Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 kwietnia 2007

Wiimote i Nunchuk w nowych kolorach?
Wiimote i Nunchuk w nowych kolorach?

Vercetti, 3 kwietnia 2007, 19:15

O możliwości eksperymentów Nintendo z nowymi kolorami konsoli Wii informowaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. Niniejsza wiadomość będzie jednakże skupiać się na samych kontrolerach do japońskiego next-gena, a mianowicie na pilocie o nazwie Wiimote oraz wspierającym go Nunchuku.

Wystartował program Microsoftu dotyczący wymiany uszkodzonych nośników gier

Jiker, 3 kwietnia 2007, 18:11

Xbox 360 porysował Twoją płytę z Gears of War? Bez problemu powinieneś wymienić ją w sklepie, w którym dokonałeś zakupu. Ale już nie tylko. Dzisiaj wystartował bowiem specjalny program firmy Microsoft, polegający na wymianie uszkodzonych nośników.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Marzec 2007

Redakcja GRYOnline.pl, 3 kwietnia 2007, 18:06

Dwudzieste szóste zestawienie najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier to przede wszystkim sakramencka zmiana miejsc.

Harry Potter i Zakon Feniksa wcześniej niż zapowiadano
Harry Potter i Zakon Feniksa wcześniej niż zapowiadano

Vercetti, 3 kwietnia 2007, 17:58

Jak poinformowało dzisiaj Electronic Arts, zapowiedziana w listopadzie ubiegłego roku gra Harry Potter i Zakon Feniksa zadebiutuje na rynku o kilkanaście dni wcześniej niż się spodziewano. Światowa premiera tworzonej przez amerykańskiego giganta pozycji nastąpi bowiem już 28 czerwca.

Shigeru Miyamoto o rozwoju konsoli Wii pod kątem internetu

Jiker, 3 kwietnia 2007, 17:18

Shigeru Miyamoto, jedna z najważniejszych postaci koncernu Nintendo, był w ostatnich dniach wyjątkowo aktywny. Kilka godzin temu mogliście się zapoznać z apelem, który skierował w stronę developerów. Tym razem chcielibyśmy podzielić się z Wami z pomysłami Shigeru, dotyczącymi ewolucji idei Mii oraz nowych możliwości sieciowych konsoli Wii.

Dodatek do Faces of War w drodze
Dodatek do Faces of War w drodze

Vercetti, 3 kwietnia 2007, 17:15

Według informacji podawanych przez rosyjski koncern 1C Company, współpracujący ze wspomnianym wydawcą zespół Best Way rozpoczął prace nad dodatkiem do strategii Faces of War: Oblicza Wojny. Nadchodzący produkt będzie w pełni samodzielnym tytułem, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Niewykluczone, że w przyszłości Rock Band doczeka się konwersji
Niewykluczone, że w przyszłości Rock Band doczeka się konwersji

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2007, 16:44

Chociaż nowa gra firmy Harmonix została wczoraj oficjalnie zapowiedziana na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, nie oznacza to, że twórcy programu nie mają w planach jego przeniesienia na inne platformy.

Nowa gra autora Kingdom Hearts powoli nabiera kształtów

Jiker, 3 kwietnia 2007, 16:35

Tetsuya Nomura, główny producent bestsellerowego Kingdom Hearts, oznajmił, że jego kolejna gra nie będzie bezpośrednią kontynuacją przygód Sory oraz Riku, a zaczątkiem nowej serii. Kolejne informacje (w zeszłym roku dotarliśmy bowiem do premierowych) na temat swojego następnego projektu przekazał graczom za pośrednictwem japońskich magazynów Gemaga oraz Dengeki PlayStation.

Plebiscyt Gra Roku 2006 - Startujemy!
Plebiscyt Gra Roku 2006 - Startujemy!

Redakcja GRYOnline.pl, 3 kwietnia 2007, 15:41

Dziś odpalamy nasz plebiscyt na Grę Roku 2006. Każdy z Was oddać może głos na dowolną liczbę gier wydanych w ubiegłym roku, wartych uhonorowania. Na tej postawie wyłonimy nie tylko grę roku, ale również trójkę najlepszych naszych wydawców i dystrybutorów.

