Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 kwietnia 2007

Rozpoczęto prace nad grą Cosmos X2
Rozpoczęto prace nad grą Cosmos X2

Vercetti, 13 kwietnia 2007, 19:10

Kosmiczne strzelanki to temat, który, jak mogłoby się wydawać, został już całkowicie wyeksploatowany. Brytyjska grupa Alten8 jest jednak innego zdania i wraz z firmą Saturnine Games pracuje nad tytułem, którego akcja wykracza daleko poza ziemską orbitę.

Poradnik: S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Redakcja GRYOnline.pl, 13 kwietnia 2007, 18:41

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry „S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla”. Tekst ten składa się z trzech zasadniczych rozdziałów i właściwie każdy z nich stanowi bardzo istotną część składową. Pierwszy rozdział jest bez dwóch zdań najbardziej rozbudowany. Zawiera on bowiem opis wszystkich plansz, na których w trakcie rozgrywania kampanii dla pojedynczego gracza będzie można prowadzić działania.

Major Nelson o dodatkowych utworach do Guitar Hero II

Metatron, 13 kwietnia 2007, 17:56

Pojawienie się na Xbox Live trzech zestawów utworów do Guitar Hero II wywołało falę protestów użytkowników konsoli. Krytykowano dwie rzeczy: po pierwsze fakt, że piosenki zostały połączone w pakiety, po drugie wysoką cenę takiego zestawu (500 MP). Larry Hryb z Microsoftu, znany również jako Major Nelson, postarał się wytłumaczyć graczom, dlaczego wybrano takie, a nie inne rozwiązanie.

Weź udział w europejskich beta testach gry Martial Heroes
Weź udział w europejskich beta testach gry Martial Heroes

Metatron, 13 kwietnia 2007, 17:45

Martial Heroes to gra MMO osadzona w świecie inspirowanym chińskimi legendami i filmami walki. Prace nad europejską odsłoną wspomnianej produkcji weszły na kolejny etap. Firma Game Entertainment Europe udostępniła właśnie klienta, który umożliwi graczom udział w otwartych beta testach.

Uruchomiono oficjalną stronę gry Jack Keane
Uruchomiono oficjalną stronę gry Jack Keane

Vercetti, 13 kwietnia 2007, 17:05

Niemiecka firma Deck13 Interactive we współpracy z wydawcą 10tacle Studios uruchomiła dzisiaj oficjalną witrynę gry Jack Keane, kolejnej, klasycznej przedstawicielki gatunku adventure. Nowo otwarta strona dostępna jest w dwóch językach – niemieckim i angielskim.

Nowa gra z serii Prince of Persia dla X360?

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 16:32

Młodsi gracze mogą nie wiedzieć, że historia serii Prince of Persia rozpoczęła się na długo przed wydaniem Piasków Czasu w 2003 roku. Korzenie przygód perskiego księcia sięgają bowiem końcówki lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i wygląda na to, iż Ubisoft Entertainment chce zorganizować nam wycieczkę w przeszłość. Tak przynajmniej wnioskujemy po wpisie w bazie danych niemieckiej organizacji USK.

Tiger Woods PGA Tour 08 oficjalnie w produkcji
Tiger Woods PGA Tour 08 oficjalnie w produkcji

Vercetti, 13 kwietnia 2007, 14:35

Koncern Electronic Arts ujawnił, że jeden z jego oddziałów, zespół EA Tiburon rozpoczął prace nad kolejną odsłoną gry sportowej, sygnowanej nazwiskiem najpopularniejszego golfisty świata. Tym samym pozycja o nazwie Tiger Woods PGA Tour 08 została oficjalnie zapowiedziana.

PeCetowa konwersja gry Lost Planet: Extreme Condition w czerwcu!
PeCetowa konwersja gry Lost Planet: Extreme Condition w czerwcu!

Krystian Smoszna, 13 kwietnia 2007, 12:57

Lost Planet: Extreme Condition doczeka się konwersji na PC – poinformował dziś japoński serwis Famitsu. Komputerowa edycja produktu firmy Capcom, który dotąd miał status tzw. tytułu ekskluzywnego dla konsoli Xbox 360, pojawi się na rynku amerykańskim i europejskim już w czerwcu bieżącego roku.

Armia amerykańska sponsoruje Global Gaming League

Sargeras, 13 kwietnia 2007, 12:55

Społeczność graczy komputerowych staje się obiektem zainteresowania różnych instytucji, które często nie mają wiele wspólnego z tym rodzajem rozrywki. Na przykład z ostatniego numeru magazynu wojskowego Army Times możemy się dowiedzieć, że armia amerykańska zasponsoruje Global Gaming League.

