Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 kwietnia 2007

Konkurs Battlestations: Midway & Jade Empire - gra za friko!
Konkurs Battlestations: Midway & Jade Empire - gra za friko!

Solnica, 5 kwietnia 2007, 17:01

Battlestations: Midway oraz Jade Empire: Edycja Specjalna – te oto gry mogą już wkrótce stać się waszą własnością! Warunkiem koniecznym, do tego, aby przesyłka z nagrodą wylądowała tuż po świętach właśnie w waszej skrzynce pocztowej, jest wzięcie udziału w naszym tegotygodniowym konkursie z serii „gra za friko”.

SplitFish wkracza na polski rynek
SplitFish wkracza na polski rynek

Vercetti, 5 kwietnia 2007, 16:30

Firma SplitFish Gameware, znany na całym świecie producent akcesoriów konsolowych w końcu zdecydował się na zaoferowanie swych produktów polskim graczom. Wszystko za sprawą umowy, podpisanej z krakowskim przedsiębiorstwem Digitalia.

Jaś Fasola atakuje!
Jaś Fasola atakuje!

Vercetti, 5 kwietnia 2007, 15:50

Firma Blast Entertainment znana z wydania takich produkcji jak komputerowe adaptacje filmów Jumanji czy The Flinstones, ujawniła dzisiaj, że podlegające jej studio Tiger Aspect Productions pracuje nad kolejnym tytułem inspirowanym dziełami kinematografii. Zaanonsowany przezeń projekt to Mr. Bean, gra wzorowana na przygodach gwiazdy srebrnego i szklanego ekranu, Jasia Fasoli.

Peter Molyneux uhonorowany tytułem Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres
Peter Molyneux uhonorowany tytułem Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres

Metatron, 5 kwietnia 2007, 15:31

Peter Molyneux, znany zarówno z tworzenia innowacyjnych gier (m.in. Populous, Dungeon Keeper, Black & White, Fable), jak i wygłaszania entuzjastycznych, nie zawsze do końca pokrywających się z rzeczywistością komentarzy na temat swoich powstających produkcji, został uhonorowany przez francuski rząd tytułem kawalera orderu literatury i sztuki (Chevalier de l'Ordre des Arts et des Lettres).

Powstał remake gry Defender of the Crown
Powstał remake gry Defender of the Crown

Metatron, 5 kwietnia 2007, 15:17

Tych, którzy pamiętają znakomitą grę strategiczną, która pierwotnie ukazała się na Amigę w 1986 roku – Defender of the Crown – z pewnością ucieszy wiadomość, że niezależne studio deweloperskie Stardock opracowało i wydało jej remake: Defender of the Crown: Heroes Live Forever.

ParaWorld nagrodzony za najlepszą ścieżkę dźwiękową

Metatron, 5 kwietnia 2007, 15:03

Ścieżka dźwiękowa do gry ParaWorld, wydanej w zeszłym roku niemieckiej strategii osadzonej w świecie prehistorycznym, skomponowana przez lipską firmę Genuin i nagrana przez Orkiestrę Filharmonii w Magdeburgu, otrzymała międzynarodową nagrodę za najlepszy instrumentalny soundtrack. Wyróżnienie przyznane zostało przez G.A.N.G. (Game Audio Network Guild).

Założyciel Infogrames odchodzi z firmy
Założyciel Infogrames odchodzi z firmy

Vercetti, 5 kwietnia 2007, 14:59

Bruno Bonnell, przedsiębiorca, który w 1983 r. wraz z dwoma wspólnikami założył koncern Infogrames, a następnie przemianował go na Atari, w ostatnich latach musiał radzić sobie z kłopotami finansowymi swej firmy, która do dzisiaj balansuje na krawędzi bankructwa. Dla poprawienia kondycji wydawcy wprowadził nawet w życie misterny plan restrukturyzacji.

MTV: "Rock Band zrewolucjonizuje sposób odbioru muzyki"

Metatron, 5 kwietnia 2007, 14:45

Według Jeffa Yappa, wiceprezydenta ds. programowych MTV, zapowiedziana kilka dni temu przez Harmonix gra Rock Band ma zrewolucjonizować sposób odbioru muzyki, tak samo jak uczyniły to pierwsze teledyski w latach 80. Przypomnijmy, że wspomniane studio, które na swoim koncie ma między innymi niezwykle popularną produkcję Guitar Hero, zostało przejęte przez MTV we wrześniu ubiegłego roku.

Atari ujawnia swój sekretny projekt

Vercetti, 5 kwietnia 2007, 14:05

Gdy przed blisko miesiącem Phil Harrison z Sony Computer Entertainment zaanonsował projekt o tajemniczej nazwie Game 3.0, stało się jasne, że już wkrótce społeczność właścicieli konsol PLAYSTATION 3 będzie mogła brać czynny udział w rozwoju next-genowej platformy. Moda na umożliwienie aktywności użytkowników gier wideo udzieliła się również koncernowi Atari.

Problemy z kontrolerem do gry Guitar Hero II

Jiker, 5 kwietnia 2007, 13:26

Amerykańska premiera gry Guitar Hero II odbyła się zaledwie dwa dni temu, a już pojawiły się pierwsze problemy z dołączanym do niej kontrolerem będącym imitacją gitary Gibson X-plorer.

