Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2007, 11:12

autor: lhorror

Halo 2 dla Windows Vista ozłocone

Pecetowa konwersja wielkiego hitu z Xboxa, czyli gry Halo 2, osiągnęła status złoty. Datę premiery wyznaczono na 8 maja. Przypominamy, że Microsoft zdecydował, iż Halo 2 na nasze piecyki, będzie dostępna w wersji dla Windows Vista i nie przewiduje się wydania jej na inne systemy.

Pecetowa konwersja wielkiego hitu z Xboxa, czyli gry Halo 2, osiągnęła status złoty. Datę premiery wyznaczono na 8 maja. Przypominamy, że Microsoft zdecydował, iż Halo 2 na nasze piecyki, będzie dostępna w wersji dla Windows Vista i nie przewiduje się wydania jej na inne systemy. Nie da się ukryć, że to kolejny element polityki marketingowej giganta z Redmond, która ma nas zmusić do przesiadki na nowy system. Czy nam się to podoba czy nie, jedno jest pewne: jeśli chcemy zagrać w Halo 2 na PC musimy zaopatrzyć się Windows Vista. U wielu powoduje to zapewne zgrzytanie zębów, ale decyzja Microsoftu jest jasna i zapewne nieodwołalna.

Halo 2 dla Windows Vista ozłocone - ilustracja #1

Fabuła sequela Halo nie ewoluowała w bardziej ambitnym kierunku i przypomina pierwszą część. Rasa obcych Covenantów powraca by siać terror i zniszczenie, a do walki z nią staje dobrze nam znany Master Chief. Celem ataku wrogiej rasy stanie się tym razem sama Matka Ziemia i naszemu bohaterowi przyjdzie bronić kolebki ludzkości. Historię można nazwać klasyczną, ale to nie fabuła stanowiła o sile Halo, ale jej znakomita grywalność.

Halo 2 dla Windows Vista ozłocone - ilustracja #2

W wersji dla komputerów PC, sporo opóźnionej w stosunku do konsolowej, wprowadzono sporo zmian. Pierwszą i najbardziej znacząca to grafika. Dzięki temu pecetowcy otrzymają Halo 2 w oprawie, która powinna ich zadowolić, gdyż engine programu przystosowano specjalnie do obsługi dużych rozdzielczości. Miejmy nadzieję, że w tej kwestii naprawdę się postarano, gdyż Xbox'owa wersja Halo 2 miała premierę w roku 2004 i jej grafika, jak na dzisiejsze wymagania odbiorców jest po prostu przestarzała. Środowisko będzie po części interaktywne i będzie można niszczyć niektóre jego elementy. Master Chief będzie mógł używać dwóch broni na raz, co znacząco powinno przyczynić się do zwiększenia przyjemności z eksterminacji obcych. W trybie rozgrywki wieloosobowej znajdą się nie tylko mapy dostępne w podstawowej wersji na Xboxa, ale także wiele dodatkowych. Niestety, równoczesna rozgrywka pecetowców i konsolowców w sieci nie będzie możliwa. Powiększone lokacje i poprawione AI przeciwników mają uzupełniać obraz tej sztandarowej produkcji Microsoftu. Po więcej informacji zapraszamy do naszej zapowiedzi, galerii, a także do działu plików.