Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 kwietnia 2007

Poradnik: Tony Tough 2: A Rake's Progress

Redakcja GRYOnline.pl, 4 kwietnia 2007, 19:18

Typowy dzień Tony'ego Tougha nastoletniego mieszkańca mieściny Washington w stanie Nowy Meksyk zaczyna się od... wyrzucenia budzika przez okno. Potem następuje nerwowe bieganie po mieszkaniu, omyłkowe zabranie drugiego śniadania ojca, spóźnienie się na szkolny autobus i... pięć tysięcy kłopotów, w jakie zaraz wpakuje się nasz małoletni koleżka.

Już jutro zagramy w demo Dawn of Magic
Już jutro zagramy w demo Dawn of Magic

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 17:57

Przedstawiciele firmy Deep Silver poinformowali, że już jutro udostępniona zostanie oficjalna wersja demonstracyjna gry Dawn of Magic, stworzonej przez rosyjskie studio SkyFallen Entertainment.

Area 51 doczeka się filmu
Area 51 doczeka się filmu

Vercetti, 4 kwietnia 2007, 17:30

Branża gier wideo coraz częściej współpracuje ze światem filmu. Świadczą o tym liczne „egranizacje” hitów z Hollywood oraz fakt, że również dzieła wirtualne często stają się inspiracją dla twórców tytułów ze srebrnego ekranu. Tak stało się chociażby w przypadku strzelanki Area 51, która już wkrótce doczeka się filmu opartego na przedstawionych w niej wydarzeniach.

Aquadelic w produkcji
Aquadelic w produkcji

Vercetti, 4 kwietnia 2007, 16:45

Czeskie studio Hammerware poinformowało dzisiaj, że wraz z firmą iHobo pracuje nad nową grą wyścigową, w której główną rolę pełnić będą motorówki. Aquadelic, bo o niej mowa, to pozycja, która ma zadebiutować na komputerach osobistych w trzecim kwartale bieżącego roku, trafiając do użytkowników systemów Windows XP oraz Vista.

Plany Nintendo na drugi kwartał 2007
Plany Nintendo na drugi kwartał 2007

Vercetti, 4 kwietnia 2007, 15:50

Mamy już kwiecień, co jednoznacznie sugeruje, że rozpoczął się drugi kwartał bieżącego roku. Czas ten to okres wytężonej pracy dla wydawców, którzy przed wyjazdem na wakacje chcieliby wkręcić, tzn. zaprezentować nam garść swych doskonałych tytułów. Jedną z pierwszych firm, która ujawniła swe plany na najbliższe miesiące, jest japoński koncern Nintendo.

Guitar Hero II na X360 na amerykańskich półkach sklepowych
Guitar Hero II na X360 na amerykańskich półkach sklepowych

Metatron, 4 kwietnia 2007, 15:25

Amerykańscy posiadacze konsoli X360 już od wczoraj mogą nabywać grę muzyczną Guitar Hero II. Wspomniana produkcja pierwotnie została wydana z myślą o PS2. Nowa wersja gry zawiera wszystko to, co posiadał jej pierwowzór, wzbogacone o dodatkowe utwory, obsługę rankingów online oraz poprawioną grafikę. Europejscy gracze muszą poczekać na swoją wersję jeszcze dwa dni.

Inne oblicze Nintendo
Inne oblicze Nintendo

Metatron, 4 kwietnia 2007, 15:10

Jeżeli myślicie, że Nintendo to tylko konsole, jesteście w błędzie. Ta japońska firma ma już za sobą ponad stulecie istnienia (powstała w 1889 roku), a w trakcie swojej działalności próbowała sił w różnych branżach. Mogli o tym przekonać się Japończycy odwiedzający jeden z domów handlowych w Osace, który przygotował sześciodniową ekspozycję nazwaną Muzeum Nintendo.

