Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Star Trek

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce Star Trek.

PC
PC Windows35 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42 Sony PlayStation 32 Sony PlayStation 24
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1 Microsoft Xbox 3603 Microsoft Xbox1
Mobile
Android3 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii1 Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

Star Trek
Star Trek: Starfleet Command III
Star Trek: Starfleet Command III

Strategiczne 18 listopada 2002

Kolejna cześć znanej taktycznej symulacji opartej na motywach popularnej gwiezdnej sagi Star Trek. Podobnie jak we wcześniejszych częściach gracz zostaje dowódcą statku Federacji, musi dowodzić jego załogą i decydować o strategii ataku na wroga.

PC

Star Trek Voyager: Elite Force
Star Trek Voyager: Elite Force

Akcji 20 września 2000

Wcielasz się w rolę porucznika Munro, który musi obronić Voyagera przed atakami obcych, oraz umożliwić ucieczkę statku z pułapki, w jaką zwabiła go Kuźnia.

PCPS2

Star Trek: Elite Force II
Star Trek: Elite Force II

Akcji 26 czerwca 2003

Kontynuacja znanej gry akcji/FPS „Star Trek: Voyager Elite Force”, osadzonej w realiach słynnej gwiezdnej sagi Star Trek. Gracz jako porucznik Munro stawia czoło licznym przeciwnikom, m.in. Borg, Romulanom, Klingonom.

PC

Star Trek: Armada II
Star Trek: Armada II

Strategiczne 20 listopada 2001

Star Trek: Armada II to kontynuacja wydanej w 2000 roku kosmicznej strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja gry, wyprodukowanej przez ekipę deweloperską studia Mad Doc Software, osadzona została w uniwersum popularnego serialu telewizyjnego. Gracze mogą uczestniczyć w potyczkach pomiędzy flotami Federacji, Romulan, Klingonów, Borgów, Cardassian oraz gatunku 8472. Twórcy przygotowali trzy kampanie dla trybu solowego oraz opcję sieciowych starć multiplayer z udziałem maksymalnie 8 uczestników.

PC

Star Trek: Bridge Commander
Star Trek: Bridge Commander

Symulacje 26 lutego 2002

Star Trek: Bridge Commander to symulator kosmiczny w uniwersum popularnego serialu science-fiction Star Trek: The Next Generation. Gracz ma okazję wcielić się w dowódcę federacyjnego statku kosmicznego, który musi rozwikłać zagadkę tajemniczej erupcji jednej z gwiazd. Deweloperzy ze studia Totally Games przygotowali ponad 30 misji wymagających nie tylko doskonałych umiejętności pilotażu, ale także zmysłu taktycznego i talentu do dyplomacji.

PC

Star Trek: Armada
Star Trek: Armada

Strategiczne 22 marca 2000

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego nawiązująca do popularnego serialu Star Trek: The Next Generation. W obliczu inwazji Borgów siły Federacji, Klingonów i Romulan muszą działać wspólnie, by zażegnać śmiertelne niebezpieczeństwo.

PC

Star Trek Online
Star Trek Online

RPG 2 lutego 2010

Star Trek Online to wyprodukowana przez studio Cryptic gra MMO w popularnym uniwersum science-fiction. Akcja gry osadzona została w roku 2409. Gracze wcielają się w dowódcę statku kosmicznego, a ich głównym zajęciem jest eksplorowanie odległych zakątków galaktyki, wypełnianie rozmaitych misji, walka z wrogimi jednostkami i handel. Fani serialu Star Trek znajdą w grze wiele nawiązań do wydarzeń znanych ze srebrnego ekranu.

PCPS4XONE

Star Trek Deep Space Nine: The Fallen
Star Trek Deep Space Nine: The Fallen

Przygodowe 16 listopada 2000

Star Trek Deep Space Nine: The Fallen to wyprodukowana przez studio The Collective przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), oparta na motywach popularnego serialu telewizyjnego. Gracz kieruje poczynaniami członków załogi tytułowej stacji kosmicznej, którzy wyruszają na poszukiwania starożytnych artefaktów, potrzebnych do ujarzmienia mocy niebezpiecznej rasy Pah.

PC

Star Trek
Star Trek

Akcji 23 kwietnia 2013

Adresowana do miłośników science-fiction gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytuł wyprodukowało studio Digital Extremes (znane m.in. z Homefront i The Darkness II). Fabuła kampanii głównej ulokowana została pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w filmach Star Trek (2009) i Star Trek 2 (2012). Komandor James T. Kirk oraz Spock z załogi statku USS Enterprise trafiają na trop tajemniczej rasy Gorn, która zamierza przypuścić inwazję na planety Federacji.

PCX360PS3

Star Trek: Away Team
Star Trek: Away Team

Akcji 15 marca 2001

Star Trek: Away Team to gra strategiczna/akcji osadzona w realiach świata Star Trek Next Generation w której przejmujemy kontrolę nad oddziałem świetnie wyszkolonych specjalistów.