Polacy jednymi ze zwycięzców Nokia and SingTel Multiplayer Game Quest

Jiker, 5 kwietnia 2007, 12:49

Dobiegła do nas kolejna bardzo pozytywna informacja dotycząca polskiego rynku gier na telefony komórkowe. Okazało się bowiem, że jednym ze zwycięzców prestiżowego konkursu Nokia and SingTel Multiplayer Game Quest została gra Puzzle Bobble: Mobile Mania, stworzona przez szczeciński oddział firmy Gamelion Studios.

Microsoft broni wysokiej ceny 120 GB dysku twardego przeznaczonego dla Xboksa 360

Jiker, 5 kwietnia 2007, 12:17

Jak zapewne dobrze pamiętacie, oficjalna zapowiedź nowej wersji konsoli Xbox 360 poprzedziła informację o planowanym wprowadzeniu do sprzedaży 120 GB dysku twardego. Zaskoczeniem dla wielu osób okazała się wtedy jego wysoka cena, ustalona na poziomie 179.99 dolarów. Duża część posiadaczy Xboksa 360 wyraziła wtedy dezaprobatę wobec tego pomysłu. Microsoft postanowił bronić swojej decyzji.

Xbox 360 kontra PS3 w Eurogamer TV
Xbox 360 kontra PS3 w Eurogamer TV

Sargeras, 5 kwietnia 2007, 11:41

Wojna pomiędzy producentami konsol nowej generacji trwa w najlepsze. Kolejna bitwa miała miejsce w studiu Eurogamer TV, gdzie naprzeciwko siebie stanęli: reprezentujący Microsoft, dyrektor Xbox UK Neil Thompson i reprezentujący Sony, dyrektor Sony UK Ray Maguire. Z obu stron padło wiele słów, zarówno wychwalających własne osiągnięcia, jak i krytycznych wobec konkurenta.

NiGHTS: Journey of Dreams skorzysta z sieciowych właściwości konsoli Nintendo Wii

Jiker, 5 kwietnia 2007, 10:34

Oficjalna zapowiedź nowej odsłony serii NiGHTS była, z punktu widzenia fana Nintendo Wii, jedną z najlepszych tegorocznych wiadomości. Czytając ją Czytelnicy z pewnością odnotowali informację o „pewnych funkcjach sieciowych”, którymi ma się charakteryzować NiGHTS: Journey of Dreams. Redaktorzy Sega Nerds przedstawili kilka szczegółów związanych z wykorzystaniem właściwości usługi WiiConnect24.

Nowa wersja Sensible World of Soccer z trybem rozgrywki sieciowej

Jiker, 5 kwietnia 2007, 09:58

Pierwsze wiadomości na temat rozpoczęcia prac nad nową wersją klasycznej pozycji o tytule Sensible World of Soccer przekazaliśmy Wam pod koniec lutego 2007 roku. Wczoraj, za sprawą redaktorów serwisu Spong, poznaliśmy kilka dodatkowych, równie interesujących informacji.

Szczegółowe informacje o Annex - nowym trybie rozgrywki wieloosobowej Gears of War

Jiker, 5 kwietnia 2007, 09:37

Przed kilkoma dniami firma Epic Games przedstawiła nam pierwsze informacje odnośnie kolejnej aktualizacji przeznaczonej dla gry Gears of War. Najciekawszym spośród opisanych wtedy dodatków był z pewnością nowy tryb rozgrywki, noszący nazwę Annex. Dzisiaj wiemy już więcej na jego temat.

Super Contra zostanie dołączona do oferty Xbox Live Arcade
Super Contra zostanie dołączona do oferty Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 5 kwietnia 2007, 09:09

Przedstawiciele firmy Konami najwyraźniej doszli do wniosku, że jedna Contra w ramach usługi Xbox Live Arcade, to za mało. Już wkrótce użytkownicy konsoli Xbox 360 będą mogli pobrać z Internetu sequel wspomnianej wyżej produkcji.

Cykl Brothers in Arms zadebiutuje na konsolach firmy Nintendo
Cykl Brothers in Arms zadebiutuje na konsolach firmy Nintendo

Krystian Smoszna, 5 kwietnia 2007, 07:22

Jeszcze w tym roku użytkownicy konsol Nintendo Wii oraz DS będą mogli spróbować swoich sił w grach z serii Brothers in Arms. Popularny cykl strzelanin zadebiutuje bowiem na wspomnianych wyżej platformach, o czym wczoraj oficjalnie poinformował koncern Ubisoft.

Brytyjski magazyn Develop publikuje listę stu najlepszych producentów gier

Krystian Smoszna, 5 kwietnia 2007, 07:18

Kanadyjski oddział koncernu Electronic Arts, mający na swoim koncie m.in. takie tytuły, jak Need for Speed: Carbon czy FIFA 07, po raz trzeci z rzędu został uznany za najlepszego producenta gier komputerowych przez magazyn Develop.

Company of Heroes: Opposing Fronts - pierwsze informacje
Company of Heroes: Opposing Fronts - pierwsze informacje

Krystian Smoszna, 5 kwietnia 2007, 07:13

Redaktorzy serwisu 1Up opublikowali pierwsze informacje na temat drugiej odsłony cyklu Company of Heroes. Opposing Fronts nie będzie dodatkiem do jednej z najlepszych gier ubiegłego roku (średnia ocena 94.1% według magazynu GameRankings!), ale samodzielnym produktem.