Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 kwietnia 2007

Myśli nieprzemyślane - Euro 2012

Redakcja GRYOnline.pl, 20 kwietnia 2007, 19:42

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to wielkie święto sportu. W medialnej popularności wyprzedzają je jedynie Mistrzostwa Świata oraz Olimpiada. Nam, graczom, pozostaje się cieszyć z tego, że również my nie zostaniemy przy ich okazji pominięci.

Pirates of the Caribbean: At World's End w 1080p?
Pirates of the Caribbean: At World's End w 1080p?

Vercetti, 20 kwietnia 2007, 19:15

Nie od dziś wiadomo, że firma Disney Interactive Studios, wydawca gry Pirates of the Caribbean: At World's End pokłada w nadchodzącym projekcie duże nadzieje. Przygotowywana przez studio Eurocom produkcja jest bowiem tytułem, który ma zawojować zarówno komputery osobiste, jak i konsole, także te nowej generacji – X360, PS3 oraz Wii.

Co nowego w SingStar na PLAYSTATION 3?
Co nowego w SingStar na PLAYSTATION 3?

Vercetti, 20 kwietnia 2007, 14:50

W związku z coraz bliższą premierą gry SingStar w wersji na PS3 koncern Sony Computer Entertainment Europe ujawnił garść kolejnych szczegółów na temat swego projektu. Według ostatnich informacji największymi atutami produktu mają być: baza utworów oraz tryb gry sieciowej.

The Sims 2 Pets już niebawem na Wii
The Sims 2 Pets już niebawem na Wii

Major Doktor Upiorna, 20 kwietnia 2007, 14:22

Pozycje z niemalże kultowej serii The Sims to jedne z najlepiej sprzedających się tytułów ostatnich lat. Z tego też względu firma Electronic Arts nie zamierza tak łatwo rezygnować z kury znoszącej złote jajka i zapowiada kolejną odsłonę owego cyklu. Tym razem The Sims 2: Pet pojawi się na najnowszej stacjonarnej konsoli ze stajni Nintendo. Według planów gra powinna zagościć na półkach europejskich sklepów już 22 czerwca br.

Football Manager w wersji MMO!

Elrond, 20 kwietnia 2007, 14:07

Przedstawiciele firmy Sports Interactive uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, nad jakim projektem pracują w pocie czoła od dłuższego czasu. Nie jest niespodzianką, iż ponownie ujrzymy menadżer piłki nożnej w ich wykonaniu, jednak tym razem zamiast spodziewanej liczby 2008 (czy też innej) w tytule ujrzymy napis ... Online!

Kradzież danych klientów Steam - ciąg dalszy

Sargeras, 20 kwietnia 2007, 13:38

Wczoraj informowaliśmy o włamaniu do bazy danych systemu Steam i kradzieży miedzy innymi danych kart kredytowych klientów korzystających z tego serwisu. Portalowi 1up udało się zebrać informacje, które wiele wyjaśniają. Również Valve zajęło stanowisko w tej sprawie.

Ponad milion użytkowników usługi PlayStation Network

Major Doktor Upiorna, 20 kwietnia 2007, 13:20

Nie da się ukryć, że Microsoft posiada niezwykle rozbudowaną ofertę Xbox Live. Niemniej jednak Sony nie poddaje się bez walki i również nieustannie poszerza zakres swoich usług odnośnie konsoli PlayStation 3. Z ostatnich danych, udostępnionych przez Davida Karrakera, wynika, że na chwilę obecną z PlayStation Network korzysta przeszło 1.3 mln użytkowników.

Cossacks Emperor's Edition już w maju
Cossacks Emperor's Edition już w maju

Major Doktor Upiorna, 20 kwietnia 2007, 13:11

Gry strategiczne cieszą się ogromnym powodzeniem o czym świadczy ostatnie oświadczenie amerykańskiego oddziału firmy CDV, który zdradził, iż przygotowuje Cossacks: Emperor's Edition. W owym zbiorze znajdą się trzy tytuły: Cossacks II: Battle for Europe, Cossacks: Back to War i Cossacks: European Wars. Z uzyskanych informacji wynika, że niniejsza trylogia na sklepowych półkach w Ameryce Północnej zagości już 14 maja 2007 r.

Stwórz okładkę kolekcjonerskiej edycji gry Bioshock!

