Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 kwietnia 2007

EMPiK - Top Lista nr 14 (10/04/07)

Metatron, 10 kwietnia 2007, 18:54

Zapraszamy was do zapoznania się z zeszłotygodniowymi wynikami sprzedaży gier w salonach EMPiK. Standardowo już zestawienie dotyczy tytułów wydanych na komputery PC oraz konsole PS2. Powstało w oparciu o dane pochodzące z 90 salonów tej sieci i zebrane w dniach 02.04.2007 – 08.04.2007.

Zaproś kolegę do wspólnej zabawy przy Counter Strike: Source

Kaiser, 10 kwietnia 2007, 18:13

W dodatku pełni darmowej. Istniejąca od grudnia zeszłego roku nowa fukcja w usłudze Steam – Guest Passes – pozwala posiadaczom wybranych pozycji na zaoferowanie swoim przyjaciołom darmowego, kilkudniowego testowania konkretnego programu. Do tej pory ofertą cieszyli się jedynie właściciele Day of Defeat: Source, lecz niedawno dołączyli do nich fani CS:S.

Przygodówki z serii Rhem dostępne w systemie cyfrowej dystrybucji
Przygodówki z serii Rhem dostępne w systemie cyfrowej dystrybucji

Vercetti, 10 kwietnia 2007, 16:15

Zarówno wydana w 2002 roku przygodówka pt. Rhem, jak również jej wypuszczona trzy lata później kontynuacja pomimo stosunkowo wysokich ocen w prasie, zostały pominięte przez większość fanów gatunku adventure. Ci, którzy wskutek słabej promocji obu tytułów przeoczyli ich premiery, mogą teraz nadrobić zaległości.

Electronic Arts na zakupach

Vercetti, 10 kwietnia 2007, 16:05

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy Was o azjatyckich poczynaniach koncernu Electronic Arts, który wydał ponad 100 mln dolarów na akcje firmy Neowiz. Okazuje się, że był to dopiero początek dalekowschodnich inwestycji największego wydawcy gier na naszym globie. W sieci zaczęły pojawiać się doniesienia na temat kroków, jakie gigant elektronicznej rozrywki zamierza podjąć względem chińskiej

Premiera Guitar Hero III jesienią 2007 roku?

Jiker, 10 kwietnia 2007, 16:01

Przed kilkunastoma dniami przekazaliśmy Wam informację, że firma RedOctane wyda wspólnymi siłami ze swoim nowym właścicielem, czyli Activision, kolejną grę z serii Guitar Hero. Guitar Hero 80’s, bo taki tytuł będzie nosić, zostanie wydana jeszcze na PlayStation 2. Wygląda jednak na to, że nie będzie to ostatnia odsłona GH, która zawita na tę najpopularniejszą konsolę poprzedniej generacji.

Oficjalne testy wersji beta gry Halo 3 rozpoczną się 16 maja 2007 roku!

Jiker, 10 kwietnia 2007, 15:26

Poznaliśmy datę upublicznienia zapowiadanej od kilku miesięcy grywalnej wersji beta gry Halo 3! Firma Bungie, producent serii Halo, poinformowała za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że do wspomnianego wyżej wydarzenia dojdzie 16 maja 2007 roku. Testy zostaną zamknięte 6 czerwca.

Cars doczeka się kontynuacji
Cars doczeka się kontynuacji

Vercetti, 10 kwietnia 2007, 14:50

Młodsi czytelnicy naszego serwisu z pewnością doskonale pamiętają ubiegłoroczne wyścigi o nazwie Cars (Auta), które bazowały na filmie o tym samym tytule, stworzonym przez znane studio Pixar na zlecenie Disney'a. Okazało się, że gra odniosła na tyle duży sukces komercyjny, że jej wydawca, koncern THQ zdecydował się na wypuszczenie sequela dzieła, wykreowanego przez ekipę Rainbow Studios.

Posłuchaj radia na swojej nowej konsoli

Jiker, 10 kwietnia 2007, 14:35

Masz ochotę posłuchać jednej z trzech stacji wchodzących w skład grupy Virgin Radio na swoim Wii lub PlayStation 3? Teraz jest to już możliwe. Megakoncern Virgin postanowił bowiem umożliwić to posiadaczom najnowszych stacjonarnych konsol firm Nintendo oraz Sony.