Powstanie gra na podstawie nowego filmu Uwe Bolla

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 15:06

Mamy dobrą wiadomość dla licznych fanów Uwe Bolla i jego produkcji filmowych. Najnowszy obraz niemieckiego reżysera, który nosi tytuł Tunnel Rats, będzie reprezentowany na rynku elektronicznej rozrywki przez grę komputerową!

Zapisy na beta test The Continuum

Sargeras, 4 kwietnia 2007, 15:03

Seven Lights rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do beta testu swojego produktu - gry The Continuum. Test będzie dostępny dla każdego, kto się zapisze, a rejestracja jest całkowicie darmowa. Ponadto gracze, którzy wezmą czynny udział w testach i wypełnią wszystkie związane z nimi ankiety otrzymają drukowaną wersję trzeciego tomu komiksów The Continuum.

Upiększone przez znanych artystów kontrolery do Guitar Hero II przedmiotem aukcji
Upiększone przez znanych artystów kontrolery do Guitar Hero II przedmiotem aukcji

Metatron, 4 kwietnia 2007, 14:56

Firmy Activistion i Red Bull Energy Drink zorganizowały wspólnie internetową aukcję na eBayu, Rock, Paint, Bid, w której zakupić można trzydzieści kontrolerów-gitar do gry Guitar Hero II upiększonych przez mniej i bardziej znane gwiazdy ze świata muzyki, filmu, sztuki i sportu.

El Matador wzbogaca ofertę sklepu Sprocket Games
El Matador wzbogaca ofertę sklepu Sprocket Games

Vercetti, 4 kwietnia 2007, 14:35

O sieciowej dystrybucji trzecioosobowej gry akcji o nazwie El Matador pisaliśmy już w styczniu. Wtedy to projekt studia Plastic Reality Technologies pojawił się w ramach platformy Gamer's Gate. Dzisiaj z kolei produkcja, która nie spotkała się ze zbyt pochlebnym przyjęciem przez krytyków (średnia ocen 58% wg GameRankings.com), zadebiutowała w internetowym sklepie Sprocket Games,

Zapowiedziano grę Prominence
Zapowiedziano grę Prominence

Metatron, 4 kwietnia 2007, 14:29

Konwencja science-fiction w ostatnich latach nie jest zbyt często wykorzystywana przez twórców gier przygodowych. Tym bardziej fanów fantastycznonaukowych klimatów i miłośników tego gatunku gier zarazem ucieszy wiadomość, że niezależne studio deweloperskie Digital Media Workshop zapowiedziało rozpoczęcie prac nad grą pod tytułem Prominence, której akcja toczyć się będzie w przyszłości.

Shadow Hearts: From The New World wkrótce w Europie
Shadow Hearts: From The New World wkrótce w Europie

Metatron, 4 kwietnia 2007, 14:11

Miłośnicy gier z gatunku jRPG z pewnością z radością powitają nowinę o tym, że trzecia część cyklu Shadow Hearts, zatytułowana From the New World, trafi niedługo do Europy. Stanie się tak dzięki zabiegom firmy Ghostlight, która wykupiła licencję na wydanie produkcji na naszym kontynencie.

Zapowiedziano grę Spelling Challenges and More!

Metatron, 4 kwietnia 2007, 13:57

Firma Crave Enterntainment ogłosiła, że na fali popularności gier edukacyjnych typu Brain Age planuje latem bieżącego roku wydać produkcję pod tytułem Spelling Challenges and More!. Gra ukaże się na konsole przenośne PSP oraz NDS, a opierać się będzie na zasadach znanych z odbywających się w krajach anglosaskich turniejów zwanych „spelling bee”, w których zadaniem uczestników (głównie dzieci) jest poprawne literowanie trudnych słów.

Wartech Senko no Ronde w maju w Europie
Wartech Senko no Ronde w maju w Europie

Metatron, 4 kwietnia 2007, 13:37

Według ostatnio zaktualizowanego planu wydawniczego Ubisoftu, Wartech Senko no Ronde, japońska arcade’owa strzelanina przeznaczona na konsolę Xbox 360, w przyszłym miesiącu trafi do Europy.

