Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 kwietnia 2007

Dlaczego ludzie grają w gry?

Jiker, 18 kwietnia 2007, 21:38

Między innymi takie pytanie postawiła British Board of Film Classification, brytyjska organizacja zajmująca się klasyfikacją m.in. filmów oraz gier, która przeprowadziła w ostatnim czasie interesujące badania, za pomocą których starała się dowieść dlaczego ludzie grają w gry, jaki wpływ wywierają one na graczy oraz jak postrzegają oni obecne w grach duże natężenie treści związanych z przemocą.

UFO: Extraterrestrials w „złocie”
UFO: Extraterrestrials w „złocie”

Vercetti, 18 kwietnia 2007, 18:40

Firma Tri Synergy, pełniąca rolę wydawcy gry UFO: Extraterrestrials, podała dzisiaj do wiadomości, że współpracujące z nią studio Chaos Concept zakończyło proces developingu wspomnianej wyżej produkcji. Tytuł reprezentujący gatunek strategii turowych zostanie oddany do rąk odbiorców 1 maja.

Premier Manager 08 w produkcji

Vercetti, 18 kwietnia 2007, 18:15

Choć Football Manager 2007 w opinii specjalistów jest obecnie najlepszym piłkarskim managerem na świecie, producenci innych tytułów nie próżnują i robią, co mogą, aby pozbawić dotychczasowego króla jego wirtualnego tronu. Jedną z takich firm jest studio Zoo Digital, które idealnie wpasowało się w klimat dzisiejszego sukcesu Polski i Ukrainy, anonsując swój nowy projekt, grę Premier Manager 08.

Resident Evil 4 w wersji na Wii pod koniec czerwca
Resident Evil 4 w wersji na Wii pod koniec czerwca

Vercetti, 18 kwietnia 2007, 17:30

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was o planach zespołu Capcom, który zamierza wypuścić na next-gena Nintendo, Wii, czwartą odsłonę znanego survival horroru, Resident Evil. Dzisiaj japońskie studio podało termin, w jakim wydawany przez nie produkt zadebiutuje na europejskim rynku.

TimeGate Studios pracuje nad trzema tytułami
TimeGate Studios pracuje nad trzema tytułami

Sargeras, 18 kwietnia 2007, 15:06

Na oficjalnej stronie developera TimeGate Studios pojawiła się informacja o zaawansowanych pracach nad trzema nowymi tytułami. O dwóch z nich wiadomo tylko tyle, że jeden to multiplatformowy FPS (strzelanka z perspektywy pierwszej osoby), a drugi to gra MMO (masowa gra sieciowa). O trzecim zaś nie raczono nic napisać.

Testy gry Saga - nowego MMORTSa produkcji Wahoo Studios
Testy gry Saga - nowego MMORTSa produkcji Wahoo Studios

Sargeras, 18 kwietnia 2007, 14:59

Pracownicy Wahoo Studios podali informację, że jeszcze są wolne miejsca w rozpoczynającym się teście alfa ich najnowszej gry. Ponadto użytkownicy mogą już zapisywać się na test beta, który ma ruszyć jeszcze tej wiosny. Szczegółowe informacje na ten temat zainteresowani mogą znaleźć na oficjalnej witrynie gry.

Czy jesteś pecetowym snobem?
Czy jesteś pecetowym snobem?

lhorror, 18 kwietnia 2007, 14:51

Na stronach serwisu GameSpy pojawił się zabawny test, którego celem jest sprawdzenie poziomu Twojego pecetowego snobizmu. Jeśli Twoje przekonania w większości zgadzają się z dekalogiem PC snoba, istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że pewnego dnia jakiś zirytowany konsolowiec, poddany Twojej srogiej krytyce, poczęstuje Cię ciosem sztachety ;)

THQ zmienia strategię wydawania gier

Sargeras, 18 kwietnia 2007, 14:04

O wyglądzie rynku gier komputerowych decydują studia developerskie; gracze, którzy kupują (lub nie kupują) dzieła tych pierwszych; a także wydawcy, którzy decydują co, kiedy i gdzie pojawi się w sklepach. Właśnie jeden z bardziej znanych wydawców - THQ (STALKER, Supreme Commander, Company of Heroes) - ogłosił, że zmienia swoją strategię rynkową.

Jack Thompson wini gry za tragedię na uniwersytecie Virginia Tech

Metatron, 18 kwietnia 2007, 13:51

Do tej pory informacje o nowych dokonaniach Jacka Thompsona, amerykańskiego prawnika – głównego przeciwnika gier wideo, traktowaliśmy z przymrużeniem oka, naśmiewając się z jego zaślepienia i coraz bardziej wymyślnych teorii. Jednak to, co ostatnio sobą zaprezentował, jest po prostu żałosne.