Jiker, 20 kwietnia 2007, 12:40

Konkurs na okładkę kolekcjonerskiej edycji BioShock wystartował. Również Ty możesz wziąć w nim udział. Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody, w tym najważniejsza - obecność Twojego projektu na froncie opakowania Bioshock Limited Edition.

Gas Powered Games rozpoczyna prace nad nowymi projektami

lhorror, 20 kwietnia 2007, 12:34

Dla firmy Gas Powered Games imperatywem stał się rozwój i produkcja nowych gier. Potężnych rozmiarów ogłoszenie o prace, jakie umieszczone zostało na stronie firmy przyniosło ze sobą także enigmatyczną zapowiedź wielu nowych projektów. Jako pierwsze wymienia się produkty z serii Supreme Commander, kolejne, to tytuły oparte na „oryginalnej marce” dedykowane pecetom. Całość kończy pierwszy w historii firmy projekt na konsole nowej generacji.

Wstrzymano prace nad grą Possession
Wstrzymano prace nad grą Possession

Metatron, 20 kwietnia 2007, 12:20

Gra Possession zapowiadała się bardzo ciekawie. Któż bowiem nie chciałby zagrać w porządny survival horror, stając po przeciwnej stronie barykady i kierując armią nieumarłych zniszczyć miasto, a jego mieszkańców zabić bądź zamienić w sobie podobnych? Niestety prace nad projektem zostały wstrzymane.

Temat Duke Nukem Forever znów powraca
Temat Duke Nukem Forever znów powraca

Metatron, 20 kwietnia 2007, 12:08

Temat Duke Nukem Forever powraca niczym bumerang. Co jakiś czas sieć obiegają nowe „rewelacje” o kontynuacji hitu sprzed lat. Tym razem zamieszania narobił magazyn PC Gamer, ogłaszając, że w lipcowym numerze podzieli się informacjami o nadchodzącej produkcji studia 3D Realms.

Blog ThreeSpeech ujawnia europejskie daty premier Calling All Cars, Nucleos i Super Stardust HD

Jiker, 20 kwietnia 2007, 11:55

PlayStation Network nabiera coraz to bardziej konkretnych kształtów. Przed kilkudziesięcioma minutami mogliście przeczytać m.in. o nowym firmware, dzięki któremu możliwość ściągania starszych pozycji znanych z PSOne nabrała nowego znaczenia. Wczoraj natomiast poznaliśmy europejskie daty premier trzech gier, które w ciągu najbliższych dwóch miesięcy trafią do sprzedaży za pośrednictwem PS.

Europejczycy zagrają w Harvest Moon Magical Melody

Major Doktor Upiorna, 20 kwietnia 2007, 11:41

Zupełnie niedawno informowaliśmy Was, że kolejna odsłona serii Harvest Moon zmierza do europejskich posiadaczy dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Obecnie doszły nas słuchy, że w niedługim czasie właściciele Wii ze Starego Kontynentu również otrzymają następny tytuł z owego cyklu.

Oferta usługi Virtual Console już wkrótce poszerzy się o cztery gry firmy Sega

Jiker, 20 kwietnia 2007, 11:12

Amerykański oddział firmy Sega opublikował listę czterech kolejnych pozycji, które już niedługo, bo na przełomie kilku tygodni, zasilą tamtejszą ofertę usługi Virtual Console. Być może doczekamy się również ich europejskich premier.

SWAT: Target Liberty jesienią na platformie PSP

Elrond, 20 kwietnia 2007, 11:07

Jak poinformowali przedstawiciele firmy Sierra Entertainment, jesienią tego roku posiadacze konsol przenośnych PSP będą mieli okazję pogrania w pozycję z serii SWAT. Target Liberty, bo taki właśnie tytuł nosi wspomniana gra, będzie trzecioosobowym shooterem taktycznym. Jej developingiem zajmuje się firma 3G Studios, odpowiedzialna za stworzenie m.in. Stacked With Daniel Negreanu w wersji na PSP.

Northrend - nowym rozszerzeniem World of Warcraft?
Northrend - nowym rozszerzeniem World of Warcraft?

Sargeras, 20 kwietnia 2007, 11:07

Parę dni temu Rob Pardo, wice-prezes Blizzard Entertainment, udzielił wywiadu portalowi Next-Geneneration. Wywiad dotykał tematu tworzenia i podtrzymania sukcesu gry MMO na przykładzie World of Warcraft. W jego trakcie Pardo ujawnił informacje, które wywołały wielkie poruszenie wśród fanów najpopularniejszego MMOcRPG.