Metroid Prime 3 najwcześniej w czerwcu
Metroid Prime 3 najwcześniej w czerwcu

Sargeras, 4 kwietnia 2007, 12:52

Już parokrotnie pojawiały się wieści, że premiera gry Metroid Prime 3: Corruption na platformę Wii, przewidziana na początek 2007 roku, będzie opóźniona. Spekulowano nawet, że termin wydania będzie umiejscowiony w 2008 roku. Aktualnie pojawiły się informacje, które potwierdzają słuszność tych obaw.

Resident Evil: Umbrella Chronicles to rail shooter
Resident Evil: Umbrella Chronicles to rail shooter

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 12:32

Z informacji opublikowanych na łamach magazynu Famitsu wynika, że przygotowana przez firmę Capcom gra Resident Evil: Umbrella Chronicles będzie reprezentować zaniedbany ostatnimi czasy gatunek tzw. rail shooterów.

Microsoft potwierdza wersję demonstracyjną Forza Motorsport 2 i ujawnia kolejną grupę samochodów
Microsoft potwierdza wersję demonstracyjną Forza Motorsport 2 i ujawnia kolejną grupę samochodów

Jiker, 4 kwietnia 2007, 11:05

Microsoft potwierdził informację z pierwszego dnia kwietnia, w której przekazaliśmy Wam wiadomość o nadciągającej wersji demonstracyjnej gry Forza Motorsport 2. Przy okazji opublikował listę kolejnych samochodów, którymi będziemy mogli się przejechać po jednej z wielu tras, które znajdą się w tym tytule.

Resident Evil 4 także w wersji dla Wii
Resident Evil 4 także w wersji dla Wii

eLKaeR, 4 kwietnia 2007, 10:44

Jak dotąd korporacja Capcom zdecydowała się na wypuszczenie trzech wersji gry Resident Evil 4 – najpierw na platformie GameCube, potem na PlayStation 2, a ostatnio na PC. Ponieważ konsola Wii jest wstecznie kompatybilna z GC, to jej posiadacze również mogą zapoznać się z "czwórką", aczkolwiek potrzebują do tego chociażby pada dla "Kostki". Sytuacja taka nie potrwa jednak długo.

Japonia - sprzedaż Wii dwa razy lepsza niż PlayStation 3

Jiker, 4 kwietnia 2007, 10:16

Enterbrain, japoński wydawca prasy (m.in. magazynu Famitsu), opublikował raport, w którym zawarł informacje na temat ogólnej sprzedaży konsol Nintendo Wii oraz Sony PlayStation 3 w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wyniki, które prezentujemy poniżej, dotyczą okresu od momentu premier obu konsol, czyli, odpowiednio, od 2 grudnia i 11 listopada 2006 do 25 marca 2007 roku.

Pierwsze obrazki z gry Burnout 5
Pierwsze obrazki z gry Burnout 5

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 10:05

Popularny serwis GamePro zamieścił wczoraj pierwsze obrazki z gry Burnout 5, które pozwalają zobaczyć jak najnowszy produkt studia Criterion prezentuje się w akcji.

GameStop podaje ceny akcesoriów do gry Rock Band

Jiker, 4 kwietnia 2007, 09:52

Przed kilkoma godzinami poinformowaliśmy Was, że Rock Band – najnowsza, zapowiedziana w poniedziałek gra studia Harmonix – będzie kompatybilna z gitarami powstałymi na potrzeby drugiej odsłony serii Guitar Hero II (jedynie w przypadku Xboksa 360). Ciekawe jak w porównaniu z nimi wypadną oficjalne akcesoria do Rock Band, których prawdopodobne ceny ujawniła właśnie sieć sklepów GameStop.