Bydgoszczanie z Frontline Studios Inc. zrezygnowali z produkcji gry Sadness?

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 14:21

Sadness – przygotowywany z myślą o konsoli Nintendo Wii, produkt krakowskiego studia Nibris – nie jest już wspierany przez Frontline Studios Inc. Tak przynajmniej twierdzą redaktorzy serwisu Worthplaying, którzy przed dwoma dniami zamieścili smutne wieści na łamach swojej witryny.

Ukończono prace nad zachodnią wersją Theatre of War
Ukończono prace nad zachodnią wersją Theatre of War

Vercetti, 10 kwietnia 2007, 13:55

Jak można dowiedzieć się z opublikowanego dzisiaj oświadczenia prasowego, studio Maddox Games ukończyło prace nad anglojęzyczną wersją strategii czasu rzeczywistego Theatre of War. Gra trafi do sprzedaży na całym świecie 19 kwietnia 2007.

Microsoft prezentuje klawiaturę będącą przystawką do pada od Xboksa 360
Microsoft prezentuje klawiaturę będącą przystawką do pada od Xboksa 360

Jiker, 10 kwietnia 2007, 12:24

Osoby, które dokładnie zapoznały się z listą zmian z pewnością odnotowały fakt przyszłego włączenia Xboksa 360 do grona urządzeń przystosowanych do współdziałania w systemie Windows Live Messenger. Jego obsługa przy pomocy samego pada byłaby bardzo uciążliwa. Podobne wrażenia mogłyby powodować gabaryty klawiatury i konieczność podpinania jej do portu USB. Microsoft ma na to radę.

Trzeci Shrek zagościł w progach Xbox Live

eLKaeR, 10 kwietnia 2007, 11:23

Premiery Shreka Trzeciego, czyli kolejnej części filmowych przygód popularnego zielonoskórego ogra i jego przyjaciół, spodziewamy się w Polsce podczas tegorocznego lata. Nieco wcześniej na rynek trafi gra, będąca adaptacją tej najnowszej odsłony perypetii bajkowych postaci – anglojęzyczny tytuł brzmi tak samo, jak kinowy, czyli Shrek the Third. Posiadacze konsol Xbox 360 mogą już wypróbować demo.

Oficjalne informacje na temat wielkiej wiosennej aktualizacji Xbox Live

Jiker, 10 kwietnia 2007, 11:22

Microsoft ujawnił wreszcie oficjalne informacje na temat zapowiadanej od dawna wiosennej aktualizacji systemu Xbox Live. Poznaliśmy również datę wprowadzenia jej w życie. Ogłoszoną nią dzień 7 maja 2007 roku.

Aktualizacja gry Gears of War już dostępna - przetestuj nowy tryb rozgrywki wieloosobowej

Jiker, 10 kwietnia 2007, 10:55

Kolejny update gry Gears of War już za nami. Firma Epic Games udostępniła go wczoraj, w godzinach wieczornych, a więc zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Oprócz szeregu poprawek oraz zmian w działaniu niektórych rodzajów broni wprowadza on także nowy tryb rozgrywki wieloosobowej – Annex.

Konkurs Battlestations: Midway & Jade Empire - gra za friko! zakończony
Konkurs Battlestations: Midway & Jade Empire - gra za friko! zakończony

Solnica, 10 kwietnia 2007, 10:54

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodami dla zwycięzców były egzemplarze gier Battlestations: Midway oraz Jade Empire: Edycja Specjalna. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do następujących osób ...

Quake III: Team Arena w ofercie XBLA?
Quake III: Team Arena w ofercie XBLA?

Major Doktor Upiorna, 10 kwietnia 2007, 09:43

W sieci pojawiły się spekulacje na temat jednego z kolejnych rozszerzeń oferty usługi Xbox Live Arcade. Owe niepotwierdzone jeszcze informacje zostały zamieszczone przez organizację ESRB. Posiadaczy konsoli Xbox 360 zapewne ucieszy fakt, że po raz drugi na tę platformę trafi klasyczny FPS, należący do serii rozpoczętej w 1996 r. Mowa o dobrze znanej właścicielom PeCetów grze Quake III: Arena, a dokładnie o jej rozszerzeniu, noszącym podtytuł Team Arena.

