Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 kwietnia 2007, 11:58

autor: Metatron

Sonic udaje się na urlop

Niebieski jeż Sonic, maskotka firmy SEGA, to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata gier. Ten szybko biegający bohater podbił serca graczy jeszcze w epoce, w której rządziły dwuwymiarowe platformówki. Niestety przejście w trójwymiar nie wyszło tej postaci na dobre. Dlatego też SEGA postanowiła nieco przerobić i uwspółcześnić Sonica.

Niebieski jeż Sonic, maskotka firmy SEGA, to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata gier. Ten szybko biegający bohater podbił serca graczy jeszcze w epoce, w której rządziły dwuwymiarowe platformówki. Niestety przejście w trójwymiar nie wyszło tej postaci na dobre. Gry z jej udziałem straciły swój urok i pomimo całkiem dobrej sprzedaży, uważane były za o wiele słabsze od swoich dwuwymiarowych poprzedniczek. Dlatego też SEGA postanowiła nieco przerobić i uwspółcześnić Sonica.

Sonic udaje się na urlop - ilustracja #1

O takiej decyzji poinformował prezes firmy, Simon Jeffry, w wywiadzie udzielonym magazynowi Newsweek. Przyznał w nim, że ostatnią grą wydaną przed tym, zanim niebieski jeż uda się na zasłużony odpoczynek, będzie zapowiedziana niedawno Mario and Sonic at the Olympics na Wii. Następnie maskotka SEGI zniknie na jakiś czas, by powrócić w nowej, przemyślanej formie. Jeffry nie chciał powiedzieć, jak duże to będą zmiany. Ograniczył się jedynie do stwierdzenia: „Aktualnie poddajemy Sonica całkiem znaczącemu odświeżeniu, dotyczy to zarówno jako marki, jak i samej postaci”. Jednocześnie zapowiedział, że nowy Sonic będzie bardziej przystawał do naszych czasów i wymagań dzisiejszych graczy. Co kryje się za tym enigmatycznym stwierdzeniem? Czas pokaże.