnia 2007, 14:06

3DMark to nazwa niewątpliwie znana wszystkim miłośnikom PC. Jego twórcy, firma Futuremark, przyzwyczaili nas już do tego, że każda kolejna wersja jest okrutna i szalenie wymagająca dla maszyn, które w danym momencie są na rynku. Nie inaczej będzie w przypadku szykowanej właśnie odsłony tego programu testującego graficzne możliwości posiadanego sprzętu.

Zapowiedziano grę Deprived
Zapowiedziano grę Deprived

Metatron, 30 kwietnia 2007, 13:53

Firma Diesel Games ogłosiła, że pracuje aktualnie nad grą Deprived, która ma być pokazanym w perspektywie pierwszej osoby survival horrorem wykorzystującym stworzoną przez GenAudio nową technologię dźwięku, AstoundSound.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (23-29 kwietnia)

Metatron, 30 kwietnia 2007, 13:32

Poniedziałek jest dobrym dniem na podsumowanie minionego tygodnia. Zapraszamy zatem do zapoznania się z listą dziesięciu najpopularniejszych gier, w które zagrywali się ostatnio posiadacze X360 korzystający z serwisu Xbox LIVE.

Jak będzie wyglądać Postal III?
Jak będzie wyglądać Postal III?

eLKaeR, 30 kwietnia 2007, 13:32

Produkcja kolejnej odsłony kontrowersyjnej serii Postal trwa. W tym roku przypadają dziesiąte urodziny tego cyklu, więc odpowiedzialna za niego firma Running With Scissors świętuje. Przy okazji celebrowania postanowiono pokazać światu pierwsze obrazki promocyjne, zapowiadające Postal III. Uczyniono to na łamach belgijskiego czasopisma GUNKmagazine.

Nowe informacje na temat beta wersji Halo 3

Jiker, 30 kwietnia 2007, 13:27

Firma Bungie ujawniła kolejne interesujące informacje odnośnie długo oczekiwanej bety gry Halo 3. Okazuje się, że pozwoli ona na rozgrywkę w trybie split-screen na jednej konsoli. Ponadto udostępniona zostanie możliwość kręcenia wirtualnych filmów.

Konkurs Supreme Commander - gra za friko! zakończony
Konkurs Supreme Commander - gra za friko! zakończony

Solnica, 30 kwietnia 2007, 13:20

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Supreme Commander. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby ukrywającej się pod ksywką ...

Nowe informacje w sprawie łatek do Command & Conquer 3
Nowe informacje w sprawie łatek do Command & Conquer 3

Sargeras, 30 kwietnia 2007, 13:16

Na portalu Command and Conquer DEN pojawiły się ciekawe informacje dotyczące nadchodzących patchy do świeżo wydanego RTSa C&C3: Wojny o Tyberium.

Ruszyła sprzedaż Stargate Online Trading Card Game
Ruszyła sprzedaż Stargate Online Trading Card Game

Sargeras, 30 kwietnia 2007, 13:03

W miniony weekend ruszyła sprzedaż sieciowej karcianki opartej na popularnym serialu science-fiction. Gra Stargate Online Trading Card Game składa się z pakietu startowego (starter deck) zwierającego 60 kart oraz pakietów dodatkowych (booster packs - każdy po 11 kart). Download pakietu startowego, w którym znajdziemy głównych bohaterów serialu „Gwiezdne Wrota”, kosztuje 10,99 $, a download pakietu dodatkowego 3,49 $.

Lekki poślizg Monster Madness: Battle for Suburbia
Lekki poślizg Monster Madness: Battle for Suburbia

eLKaeR, 30 kwietnia 2007, 12:55

Nieco dłużej, niż zapowiedziano w ubiegłym miesiącu, potrwa oczekiwanie posiadaczy PeCetów i konsol Xbox 360 na bezpardonową rzeźnię potworów w grze pt. Monster Madness: Battle for Suburbia. Korporacja SouthPeak Interactive wprowadzi bowiem omawiany produkt na sklepowe półki z dwutygodniowym opóźnieniem, czyli dokładnie 29 maja 2007.

Demo Heavenly Sword potwierdzone!

Jiker, 30 kwietnia 2007, 12:55

Heavenly Sword to od momentu pierwszych zapowiedzi jedna z najlepiej prezentujących się pozycji przygotowywanych z myślą o konsoli PlayStation 3. Okazuje się, ze na jakiś przed jej światową premierą właściciele tej platformy będą mieli szanse przetestować wersję demonstracyjną!

Wii dostanie bogatszą od innych konsol wersję nowej gry z cyklu Guitar Hero

eLKaeR, 30 kwietnia 2007, 12:32

Następna gra z bestsellerowej serii Guitar Hero ma ujrzeć światło dzienne już jesienią bieżącego roku. Wśród docelowych platform sprzętowych, obok m.in. Xboxa 360 i PlayStation 3, figuruje konsola Wii, której wielu posiadaczy z utęsknieniem czeka na muzyczną zabawę z prawdziwego zdarzenia. Właśnie dotarliśmy do świeżych informacji na niniejszy temat.

