Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 kwietnia 2007

EMPiK - Top Lista nr 15 (16/04/07)

Metatron, 16 kwietnia 2007, 21:26

Kolejny tydzień za nami, zatem czas na zestawienie gier, które Polacy najchętniej kupowali w salonach EMPiK. Zgodnie z tradycją ranking obejmuje produkcje wydane na komputery PC oraz konsolę PS2. Za podstawę do sporządzenia poniższej listy posłużyły dane zebrane w okresie od 09.04.2007 do 15.04.2007 w 90 salonach sieci EMPiK.

Testy R600 – 12K w 3DMark06

lhorror, 16 kwietnia 2007, 21:00

O najnowszym GPU połączonych sił ATI/AMD, czyli R600 - pierwszym zaprojektowanym specjalnie dla DirectX10 układzie, słyszymy od zeszłego roku. Testy nowego procesora graficznego, jakie do tej pory przeniknęły do sieci prezentowały się obiecująco, acz nie rewelacyjnie i NVIDIA nie musiała się obawiać o popularność swoich kart z serii 8800.

Virtual Me dzieckiem mariażu Electronic Arts oraz Endemol

Elrond, 16 kwietnia 2007, 19:12

Przedstawiciele Electronic Arts poinformowali o podpisaniu porozumienia z firmą Endemol, odpowiedzialną za wprowadzenie do mediów m.in. Big Brothera, reality show popularnego również w naszym pięknym kraju. Owocem współpracy wspomnianych firm będzie produkt o nazwie Virtual Me, który według zapowiedzi stanowić ma "brakujące ogniwo" między światem telewizji oraz gier wideo.

Guitar Hero III w wersji na Wii wykorzysta kontroler-gitarę
Guitar Hero III w wersji na Wii wykorzysta kontroler-gitarę

Vercetti, 16 kwietnia 2007, 16:55

Choć pełnoprawna, trzecia odsłona serii Guitar Hero ciągle nie została oficjalnie zaanonsowana, jej wydawca, firma RedOctane ujawniła już kilka szczegółów na temat najnowszej części sagi, poświęconej domorosłym entuzjastom muzyki. Głos w sprawie nadchodzącego projektu zabrał sam Kai Huang, prezes wymienionego wyżej przedsiębiorstwa.

Seria Fire Emblem wykorzysta sieciowe możliwości Wii

Vercetti, 16 kwietnia 2007, 16:15

Przedstawiciele studia Intelligent Games, autorzy serii strategii turowych pod tytułem Fire Emblem ujawnili dzisiaj, że kolejna część ich sagi w wersji na Wii wykorzysta sieciowe walory tejże konsoli. Tym samym właściciele next-gena Nintendo dołączą do swych kolegów posiadających GameBoy’a Advance i również będą mogli cieszyć się rozgrywką w trybie multiplayer.

Wii Music pod koniec roku?
Wii Music pod koniec roku?

Metatron, 16 kwietnia 2007, 14:31

Jeżeli zdarzyło wam się oglądać relację z konferencji prasowej Nintendo, która miała miejsce podczas ubiegłorocznych targów E3, z pewnością przypomnicie sobie jej rozpoczęcie, kiedy to ubrany we frak Shigeru Miyamoto, za pomocą Wii-mote’a dyrygował przedstawioną na ekranie orkiestrą. Od tamtej pory sprawa projektu nazwanego Wii Music ucichła.

Dlaczego Lair ukaże się na PlayStation 3?
Dlaczego Lair ukaże się na PlayStation 3?

BK, 16 kwietnia 2007, 14:28

Engine gry Lair powstał wyłącznie z myślą o PlayStation 3 i nie ma szans, żeby pozycja ta wyglądała tak samo dobrze na dowolnej innej konsoli – wyznali przedstawiciele studia deweloperskiego Factor 5 w rozmowie z dziennikarzami serwisu IGN.

Zagraj w Resident Evil 4 na PC za pomocą Wii Remote
Zagraj w Resident Evil 4 na PC za pomocą Wii Remote

Sargeras, 16 kwietnia 2007, 14:13

Na początku marca tego roku miała miejsce zachodnia premiera gry Resident Evil 4 na platformę PC. Ponieważ jest strzelanką z perspektywy trzeciej osoby, to w jej wypadku rzeczą priorytetową jest kontrola ruchu postaci i prowadzonego przez nią ognia. Pod tym względem aż roi się od zarzutów ze strony pecetowych fanów, wśród których najpoważniejszymi są brak możliwości zmiany ustawień i brak obsługi myszki.

