Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Star Trek: Hidden Evil (PC)

Star Trek: Hidden Evil PC

Star Trek: Hidden Evil to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, której akcja toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z filmu Star Trek: Insurrection.

Przygodowe | TPP | science fiction | Star Trek | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Star Trek: Hidden Evil (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wcześniejsze przygodówki osadzone w uniwersum Star Trek nie cieszyły się szczególnie dobrą opinią wśród fanów. Z tego powodu koncern Activision, który nabył prawa do wydania gry bazującej na motywach gwiezdnej sagi, zadanie jej stworzenia powierzył studiu Presto, które zasłynęło serią The Journeyman Project. Twórcom dano jednak krótki termin na realizację zadania oraz wyraźny przykaz, by produkcja nie była zbyt skomplikowana i trafiała w gusta możliwie szerokiego kręgu graczy. Takie podejście nie pozostało bez wpływu na jakość gry.

Akcja Star Trek: Hidden Evil rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w filmie Star Trek: Insurrection. Spokrewnione rasy Son'a i Ba'ku żyją we względnej zgodzie, a protektorat nad planetą Ba'ku, której dziwne promieniowanie ma właściwości lecznicze, sprawuje Federacja. Główny bohater gry – młody kadet Gwiezdnej Floty Ensign Sovok skierowany zostaje na Posterunek 40. Wkrótce Son'a odkrywają w jego okolicach ślady cywilizacji liczącej 5 mld lat. Kapitan Jean-Luc Picard, android Data oraz Ensign Savok poproszeni zostają przez Ba'ku o zbadanie znaleziska. Tam wpadają w sidła rebeliantów Son'a.

Rozgrywka w Star Trek: Hidden Evil uproszczona została na tyle, by poradzili sobie z nią nawet bardzo początkujący gracze. Sterowanie postacią głównego bohatera odbywa się za pomocą klawiatury, a wejście w interakcje z bohaterami niezależnymi i elementami otoczenia na ogół ogranicza się do stanięcia w wyznaczonym miejscu (hotspot). Przydatnym udogodnieniem okazują się klawisze skrótów, które umożliwiają np. korzystanie z medykamentów podczas walki. Starcia, których w Star Trek: Hidden Evil nie brakuje, prowadzone są przede wszystkim z wykorzystaniem fazerów.

Jak przystało na przygodówkę gra obfituje w zagadki. Nie są one jednak zbyt trudne, a miłośnicy łamigłówek mogą poczuć się zawiedzeni. Także oprawa graficzna nie należy do mocnych stron dzieła Presto Studios. Niektóre lokacje są bardzo ograniczone i zioną pustką, co tylko dowodzi, że twórcy gry pracowali pod presją czasową.

Największą wadą Star Trek: Hidden Evil jest jednak krótki czas potrzebny do ukończenia gry. Wprawionym graczom zajmuje to około 4 godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Star Trek: Hidden Evil

12+

Wymagania sprzętowe Star Trek: Hidden Evil

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233
  • 64MB
  • karta dźwiękowa
  • akcelerator 3D
  • HDD 225 MB