Top 10 gier w US (04/04/07)
Top 10 gier w US (04/04/07)

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 09:25

Najnowszy dodatek do gry The Sims 2 nie zdołał po raz trzeci obronić tytułu najlepiej sprzedającej się gry na PC w Stanach Zjednoczonych. W tygodniu zakończonym 24 marca, produkt firmy Electronic Arts musiał ulec Cieniowi Czarnobyla.

Nie tylko obniżka ceny konsoli PSP ma przyciągnąć do niej nowych klientów

Jiker, 4 kwietnia 2007, 09:16

Wczorajsza obniżka amerykańskiej ceny konsoli PSP nie jest jedyną atrakcją przygotowaną przez Sony dla swoich nowych klientów. Z oficjalnego oświadczenia prasowego dowiadujemy się bowiem, że dodatkowym ukłonem w ich stronę jest poszerzenie oferty tzw. Greatest Hits, a także informacja przypominająca o tegorocznej premierze kilku interesująco zapowiadających się pozycji.

Games for Windows ujawnia podtytuł nowej gry z cyklu Company of Heroes?

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 09:02

Wszystko wskazuje na to, że kolejny epizod w serii Company of Heroes: Kompania Braci będzie nosić tytuł Opposing Fronts. Tak przynajmniej wskazuje okładka magazynu Games for Windows, który jako pierwszy zaprezentuje światu informacje o nowej grze.

Firma Focus Home Interactive wydawcą gry Dracula: Origin
Firma Focus Home Interactive wydawcą gry Dracula: Origin

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 08:16

Zapowiedziana kilka dni temu gra przygodowa studia Frogwares, która nosi tytuł Dracula: Origin, zostanie opublikowana na rynku przez firmę Focus Home Interactive – poinformowali wczoraj twórcy programu w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Gra Rock Band będzie współpracować z gitarą X-plorer
Gra Rock Band będzie współpracować z gitarą X-plorer

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 07:50

Informacje serwisu IGN mówiące o tym, że w grze Rock Band nie będą działać gitary otrzymywane wraz z drugą odsłoną cyklu Guitar Hero (mowa oczywiście o wersji na konsolę Xbox 360), są błędne.

Przygody Sherlocka Holmesa przenoszone są z platformy PC na Nintendo DS

eLKaeR, 4 kwietnia 2007, 07:44

Znany z książek Arthura Conana Doyle'a detektyw Sherlock Holmes wystąpił w szeregu gier – m.in. w Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy z 2002 roku. Tytuł ten został pierwotnie zadedykowany wyłącznie PeCetom, aczkolwiek teraz developerzy z firmy Frogwares szykują konwersję dla mobilnej konsoli Nintendo DS, mającą ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy.

Premiera gry Hospital Tycoon w czerwcu
Premiera gry Hospital Tycoon w czerwcu

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 07:31

Hospital Tycoon – najnowszy produkt studia Deep Red Games, będzie mieć swoją premierę w czerwcu bieżącego roku. Taką informację podała wczoraj firma Codemasters, która odpowiada za wydanie gry na rynku elektronicznej rozrywki.

Spada sprzedaż konsoli PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii
Spada sprzedaż konsoli PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 07:06

Można pokusić się o stwierdzenie, że kto miał kupić konsolę PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii, zrobił to w premierowy weekend. Opublikowane wczoraj przez agencję Chart-Track wyniki sprzedaży wskazują, że urządzenie firmy Sony traci tam na popularności w zastraszającym tempie.

Weź udział w beta-testach gry Age of Conan: Hyborian Adventures!
Weź udział w beta-testach gry Age of Conan: Hyborian Adventures!

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2007, 07:04

Wielbiciele gier spod znaku MMO mogą zacierać ręce, gdyż kolejna firma zdecydowała się przetestować swoje dzieło, korzystając w tym celu z pomocy zwykłych graczy. Studio nazywa się FunCom, a produkt Age of Conan: Hyborian Adventures.