PC

Star Trek: Bridge Crew
Star Trek: Bridge Crew

Symulacje 30 maja 2017

Star Trek: Bridge Crew to opracowany z myślą o pecetach kooperacyjny kosmiczny symulator. Podczas zabawy czwórka graczy wciela się w członków załogi statku kosmicznego i musi bezpośrednio manipulować urządzeniami pokładowymi, by przeprowadzić swój okręt przez szereg niebezpiecznych misji.

PCPS4

Star Trek: Hidden Evil
Star Trek: Hidden Evil

Przygodowe 17 listopada 1999

Star Trek: Hidden Evil to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, której akcja toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z filmu Star Trek: Insurrection.

PC

Star Trek: Starfleet Command
Star Trek: Starfleet Command

Strategiczne 12 sierpnia 1999

Bazująca na popularnej planszowej strategii gra taktyczna osadzona w uniwersum Star Trek. Gracze mają okazję wcielić się w rolę dowódcy gwiezdnego statku i stanąć do walki z wrogimi jednostkami.

PC

Star Trek: Legacy
Star Trek: Legacy

Strategiczne 5 grudnia 2006

Star Trek: Legacy jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, przygotowaną z okazji czterdziestej rocznicy powstania słynnego fantastycznonaukowego uniwersum, wymyślonego de facto przez jednego człowieka – Teksańczyka nazwiskiem Gene Roddenberry.

PCX360

Star Trek: Starfleet Command II: Empires at War
Star Trek: Starfleet Command II: Empires at War

Strategiczne 28 listopada 2000

Empires at War to kolejna wersja strategicznej rozgrywki czasu rzeczywistego w świecie Star Trek. Nowa kampania, dwie nowe rasy oraz ponad tysiąc wariantów statków dla miłośników Federacji.

PC

Star Trek Starfleet Command: Orion Pirates
Star Trek Starfleet Command: Orion Pirates

Strategiczne 13 lipca 2001

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach futurystycznej gwiezdnej serii Star Trek, która opowiada o walce ośmiu wielkich imperiów galaktycznych z niezwykle silnymi kartelami pirackimi.

PC

Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard
Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard

Akcji 9 lutego 1998

Pierwszoosobowa strzelanina 3D osadzona w uniwersum popularnego serialu Star Trek: The Next Generation. W grze wcielamy się w aspirującego do grona klingońskiej Straży Honorowej żółtodzioba, który, aby udowodnić swą wartość, podejmuje się rozwikłania zagadki spisku, jakiego ofiarą padł przewodniczący Wielkiej Rady, Gowron.

PC

Star Trek Voyager: Elite Force: Expansion Pack
Star Trek Voyager: Elite Force: Expansion Pack

Akcji 16 maja 2001

Dodatek do gry akcji Star Trek Voyager: Elite Force znacznie poszarzający interaktywność rozgrywki oraz wprowadzający nowe mapy, poziomy, zadania i postacie.

PC

Star Trek: Generations
Star Trek: Generations

Przygodowe 21 maja 1997

Przygodowa gra akcji z elementami strategicznymi, stworzona na podstawie siódmej pełnometrażowej części sagi Star Trek. W grze dołączamy do ekipy statku Enterprise i wyruszamy w pościg za szalonym naukowcem Soranem, próbując przewidzieć następny ruch wroga i powstrzymać jego niszczycielskie zapędy.

PC

Star Trek Deep Space Nine: Dominion Wars
Star Trek Deep Space Nine: Dominion Wars

Strategiczne 12 czerwca 2001

Kosmiczny RTS osadzony w realiach dwóch ostatnich sezonów popularnego serialu Star Trek: Deep Space Nine, w którym możemy kontrolować jedną z czterech stron konfliktu walczących o panowanie w sektorze galaktyki Alfa.

PC

Star Trek (1981)
Star Trek (1981)

Strategiczne 30 listopada 1981

Strategiczna gra tekstowa, w której zadaniem gracza jest pokonanie w wyznaczonym czasie określonej ilości klingońskich statków i zapobieżenie ich atakowi na centrum dowodzenia Federacji. Jest to jedna z pierwszych gier wydanych na komputerach osobistych IBM PC.

PC

Star Trek Timelines
Star Trek Timelines

Strategiczne 14 stycznia 2016

Opracowana przez studio Disruptor Beam kosmiczna strategia MMO z elementami RPG, osadzona w kultowym uniwersum serialu Star Trek. Fabuła gry obraca się wokół niezwykłych anomalii, powodujących przenikanie się alternatywnych rzeczywistości oraz stref czasowych, dzięki czemu podczas rozgrywki spotkać możemy postacie pochodzące ze wszystkich filmów kinowych i różnych sezonów serialu.

PCANDiOS

Star Trek: Fleet Command
Star Trek: Fleet Command

Strategiczne 19 września 2018

Rozbudowana gra strategiczna, przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych i udostępniona w modelu free-to-play (twórcy zarabiają na mikropłatnościach). Produkcja jest osadzona w znanym uniwersum science fiction Star Trek. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Scopely.

ANDiOS

Star Trek: Conquest
Star Trek: Conquest

Strategiczne 20 listopada 2007

Połączenie prostej gry akcji oraz strategii turowej, rozgrywane w uniwersum Star Trek. Przejmujemy kontrolę nad jedną z sześciu różnych ras, dążąc do całkowitej dominacji nad galaktyką.

PS2Wii