Demo gry World in Conflict już wkrótce
Demo gry World in Conflict już wkrótce

Metatron, 18 kwietnia 2007, 13:34

Fanów wojennych RTS-ów z pewnością ucieszy informacja, że w drodze jest już demo tworzonej przez twórców Ground Control gry World in Conflict. Tak przynajmniej twierdzi Magnus Jansen – lead designer projektu.

RedOctane planuje konkurencję dla Rock Band

Metatron, 18 kwietnia 2007, 13:17

Wygląda na to, że RedOctane pozazdrościło Harmonix rozgłosu, jaki przyniosła temu znanemu na całym świecie deweloperowi gier muzycznych zapowiedź gry Rock Band. Do takich wniosków można dojść po zapoznaniu się z wypowiedziami Kai Huanga, szefa i niegdysiejszego właściciela studia, w którym powstało Guitar Hero.

Zaktualizowana wersja DirectX 9 już do pobrania

Metatron, 18 kwietnia 2007, 13:15

DirectX to zestaw technologii wykorzystywanych przez Windows przy wszelkich multimedialnych aplikacjach, w tym również, a nawet przede wszystkim, grach. Pracownicy firmy co jakiś czas udostępniają nowszą wersję bibliotek, która w lepszym stopniu będzie współpracowała z nowymi produkcjami. Dlatego też sugerujemy dokonywanie aktualizacji.

Powstało nowe studio deweloperskie - Jet Black Studios

Metatron, 18 kwietnia 2007, 13:05

Jak donosi serwis Cubed3, grupa osób uprzednio związana z kanadyjskim oddziałem Electronic Arts, utworzyła nowe studio deweloperskie, Jet Black Studios, które zajmie się tworzeniem produkcji na Nintendo Wii oraz DS.

Prezes włoskiego oddziału Sony ustępuje ze stanowiska

Metatron, 18 kwietnia 2007, 12:48

Wczoraj informowaliśmy was o tym, że europejski oddział Sony planuje przeprowadzenie redukcji etatów, w której 160 osób straci swoją pracę. Dziwnym zbiegiem okoliczności w tym samym momencie świat obiegła opinia o tym, że ze swojego stanowiska prezesa włoskiego oddziału Sony ustępuje Corrado Buonanno.

Zmierz się z gwiazdami wrestlingu za pośrednictwem Xbox LIVE
Zmierz się z gwiazdami wrestlingu za pośrednictwem Xbox LIVE

Metatron, 18 kwietnia 2007, 12:30

W ramach Game with Fame, organizowanego przez Microsoft cyklu wydarzeń na Xbox Live, w których gracze mogą zmierzyć się ze sławnymi ludźmi świata filmu, muzyki i sportu, odbędzie się spotkanie ze znanymi z amerykańskiego wrestlingu zawodnikami, z którymi będzie można powalczyć w grze Smackdown vs. Raw 2007.

Nowe mapy do Halo 2 już dostępne

Metatron, 18 kwietnia 2007, 12:13

Halo 3 zbliża się wielkimi krokami. Nie oznacza to jednak, że Bungie całkowicie zapomniało o fanach poprzedniej części. Dowodem na to jest fakt, że właśnie wypuszczono dwie kolejne mapy do tej wciąż cieszącej się dużą popularnością produkcji.

Więcej o ewentualnej nowej wersji konsoli PlayStation 3

Jiker, 18 kwietnia 2007, 11:55

Agencja Reuters weszła w posiadanie dodatkowych informacji na temat nowej wersji PlayStation 3. Są one uzupełnieniem wczorajszej wiadomości o rozważaniach Sony odnośnie konsoli wyposażonej w większy niż dotychczas dysk twardy.

Rocketmen: Axis of Evil dla użytkowników Xbox Live Arcade oraz Playstation Network
Rocketmen: Axis of Evil dla użytkowników Xbox Live Arcade oraz Playstation Network

Elrond, 18 kwietnia 2007, 11:39

Przedwczoraj informowaliśmy Was o uaktualnieniu planów wydawniczych korporacji Capcom, wśród których widnieje pozycja zatytułowana Rocketmen: Axis of Evil, przeznaczona dla użytkowników Xbox Live Arcade oraz Playstation Network. Dzisiaj natomiast możemy uraczyć Was bardziej szczegółowymi informowacjami na temat wspomnianej gry oraz zaprezentować kilka screenów z rozgrywki.