Przenośne Worms: Open Warfare doczeka się kontynuacji

Jiker, 3 kwietnia 2007, 15:27

Firma THQ ujawniła za sprawą publikacji swojego najnowszego planu wydawniczego, że już za trzy miesiące, tj. w lipcu 2007 roku, właściciele przenośnych konsol PSP i Nintendo DS będą mogli przetestować drugą odsłonę gry Worms: Open Warfare.

SCEE potwierdza dzisiejszą obniżkę amerykańskiej ceny konsoli PSP

Jiker, 3 kwietnia 2007, 15:03

Rzecznik prasowy europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment potwierdził w rozmowie z dziennikarzami serwisu GameIndustry wczorajszą, nieoficjalną informację o dzisiejszej obniżce amerykańskiej ceny podstawowej wersji konsoli PSP. Od 3 kwietnia 2007 roku można ją zatem nabyć za kwotę 169.99 dolarów (około 492 złotych), zamiast dotychczasowych 199.99.

Mario Strikers Charged wkrótce w Europie
Mario Strikers Charged wkrótce w Europie

eLKaeR, 3 kwietnia 2007, 14:32

Od momentu pierwszego publicznego pokazu Mario Strikers Charged podczas targów Games Convention 2006 w temacie tej pozycji panowała umiarkowana cisza. Teraz nareszcie dalekowschodnia korporacja Nintendo postanowiła podzielić się z nami świeżymi informacjami, dotyczącymi tej dość niekonwencjonalnej gry piłkarskiej dla Wii.

Enemy Territory: Quake Wars - konsolowcy nie zagrają z PeCetowcami
Enemy Territory: Quake Wars - konsolowcy nie zagrają z PeCetowcami

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2007, 14:32

Mimo że gra Enemy Territory: Quake Wars doczeka się konwersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, o wzajemnej rywalizacji pomiędzy użytkownikami różnych platform sprzętowych możemy zapomnieć. Pomysł można wprowadzić w życie, ale firma id Software robić tego nie zamierza.

Kolejna gra o rodzinie Simpsonów jeszcze w tym roku?
Kolejna gra o rodzinie Simpsonów jeszcze w tym roku?

Sargeras, 3 kwietnia 2007, 14:04

Ostatnimi dniami wśród użytkowników sieci pojawiły się pogłoski mówiące, że Electronic Arts zamierza wydać grę opartą na przygodach rodziny Simpsonów. Śledztwo przeprowadzone przez adminów portalu Wiifanboy dowiodło, że co najmniej jeden z dużych sklepów internetowych uwzględnia w swoich planach tytuł The Simpsons Game, którego orientacyjną datę premiery wyznaczono na 1 listopada.

Pierwsze animacje z komórkowego Wiedźmina
Pierwsze animacje z komórkowego Wiedźmina

Major Doktor Upiorna, 3 kwietnia 2007, 13:58

W styczniu bieżącego roku przekazaliśmy Wam informację, że premierę gry o nazwie The Witcher ma poprzedzić odsłona owego tytułu w postaci platformówki 2D, przeznaczonej na telefony komórkowe. Ów tytuł pojawi się za sprawą polskiej firmy Breakpoint, część MNI S.A. i zostanie przygotowany na licencji CD Projektu.

Ile zarabiają europejscy twórcy gier?

Metatron, 3 kwietnia 2007, 12:45

Jeżeli jesteście zainteresowani informacjami na temat tego, ile zarabiają europejscy twórcy gier, zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań przeprowadzonych przez Game Developer Magazine. Wynika z nich, że autorzy gier na starym kontynencie opłacani są o wiele gorzej (w pewnych sytuacjach nawet o jedną trzecią) niż osoby na tym samym stanowisku pracujące w Stanach Zjednoczonych.

Premiera Voyage Century Online już w przyszłym tygodniu
Premiera Voyage Century Online już w przyszłym tygodniu

Metatron, 3 kwietnia 2007, 12:29

Fani morskich przygód, piratów, niebezpiecznych podróży przez ocean oraz miłośnicy produkcji typu MMORPG z pewnością ucieszą się na wiadomość, że już ósmego kwietnia na serwery trafi finalna wersja darmowej gry Voyage Century Online. Dwa dni później tytuł będzie miał swoją oficjalną premierę.

PSP tańsze o 30 dolarów?