Trzecia część System Shocka na platformie X360?

eLKaeR, 30 kwietnia 2007, 11:55

Gdy pisaliśmy 1 kwietnia bieżącego roku o remake'u pamiętnego System Shocka, szykowanym przez Douga Churcha i ekipę Electronic Arts z myślą o PlayStation 3 i Xboxie 360, to oczywiście primaaprilisowo żartowaliśmy. Najnowszy numer periodyku Xbox 360 – The Official Xbox Magazine, zawiera jednak krótką informację, związaną w pewnym sensie ze wspomnianym tematem i nie będącą dowcipem.

Wiedźmin z muzyką Vadera?
Wiedźmin z muzyką Vadera?

Krystian Smoszna, 30 kwietnia 2007, 11:50

Na łamach oficjalnej strony zespołu Vader pojawiła się interesująca informacja dotycząca gry Wiedźmin. Wynika z niej, że olsztyńska grupa może wziąć udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do produktu firmy CD Projekt Red.

Doprowadź do pokoju na Bliskim Wschodzie dzięki grze PeaceMaker
Doprowadź do pokoju na Bliskim Wschodzie dzięki grze PeaceMaker

Krystian Smoszna, 30 kwietnia 2007, 11:11

Firma Manifesto Games opublikowała w Internecie nową grę strategiczną o nazwie PeaceMaker. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden fakt – celem zmagań jest doprowadzenie do pokoju na Bliskim Wschodzie, regionu nękanego przez konflikt pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami.

Na co czekają Japończycy?

Jiker, 30 kwietnia 2007, 10:51

Które z zapowiedzianych, a nie wydanych jeszcze gier są tymi najbardziej oczekiwanymi przez mieszkańców Japonii? Okazuje się, że najnowszemu rankingowi magazynu Famitsu przewodzi dziewiąta odsłona serii Dragon Quest. Kolejne cztery miejsca zajmują z kolei hitowo zapowiadające się pozycje na konsolę PlayStation 3.

Nowy rekord transmisji danych!

Elrond, 30 kwietnia 2007, 10:39

Któż z nas nie marzy o szybkim łączu, przy którym prędkość ściągnięcia filmu czy też gry (oczywiście zakupionych legalnie w sieciowych sklepach) liczona byłaby w minutach, a może nawet i sekundach? Ktoś mógłby powiedzieć, iż dostawcy Internetu w naszym pięknym kraju oferują łącza szerokopasmowe, ale szczerze powiedziawszy bledną one przy najnowszym rekordzie prędkości przesyłu danych.

Call of Duty 4: Modern Warfare tylko na PC?
Call of Duty 4: Modern Warfare tylko na PC?

Krystian Smoszna, 30 kwietnia 2007, 10:25

Najnowsza odsłona cyklu Call of Duty ukaże się wyłącznie na PC – taki wniosek można wyciągnąć na podstawie dwóch, opublikowanych niezależnie informacji przez studio Infinity Ward i koncern Activision.

Światowa premiera Assassin's Creed 25 września?
Światowa premiera Assassin's Creed 25 września?

Jiker, 30 kwietnia 2007, 10:16

Amazon to kolejna, po amerykańskim GameStop, sieć sklepów, która sugeruje, że światowa premiera długo oczekiwanej gry Assassin’s Creed odbędzie się 25 września 2007 roku.

Sony i Insomniac walczą z oszustami

Jiker, 30 kwietnia 2007, 09:45

Firmy Sony oraz Insomniac zaprezentowały szczegóły najnowszego programu wymierzonego w osoby stosujące niedozwolone zagrywki w grze Resistance: Fall of Man. Każdorazowe złamanie reguł będzie karane przy pomocy okresowego bana.

Produkcja gry Duke Nukem Forever trwa już dziesięć lat
Produkcja gry Duke Nukem Forever trwa już dziesięć lat

Krystian Smoszna, 30 kwietnia 2007, 09:26

Zdaniem serwisu Computer and Video Games, 27 kwietnia bieżącego roku minęło dokładnie dziesięć lat od oficjalnej zapowiedzi nowej gry firmy 3D Realms Entertainment, zatytułowanej Duke Nukem Forever.

Czterej przedstawiciele najmniej znanej konsoli już niedługo w ofercie Virtual Console
Czterej przedstawiciele najmniej znanej konsoli już niedługo w ofercie Virtual Console

Jiker, 30 kwietnia 2007, 09:04

Turbografx-16 jest zdecydowanie najmniej znaną konsolą spośród wszystkich platform wchodzących w skład usługi Virtual Console. Cieszy nas zatem każda informacja na temat wydawania w jej ramach kolejnych pozycji, które stworzono na ten sprzęt do grania. Tym razem mamy okazję przedstawić Wam tytuły czterech pozycji, które jeszcze w maju wzbogacą ofertę amerykańskiej, a być może i europejskiej, wersj

Project Offset - odwiedzaj oficjalną stronę, by podziwiać nowe obrazki
Project Offset - odwiedzaj oficjalną stronę, by podziwiać nowe obrazki

Krystian Smoszna, 30 kwietnia 2007, 07:48

Na łamach oficjalnej strony gry Project Offset pojawił się specjalny pasek, mierzący zainteresowanie witryną ze strony użytkowników Internetu. Pojawił się on tam nie bez powodu. Developerzy zapowiedzieli, że każdorazowe zapełnienie paska zaowocuje nowym obrazkiem z przygotowanego programu.