Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Star Trek: Legacy (PC)

Star Trek: Legacy

Star Trek: Legacy jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, przygotowaną z okazji czterdziestej rocznicy powstania słynnego fantastycznonaukowego uniwersum, wymyślonego de facto przez jednego człowieka – Teksańczyka nazwiskiem Gene Roddenberry.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne | Star Trek

Okładka Star Trek: Legacy (PC)

data premiery gry:

5gru2006

PC

12gru2006

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Trek: Legacy jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, przygotowaną z okazji czterdziestej rocznicy powstania słynnego fantastycznonaukowego uniwersum, wymyślonego de facto przez jednego człowieka – Teksańczyka nazwiskiem Gene Roddenberry. Niniejsze dzieło programistów z firmy Mad Doc Software (bastion twórców Star Trek: Armada II) ma przekrojowy charakter, ponieważ zawiera elementy z wszystkich etapów Gwiezdnej Wędrówki (m.in. The Next Generation, Deep Space Nine i Voyager), które prezentowano zarówno w serialach telewizyjnych, jak i w pełnometrażowych filmach fabularnych.

Developerzy umożliwili nam wcielenie się w rolę dowódcy międzygwiezdnej floty, należącej do jednego z czterech obozów militarnych. Kierujemy zatem okrętami Zjednoczonej Federacji Planet (maszyny pokroju USS Enterprise), wytworami klingońskiej myśli technicznej, siłami Borgów oraz statkami romulańskimi. Ogółem w wirtualnej rzeczywistości pojawia się ponad sześćdziesiąt rozmaitych typów jednostek – począwszy od małych zwiadowców, poprzez lekkie krążowniki, a skończywszy na ogromnych niszczycielach galaktycznych. Oczywiście wszystkie trójwymiarowe modele (niektóre z nich nie zostały zaprezentowane nigdzie indziej) opracowano z wyjątkową dbałością o najdrobniejsze detale (odwzorowano chociażby różne stopnie uszkodzenia kadłuba), dzięki czemu nawet zagorzali entuzjaści sagi Star Trek powinni być usatysfakcjonowani.

Kampania w trybie single-player pozwala na samodzielne dobieranie okrętów, obsadzanie ich mostków kapitańskich oficerami o odpowiednich kwalifikacjach etc. Własną flotę tworzymy za pomocą specjalnych punktów dowodzenia, przyznawanych po odnoszonych zwycięstwach w potyczkach. Natomiast opcja zabawy wieloosobowej oferuje możliwość rywalizacji zbrojnej za pośrednictwem globalnej Sieci. Naturalnie wszystko dzieje się w przestrzeni kosmicznej, bogatej w mgławice, gwiazdy, planety itd. Całość uzupełnia przejrzysty interfejs użytkownika, nie stawiający żadnych przeszkód zwolennikom efektywnego kontrolowania działań statków zarówno z perspektywy mapy taktycznej, jak i bezpośrednio z fotela kapitana konkretnej jednostki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 194 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Star Trek: Legacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Trek: Legacy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.66 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Najciekawsze modyfikacje drugiej połowy listopada
Najciekawsze modyfikacje drugiej połowy listopada

wiadomość30 listopada 2009

Przedstawiamy wybór najciekawszych modyfikacji jakie ukazały się w ostatnich dwóch tygodniach. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Czy ujrzymy jeszcze takiego kapitana Jamesa T. Kirka, jak czterdzieści lat temu?
Czy ujrzymy jeszcze takiego kapitana Jamesa T. Kirka, jak czterdzieści lat temu?

wiadomość11 grudnia 2006

Dzięki dostępnej już na sklepowych półkach grze pt. Star Trek: Legacy można prześledzić całą czterdziestoletnią historię jednej z najpopularniejszych marek spod znaku science fiction. Kluczową postacią w uniwersum "Gwiezdnej Wędrówki" jest kapitan James Tiberius Kirk, będący kreacją Williama Shatnera. Aktor ów udzielił właśnie ciekawego wywiadu redakcji magazynu Game Informer.

Gra Star Trek: Legacy trafiła do amerykańskich sklepów
Gra Star Trek: Legacy trafiła do amerykańskich sklepów

wiadomość6 grudnia 2006

Ponad miesiąc temu informowaliśmy was, że gra Star Trek: Legacy zaliczy niewielkie opóźnienie i ukaże się w amerykańskich sklepach pod koniec listopada. Ostatecznie w Stanach Zjednoczonych została wydana jednak dopiero teraz. Na półki trafiła wersja na PC, posiadacze konsoli Xbox 360 na swoją natomiast poczekać muszą do przyszłego tygodnia.

Lekki poślizg Star Trek: Legacy
Lekki poślizg Star Trek: Legacy

wiadomość26 października 2006

Jedenasty pełnometrażowy film spod znaku Star Trek nadejdzie dopiero w 2008 roku. Znacznie wcześniej ujrzymy rzecz jasna grę pt. Star Trek: Legacy, przygotowaną z okazji czterdziestych urodzin "Gwiezdnej Wędrówki". Niestety oczekiwanie na ten produkt potrwa dłużej niż pierwotnie zakładali ludzie z firmy Bethesda Softworks.

Star Trek w Europie pod szyldem Ubisoft Entertainment

wiadomość25 października 2006

W katalogu amerykańskiej firmy Bethesda Softworks odnaleźć można trzy gry, nawiązujące do uniwersum Star Trek. Pozycje te trafią także na Stary Kontynent za sprawą korporacji Ubisoft Entertainment, która rozpocznie ich europejską dystrybucję już w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

PC
X360