Metatron, 3 kwietnia 2007, 12:12

Serwis Kotaku poinformował wczoraj, że najprawdopodobniej dzisiaj Sony obniży amerykańską cenę konsoli PSP o trzydzieści dolarów. Informacja ta pokrywa się z zapowiedzią japońskiego producenta, który ogłosił, że dzisiaj opublikuje ważne oświadczenie.

Cenega wydawcą polskiego FPS-a pt. NecroVision
Cenega wydawcą polskiego FPS-a pt. NecroVision

eLKaeR, 3 kwietnia 2007, 12:12

Polacy z warszawskiej firmy People Can Fly stworzyli Painkillera. Teraz rodacy z gliwickiego studia The Farm 51 przygotowują w oparciu o ulepszony silnik tej gry własną strzelaninę, nazwaną NecroVision. Właśnie dowiedzieliśmy się, iż ta pozycja, szykowana z myślą o komputerach PC i konsolach Xbox 360, znalazła wreszcie wydawcę.

Technologia Stream Processing Engine ułatwi produkcję innowacyjnej MMORPG firmy BioWare

Jiker, 3 kwietnia 2007, 12:06

Pierwsza MMORPG BioWare ma być innowacyjna i rozbudowana, co w efekcie powinno przełożyć się na pozostawienie pozostałych gier z tego gatunku daleko w tyle. Wiemy już za pomocą jakich narzędzi wymieniona wyżej firma będzie chciała tego dokonać. Posłuży temu Stream Processing Engine – zaawansowana technologia analizy danych stworzona przez StreamBase Systems.

Sonic udaje się na urlop
Sonic udaje się na urlop

Metatron, 3 kwietnia 2007, 11:58

Niebieski jeż Sonic, maskotka firmy SEGA, to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata gier. Ten szybko biegający bohater podbił serca graczy jeszcze w epoce, w której rządziły dwuwymiarowe platformówki. Niestety przejście w trójwymiar nie wyszło tej postaci na dobre. Dlatego też SEGA postanowiła nieco przerobić i uwspółcześnić Sonica.

Guitar Hero trafi na telefony komórkowe

Metatron, 3 kwietnia 2007, 11:47

Dość zaskakujące oświadczenie wydała ostatnio amerykańska firma Hands-On Mobile, informując, że wykupiła od Activision prawa do stworzenia gry Guitar Hero przeznaczonej na telefony komórkowe.

Wkrótce nowe gry z serii Nancy Drew
Wkrótce nowe gry z serii Nancy Drew

Metatron, 3 kwietnia 2007, 11:29

Firma Her Interactive przyzwyczaiła nas już do tego, że systematycznie wydaje kolejne produkcje traktujące o przygodach nastoletniej detektyw, Nancy Drew. Gry okazały się całkiem niezłymi przygodówkami i zdobyły sobie spore grono fanów. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że w tym roku możemy spodziewać się kolejnych tytułów wykorzystujących postać popularnej książkowej bohaterki.

Luxor 2 już jutro na XBLA
Luxor 2 już jutro na XBLA

Major Doktor Upiorna, 3 kwietnia 2007, 11:18

Już jutro posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli poszerzyć swoją kolekcję gier o kolejną pozycję. Luxor 2 to produkcja należąca do serii o charakterze zręcznościowo-logicznym, którą znają przede wszystkim właściciele komputerów osobistych klasy PC. Owa pozycja zostanie udostępniona w ramach usługi Xbox Live Arcade, a jej koszt będzie równy 800 punktów Microsoftu, co wyniesie niecałe 35 PLN.

Wciąż nie znamy dat europejskich premier Lair i Heavenly Sword
Wciąż nie znamy dat europejskich premier Lair i Heavenly Sword

Metatron, 3 kwietnia 2007, 11:14

Osoby, które zaglądają na brytyjską stronę PlayStation z pewnością zauważyły, że według informacji na niej zawartych, Lair oraz Heavenly Sword, dwie mocno wyczekiwane gry na PS3, będą miały swoją premierę już w maju. Jak się okazało, nie są to poprawne dane.