Kolejne dane odnośnie popularności NDS
Kolejne dane odnośnie popularności NDS

Major Doktor Upiorna, 10 kwietnia 2007, 09:07

Dwuekranowa konsola ze stajni Nintendo bije rekordy popularności. W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o niezwykle wysokich przychodach ze sprzedaży owej platformy sprzętowej, sięgających 6 miliardów EUR, a już otrzymaliśmy nowe dane dotyczące ilości sprzedanych egzemplarzy. Z najnowszych opublikowanych zestawień wynika, że w mijającym roku podatkowym (od 1 kwietnia 2006 do 31 marca 2007) łącznie sprzedano aż 23 miliony sztuk NDS.

Bioshock na PlayStation 3? Nie!
Bioshock na PlayStation 3? Nie!

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 08:59

Sporo zamieszania wywołała witryna ThreeSpeech, która w ubiegły piątek zasugerowała, że produkt studia Irrational Games o nazwie Bioshock doczeka się edycji na konsolę PlayStation 3.

Konwersja gry Resident Evil 4 na konsolę Nintendo Wii oficjalnie zapowiedziana
Konwersja gry Resident Evil 4 na konsolę Nintendo Wii oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 08:10

Amerykański oddział koncernu Capcom potwierdził w ubiegły piątek wcześniejsze doniesienia dotyczące czwartej odsłony cyklu Resident Evil dla konsoli Wii. Użytkownicy urządzenia wyprodukowanego przez firmę Nintendo będą mogli wcielić się w rolę Leona Kennedy’ego już za kilka miesięcy.

Top 10 gier w US (10/04/07)
Top 10 gier w US (10/04/07)

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 07:37

Niedługo przedstawiciele firmy THQ, Inc. cieszyli się faktem, że wydana przez nich gra S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla jest najlepiej sprzedającym się produktem na PC w Stanach Zjednoczonych. W tygodniu zakończonym 31 marca zadebiutowała najnowsza odsłona cyklu Command & Conquer i to właśnie ona objęła teraz prowadzenie.

Na PlayStation 3 zagramy w nową wersję gry Super Stardust!
Na PlayStation 3 zagramy w nową wersję gry Super Stardust!

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 07:17

Starsi Czytelnicy naszego serwisu z pewnością pamiętają świetną strzelaninę o nazwie Super Stardust, która pierwotnie dedykowana była komputerowi Commodore Amiga. Opublikowany po raz pierwszy w 1994 roku produkt firmy Bloodhouse Ltd., zostanie udostępniony w lecie posiadaczom konsoli PlayStation 3.

Assassin's Creed również w wersji na konsolę Nintendo DS?
Assassin's Creed również w wersji na konsolę Nintendo DS?

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 07:15

Interesujące wieści dotyczące gry Assassin’s Creed docierają do nas z internetowego serwisu GameStop. Największa na świecie sieć (prawie 5000 sklepów w 15 krajach) trudniąca się sprzedażą gier komputerowych utrzymuje, że produkt firmy Ubisoft zostanie przygotowany również z myślą o konsoli Nintendo DS.

Galaga, Bravoman i Alex Kidd w kolejnej aktualizacji oferty Virtual Console
Galaga, Bravoman i Alex Kidd w kolejnej aktualizacji oferty Virtual Console

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 07:14

Już siedemdziesiąt pięć gier mogą kupić użytkownicy konsoli Nintendo Wii w Stanach Zjednoczonych, za pośrednictwem usługi Virtual Console. Jak zwykle w poniedziałek, amerykańska oferta została poszerzona o trzy tytuły.

Koniec z darmowymi dodatkami do gry Gears of War
Koniec z darmowymi dodatkami do gry Gears of War

Krystian Smoszna, 10 kwietnia 2007, 07:10

W niedalekiej przyszłości fani gry Gears of War będą mogli pobrać za pośrednictwem usługi Xbox Live kolejny zestaw aren do rozgrywek wieloosobowych. Niestety, tym razem mapki nie zostaną opublikowane za darmo. Taki sposób dystrybucji dodatków nie podoba się bowiem koncernowi Microsoft.