Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2007, 15:03

autor: Metatron

ParaWorld nagrodzony za najlepszą ścieżkę dźwiękową

Ścieżka dźwiękowa do gry ParaWorld, wydanej w zeszłym roku niemieckiej strategii osadzonej w świecie prehistorycznym, skomponowana przez lipską firmę Genuin i nagrana przez Orkiestrę Filharmonii w Magdeburgu, otrzymała międzynarodową nagrodę za najlepszy instrumentalny soundtrack. Wyróżnienie przyznane zostało przez G.A.N.G. (Game Audio Network Guild).

Ścieżka dźwiękowa do gry ParaWorld, wydanej w zeszłym roku niemieckiej strategii osadzonej w świecie prehistorycznym, skomponowana przez lipską firmę Genuin i nagrana przez Orkiestrę Filharmonii w Magdeburgu, otrzymała międzynarodową nagrodę za najlepszy instrumentalny soundtrack. Wyróżnienie przyznane zostało przez G.A.N.G. (Game Audio Network Guild), organizację zajmującą się wspieraniem, promocją i rozwojem edukacji dotyczącej dźwięku w grach.

„To pierwsze wyróżnienie w tej kategorii dla niemieckiej gry. Jesteśmy naprawdę podekscytowani!” – powiedział Alfredo Lasheras Hakobian, inżynier dźwięku i jeden z dyrektorów Genuin. Pierre Langer, kompozytor Dynamedion, z innej niemieckiej firmy zajmującej się komponowaniem muzyki do gier, dodał, że jest zadowolony tym bardziej, że ParaWorld wygrał z innymi naprawdę świetnymi soundtrackami, między innymi tym z gry Star Trek: Legacy.

Obaj panowie wyrazili nadzieję, że niemiecki przemysł elektronicznej rozrywki czeka wiele sukcesów, między innymi ze względu na wzrastające zainteresowanie zapewnieniem grom oprawy muzycznej na najwyższym poziomie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.