Warhammer Online zadebiutuje w wybranych państwach azjatyckich
Warhammer Online zadebiutuje w wybranych państwach azjatyckich

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2007, 11:12

Najnowszy produkt należącego do koncernu Electronic Arts studia Mythic – Warhammer Online: Age of Reckoning – doczeka się premiery w kilku państwach azjatyckich. Program zostanie wydany m.in. w Chinach, czyli w kraju, którego mieszkańcy aktualnie szaleją na punkcie innej gry MMO, World of WarCraft.

Miyamoto apeluje do producentów gier przeznaczonych dla Wii oraz DS

Jiker, 3 kwietnia 2007, 10:45

Jedną z przypadłości dwóch najnowszych, innowacyjnych konsol firmy Nintendo – Wii i DS – jest fakt, że nie wszyscy developerzy wykorzystują w sposób odpowiedni ich unikalne możliwości. Podobnego zdania jest sam Shigeru Miyamoto, który postanowił wystosować apel, w którym zwraca się do takich właśnie producentów gier. Całą jego treść zanotował dokładnie N’Gai Croal z magazynu Newsweek.

Gearboxity - nowy serwis dla fanów gier firmy Gearbox Software
Gearboxity - nowy serwis dla fanów gier firmy Gearbox Software

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2007, 10:24

Chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat gier Aliens, Brothers in Arms: Hell’s Highway, lub dowiedzieć się czegoś o tworzących je ludziach? Teraz masz ku temu doskonałą okazję. Firma Gearbox Software uruchomiła przed kilkoma dniami nową stronę internetową, która dedykowana jest fanom dotychczasowych dokonań tego studia.

Hitman - kamera, akcja!
Hitman - kamera, akcja!

eLKaeR, 3 kwietnia 2007, 10:23

Trwa już zapowiadane ostatnio kręcenie filmowej adaptacji popularnego cyklu Hitman. Reżyserem jest Xavier Gens, a przed kamerami paraduje rozpoznawalna ekipa aktorska. Główna rola Agenta 47, zabijającego na zlecenie, przypadła Timothy'emu Olyphantowi, znanemu z westernowego serialu pt. Deadwood. Pierwszoplanowego antagonistę gra natomiast Dougray Scott (vide m.in. Mission: Impossible 2).

Drugi add-on do Lost Planet: Extreme Condition zbliża się wielkimi krokami
Drugi add-on do Lost Planet: Extreme Condition zbliża się wielkimi krokami

eLKaeR, 3 kwietnia 2007, 09:44

Pierwszy płatny dodatek do gry pt. Lost Planet: Extreme Condition dostępny jest od prawie miesiąca w ramach Xbox Live Marketplace. Natomiast już w najbliższy piątek korporacja Capcom opublikuje drugi oficjalny add-on do wspomnianej pozycji, który posiadacze konsol Xbox 360 będą mogli ściągnąć z Sieci po uiszczeniu 400 Microsoft Points, czyli 4,8 EUR (około 18 PLN).

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (03/04/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (03/04/07)

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2007, 09:32

Po przeszło siedmiu latach gra z serii Command & Conquer znów znajduje się na pierwszym miejscu brytyjskiego rankingu bestsellerów. Produktowi firmy Electronic Arts, który nosi podtytuł Wojny o Tyberium, wystarczyły zaledwie dwa dni sprzedaży, aby pokonać konkurencję i objąć pozycję lidera.

Nowa porcja klasyków w ofercie usługi Virtual Console
Nowa porcja klasyków w ofercie usługi Virtual Console

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2007, 08:08

Jak zwykle w poniedziałek, amerykański oddział koncernu Nintendo udostępnił graczom za Oceanem nowe gry w ramach usługi Virtual Console. Użytkownicy konsoli Wii mogą kupić i pobrać z Internetu trzy kolejne tytuły.

Demo Armored Core 4 już online
Demo Armored Core 4 już online

eLKaeR, 3 kwietnia 2007, 05:05

Na sklepowych półkach w Ameryce Północnej wylądowała już gra pt. Armored Core 4 w wersji dla PlayStation 3 i Xboxa 360. Oferuje ona możliwość wzięcia udziału w futurystycznym konflikcie zbrojnym, którego głównymi aktorami są ogromne roboty, sterowane przez ludzi. Specjalnie dla posiadaczy X360 została właśnie udostępniona pokazowa edycja niniejszego produktu z japońskiej stajni From Software.