Cień Czarnobyla pada na Polskę
Cień Czarnobyla pada na Polskę

Krystian Smoszna, 13 kwietnia 2007, 12:25

Produkt ukraińskiego studia GSC Game World o nazwie S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla jest już oficjalnie dostępny w polskich sklepach. Zajmująca się dystrybucją programu firma CD Projekt nie przestraszyła się rzekomo pechowej daty i to właśnie dziś opublikowała go na rynku.

480p w God of War II oraz kolejne tajemnicze odliczanie na www.islandofrhodes.org
480p w God of War II oraz kolejne tajemnicze odliczanie na www.islandofrhodes.org

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 12:23

Dobiegło końca odliczanie na stronie www.islandofrhodes.org, której adres został ukryty w God of War II. Na pierwszy rzut oka witryna owa zawiera jedynie dwie sekwencje filmowe z "dwójki", opatrzone komentarzem głosowym jej twórców (m.in. Cory Barlog). Jednakże po otwarciu podstrony, prezentującej notatkę na temat wyspy Rodos można odkryć pewne interesujące tajemnice.

Pierwszy dodatek do gry Neverwinter Nights 2 został oficjalnie zapowiedziany
Pierwszy dodatek do gry Neverwinter Nights 2 został oficjalnie zapowiedziany

Krystian Smoszna, 13 kwietnia 2007, 11:40

Firma Obsidian Entertainment opublikowała wczoraj oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedziała dodatek do drugiej odsłony cyklu Neverwinter Nights 2. Rozszerzenie zatytułowane Mask of the Betrayer będzie gotowe jesienią.

Metal Slug Anthology zostanie wydane na PlayStation 2

Jiker, 13 kwietnia 2007, 11:29

Ignition Entertainment, wydawca zestawu Metal Slug Anthology w wersji na przenośne PSP, poinformował, że jeszcze w maju trafi na europejski rynek edycja tejże właśnie pozycji przygotowana specjalnie dla konsoli PlayStation 2.

Nowe modele samochodów do Test Drive Unlimited już do pobrania na Xbox Live
Nowe modele samochodów do Test Drive Unlimited już do pobrania na Xbox Live

Metatron, 13 kwietnia 2007, 11:23

Posiadacze gry Test Drive Unlimited na X360 mogą pobrać z Xbox Live Marketplace bezpłatny dodatek do wspomnianej produkcji, pozwalający na zabawę samochodami marki Lexus.

Chcesz zagrać w Dungeon Runners przed premierą? Wyślij zgłoszenie!
Chcesz zagrać w Dungeon Runners przed premierą? Wyślij zgłoszenie!

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 11:23

Beta-testy nadchodzącej gry z gatunku MMOcRPG pt. Dungeon Runners trwają już od dwunastu miesięcy. Gotowy produkt ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w bieżącym roku, a developerzy z NCsoft zachęcają kolejnych Internautów do przedpremierowego wypróbowania swojego dzieła. Dotychczas trzeba było zostać wytypowanym do beta-testu przez aktywnego gracza, ale teraz można również zgłosić się samemu.

Pierwsze informacje o szóstym epizodzie przygód Sama i Maksa
Pierwsze informacje o szóstym epizodzie przygód Sama i Maksa

Metatron, 13 kwietnia 2007, 11:20

Firma Telltale Games wyjawiła pierwsze szczegóły na temat szóstej części przygód Sama i Maksa. Będzie to epizod wyjątkowy, ponieważ stanowić będzie finał pierwszej serii tych przezabawnych gier przygodowych wykorzystujących postacie wymyślone przez popularnego twórcę komiksowego Steve Purcella.

BlizzCon 2007 zapowiedziany
BlizzCon 2007 zapowiedziany

Metatron, 13 kwietnia 2007, 11:18

Blizzard postanowił zorganizować kolejny BlizzCon, zjazd fanów gier tej firmy. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku i teraz po dwóch latach impreza powraca. Odbędzie się w Anaheim w stanie Kalifornia i trwać będzie dwa dni. Rozpoczęcie planowane jest na 3 sierpnia.

Poznaliśmy datę japońskiej premiery Dragon Quest Swords
Poznaliśmy datę japońskiej premiery Dragon Quest Swords

Metatron, 13 kwietnia 2007, 11:10

Dragon Quest to seria ciesząca się ogromną popularnością w Japonii. Ostatnio również poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni bardzo dobrze została przyjęta ósma odsłona cyklu. Nikogo więc raczej nie zdziwi, że kolejne gry z serii są już w drodze. Jedną z nich jest przygotowywana wyłącznie z myślą o Wii Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors.