Zestaw Xbox 360 Forza Motorsport 2 zapowiedziany
Zestaw Xbox 360 Forza Motorsport 2 zapowiedziany

Jiker, 20 kwietnia 2007, 10:26

Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego zestawu konsoli Xbox 360. Limitowana edycja zostanie wydana 25 maja 2007 roku, a jej tematem przewodnim będzie Forza Motorsport 2.

Sony ogłasza line-up na drugi kwartał 2007

Metatron, 20 kwietnia 2007, 10:18

Sony Computer Entertainment of America opublikowało listę gier, które w drugim kwartale tego roku trafią do sprzedaży. Spis objął wszystkie aktualnie wspierane konsole tej firmy, czyli PS3, PS2 oraz PSP. Ninja Gaiden Sigma, The Darkness oraz Lara Croft Tomb Raider: Anniversary to tylko niektóre z zapowiadanych tytułów. Szykuje się naprawdę interesujący okres dla posiadaczy konsol Sony.

Insomniac Games spełnia marzenia niepełnosprawnego gracza

Sargeras, 20 kwietnia 2007, 10:17

Czasem w życiu zdarzają się takie momenty, że wszystko się wali i znikąd nie widać żadnej nadziei. Jednak los może się odmienić w zaskakujący sposób - wystarczy spotkać na swojej drodze życzliwych ludzi.

Gry z PSOne grywalne na PlayStation 3

Jiker, 20 kwietnia 2007, 10:06

Firmware 1.70 przeznaczony dla konsoli PlayStation 3 jest już w sieci. Spośród kilku nowych funkcjonalności najważniejszą wydaje się być ta, dzięki której możliwe stało się granie na PS3 w tytuły pochodzące z konsoli PSOne.

Jack Thompson podpisuje ugodę z Take-Two

Metatron, 20 kwietnia 2007, 09:55

Założę się, że gdyby poniższy news ukazał się pierwszego kwietnia, mało kto uwierzyłby w jego prawdziwość. Komu bowiem przyszłoby do głowy, że najsłynniejszy przeciwnik gier i zaciekły wróg Take-Two, Jack Thompson, złoży broń i nawiąże porozumienie z firmą, którą według swoich wcześniejszych zapowiedzi miał zniszczyć.

Runaway 2: Dream of the Turtle trafi na NDS
Runaway 2: Dream of the Turtle trafi na NDS

Metatron, 20 kwietnia 2007, 09:46

Na konsolę przenośną NDS zaczyna wychodzić coraz więcej i więcej gier utrzymanych w starym, dobrym stylu przygodówek. Według ostatnich zapowiedzi szykuje się kolejna gratka dla posiadających DS miłośników tego gatunku. Francuska firma Cyanide ogłosiła bowiem, że aktualnie przygotowuje przeznaczoną na tę konsolę wersję przezabawnej gry: Runaway 2: Dream of the Turtle.

Lista wstecznej kompatybilności X360 rozszerzona

Metatron, 20 kwietnia 2007, 08:25

Microsoft po raz kolejny rozszerzył listę wstecznej kompatybilności X360. Wśród obsługiwanych gier znalazły się między innymi Panzer Dragoon Orta, Mech Assault 2 oraz Mercenaries: Playground of Destruction.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (9-15 kwietnia)

Metatron, 20 kwietnia 2007, 08:17

W ubiegłym tygodniu zdecydowanym hitem w Japonii okazała się najnowsza, czwarta część przygód Phoeniksa Wrighta, która w kilka dni po premierze sprzedała się w 250 tysiącach egzemplarzy. Warto dodać, że wspomniana gra jest pierwszą z serii wydaną bezpośrednio na NDS. Wcześniejsze tytuły były jedynie lekko poprawionymi konwersjami z GBA.

Znamy datę wydania Combat Mission: Shock Force

Elrond, 20 kwietnia 2007, 07:36

Przedstawiciele firmy wydawniczej Paradox Interactive i studia Battlefront.com poinformowali o dacie wydania swojej najnowszej produkcji, Combat Mission: Shock Force. Gra zadebiutuje na rynku amerykańskim 11 czerwca tego roku – będzie ona jednocześnie dostępna w dystrybucji elektronicznej w portalu Gamer's Gate. Europejską premierę opisywanej pozycji przewidziano na 15 czerwca.