Halo 2 dla Windows Vista ozłocone
Halo 2 dla Windows Vista ozłocone

lhorror, 18 kwietnia 2007, 11:12

Pecetowa konwersja wielkiego hitu z Xboxa, czyli gry Halo 2, osiągnęła status złoty. Datę premiery wyznaczono na 8 maja. Przypominamy, że Microsoft zdecydował, iż Halo 2 na nasze piecyki, będzie dostępna w wersji dla Windows Vista i nie przewiduje się wydania jej na inne systemy.

Crytek poszukuje pracownika na stanowisko „programista PlayStation 3”

Jiker, 18 kwietnia 2007, 10:59

Firma Crytek, producent gier FarCry oraz bardzo oczekiwanego Crysis, poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko programisty PlayStation 3. Otwiera to na nowo dyskusje na temat ewentualnej konwersji Crysis na konsole – tym razem jednak na najnowszy stacjonarny sprzęt koncernu Sony.

PlayStation Network w liczbach

Jiker, 18 kwietnia 2007, 10:25

Susan Nourai, kierownik PlayStation Network, platformy sieciowej konsoli PlayStation 3, ujawniła w wywiadzie z dziennikarzem internetowego wydania magazynu GamePro kilka interesujących danych związanych z wymienioną usługą. Poznaliśmy dzięki temu aktualną liczbę użytkowników oraz pobrań różnego rodzaju plików.

Final Fantasy XII: Revenant Wings w rękach japońskich recenzentów

Kaiser, 18 kwietnia 2007, 09:26

Kraj Kwitnącej Wiśni, kolebka serii Final Fantasy, powoli przygotowuje się na sklepowy szturm kolejnej odsłony tejże serii. Już teraz jednak możemy nieco więcej dowiedzieć się o wadach i zaletach FF XII: RW, a to za sprawą trójki redaktorów, pracujących w kwartalniku Dengeki DS & Wii Style, którzy jako pierwsi zrecenzowali nadchodząca grę.

Final Fantasy I i II na PSP jeszcze tego lata w sklepach Ameryki Północnej

Jiker, 18 kwietnia 2007, 09:16

Firma Square Enix poinformowała, że latem 2007 roku wyda na terenie Ameryki Płn. konwersje dwóch pierwszych odsłon serii Final Fantasy. Poprawione i wzbogacone Final Fantasy oraz Final Fantasy II powstają z myślą o przenośnym PSP.

Kaczor Duffy zmierza ku Nintendo DS

Kaiser, 18 kwietnia 2007, 09:15

Bohaterowie zwariowanych kreskówek produkowanych przez Warner Bros, coraz częściej zostawiają swój odcisk w elektronicznej rozrywce. Tym razem o swoim istnieniu przypomnieć ma zamiar Kaczor Duffy, posługując się do tego nową grą o tytule Looney Tunes: Duck Amuck.

Nowa odsłona serii Guitar Hero co rok?

Jiker, 18 kwietnia 2007, 08:45

RedOctane, wydawca Guitar Hero, poinformował, że planuje wprowadzać rokrocznie na światowy rynek jedno znaczące wydawnictwo wchodzące w skład wymienionej serii. Powiązane z nimi byłyby regularne publikacje dodatków pobieranych z sieci – składające się głównie z nowych utworów.

Silverfall doczeka się konwersji na konsolę PSP
Silverfall doczeka się konwersji na konsolę PSP

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2007, 08:24

Dostępny od kilku dni na polskim rynku produkt o nazwie Silverfall, doczeka się konwersji na konsolę PlayStation Portable – poinformowała wczoraj francuska firma Focus Home Interactive.

Bethesda Softworks kończy z Oblivionem
Bethesda Softworks kończy z Oblivionem

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2007, 08:00

W wywiadzie dla serwisu Next Generation, Todd Howard powtórzył słowa swojego kolegi z firmy Bethesda Softworks i zapowiedział, że Shivering Isles był ostatnim dodatkiem do czwartej odsłony cyklu The Elder Scrolls. Twórcy rozszerzenia zostali już zaangażowani w kolejny projekt studia – grę Fallout 3.

Ubisoft pracuje już nad grą komputerową, będącą adaptacją serialu Lost
Ubisoft pracuje już nad grą komputerową, będącą adaptacją serialu Lost

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2007, 07:15

Koncern Ubisoft wystosował wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym potwierdził, że trwają prace nad grą komputerową, będącą adaptacją popularnego serialu telewizyjnego Lost (Zagubieni). Produkt przygotowuje studio w Montrealu, które odpowiada m.in. za nowe tytuły z cyklu Prince of Persia, czy też niektóre odsłony serii Tom Clancy’s Splinter Cell i Tom Clancy’s Rainbow Six.