Capcom: wieść o produkcji gry Dead Rising 2 to plotka
Capcom: wieść o produkcji gry Dead Rising 2 to plotka

Krystian Smoszna, 13 kwietnia 2007, 11:01

Nie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi drugiej odsłony cyklu Dead Rising. Podczas imprezy Capcom Gamers Day, która wczoraj odbyła się w San Francisco, przedstawiciele koncernu Capcom pominęli kwestię tej gry, ograniczając się jedynie do krótkiego komentarza na temat informacji opublikowanych przez japoński magazyn Famitsu.

Pełne prawa do marki Fallout ma teraz Bethesda Softworks

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 10:55

Kultową serię Fallout kojarzyliśmy dotąd z koncernem Interplay. Teraz jednak ten ostatni pozbył się praw do postnuklearnej sagi na rzecz korporacji Bethesda Softworks, przygotowującej produkt o nazwie Fallout 3. W wyniku zaistniałych zmian firma Interplay z licencjodawcy stała się więc licencjobiorcą w kontekście własnej gry – pozycji z gatunku MMO, osadzonej w falloutowym uniwersum.

Otwarto oficjalny serwis poświęcony grze Manhunt 2 - zobacz nowy trailer!
Otwarto oficjalny serwis poświęcony grze Manhunt 2 - zobacz nowy trailer!

Jiker, 13 kwietnia 2007, 10:45

Firma Rockstar Games uruchomiła właśnie oficjalny serwis internetowy poświęcony grze Manhunt 2. Wraz z nim opublikowany został pierwszy pełnoprawny trailer tejże pozycji. W odpowiedniej sekcji natkniemy się również na zestaw zrzutów ekranowych.

Poważne zamiary koncernu Electronic Arts w kwestii usługi Xbox Live Arcade
Poważne zamiary koncernu Electronic Arts w kwestii usługi Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 13 kwietnia 2007, 10:28

Wygląda na to, że koncern Electronic Arts ma poważne zamiary względem usługi Xbox Live Arcade, oferującej użytkownikom Xboksów 360 możliwość pobierania z Internetu gier o niewielkich rozmiarach. Świadczy o tym nowa witryna internetowa, w całości poświęcona tego typu produkcjom.

Ogłoszono nominacje do nagród D&AD Global Awards

Metatron, 13 kwietnia 2007, 09:59

Organizacja D&AD od kilku lat przyznaje nagrody D&AD Global Awards będące wyrazem uznania dla produktów z różnych gałęzi przemysłu, odznaczających się oryginalnością, dobrym wykonaniem oraz ciekawym designem. Od zeszłego roku do licznych kategorii, w których przyznawane są wspomniane wyróżnienia, dołączyły gry wideo.

Okulary 3D elementem zestawu gry na konsolę Nintendo DS

Jiker, 13 kwietnia 2007, 09:52

Każdy z Was kojarzy zapewne obrazki przedstawiające kilkoro zafascynowanych osób, mających na nosach tekturowe okularki niczym z Powrotu do przyszłości. Kilkanaście lat temu takimi zdjęciami straszyły nas m.in. Zachodnie stacje telewizyjne. Okulary 3D miały pomoc nam w przejściu samych siebie i osiągnięciu trójwymiarowej ekstazy. Różnie z tym jednak bywało. Być może z Nintendo DS pójdzie lepiej?

Kolejna gra z serii Perfect Dark dla Xboxa 360 na horyzoncie?
Kolejna gra z serii Perfect Dark dla Xboxa 360 na horyzoncie?

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 09:44

Spore grono posiadaczy konsoli Xbox 360 wybrało jako jedną z pierwszych swoich gier dla tej platformy pozycję o nazwie Perfect Dark Zero. Ten prequel hitu z gatunku FPS dla Nintendo 64 nie będzie ostatnim produktem z zabójczą Joanną Dark w roli głównej – tak przynajmniej wynika z najnowszego numeru periodyku Official Xbox Magazine.

Demonstracja Monster Madness: Battle for Suburbia od wczoraj w ofercie Xbox Live

Jiker, 13 kwietnia 2007, 09:19

Od kilku dni posiadacze konsoli Xbox 360 mogą zaopatrzyć się w wersję demonstracyjną gry Shrek the Third. Nie wywarła ona jednak na nich dobrego wrażenia (podobnie jak na nas). Być może zostanie one zatarte przez kolejną tego typu publikację, związaną tym razem z interesująco zapowiadającą się Monster Madness: Battle for Suburbia.