Nowe informacje o grze Uncharted: Drake's Fortune
Nowe informacje o grze Uncharted: Drake's Fortune

Metatron, 16 kwietnia 2007, 14:12

Uncharted: Drake’s Adventure jest pierwszą grą studia Naughty Dog, twórców przygód Crasha Bandicoota oraz Jaka i Daxtera, która przygotowywana jest z myślą o nowej konsoli Sony. Jej fabuła trzymana jest ścisłej tajemnicy, jednak szczątki informacji, które pojawiają się w sieci sprawiają, że z czasem mamy coraz lepszą orientację w tym, czego możemy oczekiwać.

Aktualizacja do Guitar Hero II psuje konsolę?
Aktualizacja do Guitar Hero II psuje konsolę?

Metatron, 16 kwietnia 2007, 13:59

Kiedy pojawiła się aktualizacja do gry Guitar Hero II, mająca naprawić problem z wajchą (whammy bar) dołączanego do gry kontrolera, na niektórych graczy czekała niezbyt przyjemna niespodzianka. Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy oficjalnego forum konsoli Xbox 360.

Wii-mote jako magiczna różdżka w grze Harry Potter i Zakon Feniksa

Metatron, 16 kwietnia 2007, 13:45

Wii-mote, kontroler do konsoli Wii, świetnie nadaje się na magiczną różdżkę – tak pomyśleli ludzie z Electronic Arts pracujący nad przeznaczoną na tę platformę nową częścią gry o przygodach Harry’ego Pottera.

Zapowiedziano grę Dimensity
Zapowiedziano grę Dimensity

Metatron, 16 kwietnia 2007, 13:34

Firma Dagger Games pracuje nad ciekawie zapowiadającym się projektem o nazwie Dimensity. Będzie to osadzona w klimatach fantasy gra łącząca w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz RPG.

Ubisoft wydawcą amerykańskiej i europejskiej edycji gry Wartech Senko No Ronde
Ubisoft wydawcą amerykańskiej i europejskiej edycji gry Wartech Senko No Ronde

Metatron, 16 kwietnia 2007, 13:05

W Wartech Senko No Ronde dostaniemy do wyboru osiem maszyn, różniących się nie tylko swoimi parametrami, ale również ciosami i atakami specjalnymi. Ponadto każdy z mechów posiadać będzie dwa modele, które również odznaczać się będą odrębnymi umiejętnościami. To jednak nie wszystko, ponieważ w trakcie rozgrywki będziemy mieli możliwość odkrycia jeszcze kolejnej, trzeciej wersji danej maszyny.

Czy każdy facet powinien mieć PlayStation 3?
Czy każdy facet powinien mieć PlayStation 3?

BK, 16 kwietnia 2007, 12:08

Konsola PlayStation 3 to najważniejszy produkt elektroniczny od czasu pojawienia się telewizora – oceniają eksperci z brytyjskiego magazynu T3. To zajmujące się elektroniką użytkową czasopismo opublikowało w majowym numerze listę stu najciekawszych gadżetów, które – jak pisze redakcja – „każdy mężczyzna powinien posiadać”.

Dwie gry zamiast jednej w najbliższej aktualizacji oferty Xbox Live Arcade?
Dwie gry zamiast jednej w najbliższej aktualizacji oferty Xbox Live Arcade?

Krystian Smoszna, 16 kwietnia 2007, 09:49

Jeśli potwierdzą się informacje udzielone dziś przez serwis Computer and Video Games, użytkownicy konsoli Xbox 360 będą mogli pobrać w najbliższą środę dwie gry w ramach usługi Xbox Live Arcade.

Gra planszowa Carcassonne zmierza na Xbox Live Arcade
Gra planszowa Carcassonne zmierza na Xbox Live Arcade

Jiker, 16 kwietnia 2007, 09:39

Granie w gry planszowe jest aktualnie bardzo niszowym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie dość, że koszt zakupu pełnego zestawu kosztuje całkiem spore pieniądze, to jeszcze bardzo trudno zebrać odpowiednią liczbę graczy. Problem ów zauważyli już wcześniej twórcy tego typu rozrywki i postanowili, że będą przenosić swoje największe hity na paletko gier komputerowych. Podobnie będzie z Carcassonne.

