Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2007, 11:22

autor: Jiker

Oficjalne informacje na temat wielkiej wiosennej aktualizacji Xbox Live

Microsoft ujawnił wreszcie oficjalne informacje na temat zapowiadanej od dawna wiosennej aktualizacji systemu Xbox Live. Poznaliśmy również datę wprowadzenia jej w życie. Ogłoszoną nią dzień 7 maja 2007 roku.

Microsoft ujawnił wreszcie oficjalne informacje na temat zapowiadanej od dawna wiosennej aktualizacji systemu Xbox Live. Poznaliśmy również datę wprowadzenia jej w życie. Ogłoszono nią dzień 7 maja 2007 roku.

Jedną z najważniejszych nowości będzie włączenie Xboksa 360 do sieci Windows Live Messenger. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika konsoli? Otóż od momentu majowego update’u będzie on mógł uczestniczyć w czatach z osobami korzystającym w danym momencie z komputerów lub mobilnych urządzeń, dzięki którym można się komunikować właśnie w ten sposób. Rozmowy będzie można prowadzić także z innymi właścicielami 360-tki. Czatowanie ma ułatwić specjalny pad wyposażony w klawiaturę (szerzej o nim już niebawem). Poprawie ulegnie także komunikacja głosowa i ta, która zachodzi poprzez video chaty.

Kolejną ciekawą zmianą będzie zmodyfikowany system ukazywania nam zdobytych achievementów. Od maja ikonka informująca nas o ich zdobyciu zostania wzbogacona o nazwę achievementa oraz liczbę punktów, którą za niego otrzymaliśmy.

Powiększona zostanie również liczba zakładek Xbox Live. Wraz z updatem dojdzie kolejna, poświęcona w całości usłudze Xbox Live Marketplace. Zostanie ona zatem wyodrębniona z pierwszej zakładki, gdzie standardowo funkcjonuje w tej właśnie chwili.

Ulepszona zostanie także strefa Xbox Live Arcade, dzięki czemu będziemy mogli bezpośrednio podejrzeć w co grają aktualnie nasi przyjaciele i ewentualnie automatycznie podłączyć się do zabawy. Ponadto Microsoft udostępni opcję pobierania każdej darmowej wersji gier XBLA, a nie, jak to do tej pory było, jedynie najnowszych pozycji.

Aktualizacja spodoba się zapewne także tym osobom, które nie rzadko są zmuszone pozostawić konsolę na noc, jeżeli chcą pobrać określone demo lub inne dobra z serwisu Xbox Live Marketplace. Mianowicie, możliwe będzie ustawienie opcji wyłączenia konsoli w momencie ukończenia pobierania ostatniego pliku. Oszczędnych ucieszy z pewnością informacja, że w tym trybie konsola będzie działać z w pół uśpiona. Nie będzie więc pobierać dużej ilości prądu.

Nie są to oczywiście wszystkie zmiany. Pełną ich listę znajdziecie pod tym adresem. Warto ją przejrzeć.