Poznaj szczegóły na temat dema Forza Motorsport 2 i posłuchaj próbek dźwiękowych!
Poznaj szczegóły na temat dema Forza Motorsport 2 i posłuchaj próbek dźwiękowych!

eLKaeR, 16 kwietnia 2007, 09:09

Niewiele ponad cztery tygodnie pozostały do premiery długo oczekiwanych samochodowych wyścigów dla Xboxa 360, zatytułowanych Forza Motorsport 2. Kilkanaście dni temu potwierdzono, że developerzy z Microsoft Game Studios szykują demonstracyjną wersję tej pozycji. Właśnie dotarliśmy do świeżych informacji na niniejszy temat.

Capcom aktualizuje swój plan wydawniczy

Krystian Smoszna, 16 kwietnia 2007, 09:08

Koncern Capcom aktualizował swój plan wydawniczy na 2007 rok. Została w nim już uwzględniona PeCetowa konwersja gry Lost Planet: Extreme Condition, o której świat usłyszał w ubiegły piątek.

Prace nad pierwszą łatką do pecetowej wersji Test Drive Unlimited rozpoczęte

Jiker, 16 kwietnia 2007, 08:58

Firma Atari poinformowała, że studio Eden, producent Test Drive Unlimited w wersjach na Xboksa 360 i PC, rozpoczęło pracę nad pierwszą łatką przeznaczoną dla komputerowej edycji gry.

Dragon Ball jako MMOcRPG
Dragon Ball jako MMOcRPG

eLKaeR, 16 kwietnia 2007, 08:55

Dotychczas komiksy i filmy animowane z serii Dragon Ball przenoszono do wirtualnej rzeczywistości głównie w formie bijatyk lub ewentualnie gier, łączących dynamiczną akcję z elementami gatunku cRPG. Teraz uniwersum Smoczych Kul wykorzystywane jest jednak do stworzenia produktu typu MMOcRPG dla komputerów osobistych klasy PC i konsol Xbox 360. Nadchodząca gra nosi nazwę Dragon Ball Online.

Już niedługo ruszą zamknięte beta-testy gry Tabula Rasa
Już niedługo ruszą zamknięte beta-testy gry Tabula Rasa

Krystian Smoszna, 16 kwietnia 2007, 08:49

Mamy dobrą wiadomość dla sympatyków gry MMO o nazwie Tabula Rasa. Zapowiedziane na początku bieżącego roku beta-testy tego programu, rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych tygodni!

Wysoka przedpremierowa sprzedaż LOTRO: Shadows of Angmar
Wysoka przedpremierowa sprzedaż LOTRO: Shadows of Angmar

Sargeras, 16 kwietnia 2007, 07:47

Premiera The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar odbędzie się 24 kwietnia. Niemniej jednak już obecnie jej wydawca, firma Codemasters zaciera ręce. Ogłosił niedawno, że przedpremierowe wydanie tego opartego na prozie Tolkiena tytułu MMOcRPG świetnie się sprzedaje i kończą się jego zapasy.

Twórca filmów Armageddon i Twierdza wyreżyseruje ekranizację gry Prince of Persia?
Twórca filmów Armageddon i Twierdza wyreżyseruje ekranizację gry Prince of Persia?

Krystian Smoszna, 16 kwietnia 2007, 07:20

Jerry Bruckheimer i Michael Bay współpracowali ze sobą przy filmach Bad Boys (z 1995 roku), The Rock (1996), Armageddon (1998) i Pearl Harbor (2001). Jeśli wierzyć doniesieniom magazynu IESB, już wkrótce panowie spotkają się ponownie – tym razem po to, aby stworzyć ekranizację gry komputerowej Prince of Persia: Piaski Czasu.

Zobacz różnice w grafice pomiędzy grą Lost Planet na Xboksa 360, a jej konwersją na PC
Zobacz różnice w grafice pomiędzy grą Lost Planet na Xboksa 360, a jej konwersją na PC

Krystian Smoszna, 16 kwietnia 2007, 07:07

O PeCetowych konwersjach produktów firmy Capcom można powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że są one wybitne. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że posiadacze „blaszaków” pamiętający Resident Evil 4, mogą niezbyt przychylnie odnieść się do zapowiedzianego w piątek portu gry Lost Planet. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym przypadku PeCetowcy nie muszą mieć powodów do obaw.