Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2
Okładka Star Trek Voyager: Elite Force (PC)

Star Trek Voyager: Elite Force

Wcielasz się w rolę porucznika Munro, który musi obronić Voyagera przed atakami obcych, oraz umożliwić ucieczkę statku z pułapki, w jaką zwabiła go Kuźnia.

Akcji | FPP | science fiction | Star Trek | strzelanki

Okładka Star Trek Voyager: Elite Force (PC)

data premiery gry:

20wrz2000

PC

7gru2001

PS2

USS Voyager odpowiedział na sygnał SOS wysłany ze statku niewiadomego pochodzenia. Gdy statki zbliżyły się, obcy bez żadnego ostrzeżenia otworzyli ogień. Celna salwa z protonowych torped unicestwiła napastnika ale eksplozja przeniosła USS Voyager w nieznane miejsce we wszechświecie. Badania wykazały, iż źródłem tajemniczej siły, która przeniosła Voyagera, jest baza zwana Kuźnią („The Forge”), zamieszkana przez osobników nazywanych „Żniwiarzami”. Badania okolicznych wraków wykazały, że wszystkie jednostki napotkały podobne statki obcych, a te które były wystarczająco silne, aby zwyciężyć w starciu, eksplozja przeniosła w pobliże Kuźni.

Aby sprostać zagrożeniom na jakie narażona została załoga statku, komandor Tuvok postanowił powołać do życia specjalną jednostkę komandosów o nazwie „Ryzykanci” (Hazard Team). Do grupy zostali wybrani ci członkowie załogi Voyagera, których cechowała szybkość myślenia, wysoka sprawność fizyczna, umiejętność obchodzenia się z bronią i odporność na stres. Mieli oni stać się dla statku ostatnią, a często i jedyną deską ratunku.

Wcielasz się w rolę porucznika Munro, zastępcy dowódcy jednostki Ryzykantów. Twoim zadaniem jest obrona Voyagera przed atakami obcych, oraz umożliwienie ucieczki statku z pułapki, w jaką zwabiła go Kuźnia. Masz do przejścia szereg misji, rozgrywających się na pokładzie USS Voyager, w zakamarkach kostki Borga, na pokładzie żywego statku Etherian, w bazie kosmicznych piratów, a w końcu w samej Kuźni. Do realizacji swoich zadań otrzymasz standardowe wyposażenie Gwiezdnej Floty takie jak: fazer, karabin pulsacyjny, czy ręczna wyrzutnia torped protonowych. Badając statki obcych znajdziesz w nich kilka innych „przydatnych” urządzeń.

Elite Force jest dziełem programistów z Raven Software. Twórców takich przebojów jak Heretic I/II, Hexen I/II czy Soldier of Fortune. Elite Force jest również pierwszą grą FPP wykorzystującą system graficzny Quake III Arena.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1CD

Ocena gry 8,5 / 10 na podstawie 107 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189 PLN

Gry podobne do Star Trek Voyager: Elite Force

Wymagania wiekowe Star Trek Voyager: Elite Force

12+

Wymagania sprzętowe Star Trek Voyager: Elite Force

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Multi-Tap, karta pamięci, mysz, klawiatura

Nadchodzi MMORPG osadzony w uniwersum Star Trek?
Nadchodzi MMORPG osadzony w uniwersum Star Trek?

wiadomość7 września 2004

Fani wykryją wszystko, przed fanami nic się nie ukryje! Pomimo faktu, iż na oficjalnej witrynie Star Trek widnieje sporej wielkości obrazek, zapowiadający powstanie kolejnej gry związanej z tym uniwersum, redaktorzy witryny Sci-Fi: Universe postanowili dokładniej zbadać sprawę, zanim jakiekolwiek oficjalne doniesienia ujrzą światło dzienne. I, co tu dużo ukrywać, zrobili to bardzo skutecznie.

Co ma Quake III: Arena do plastikowych klocków?
Co ma Quake III: Arena do plastikowych klocków?

wiadomość23 lutego 2003

Osobnik, skrywający swoją tożsamość pod pseudonimem BerneyBoy, opracował właśnie zestaw dwóch trójwymiarowych map, przeznaczony dla sześciu popularnych gier z gatunku FPS. Owe plansze przypominają wyglądem konstrukcje z klocków Lego.

Gwiezdne serie z LEM-a

wiadomość22 listopada 2002

W przyszłym tygodniu firma LEM wprowadzi na polski rynek dwa nowe pakiety z Activision, na które składać się będą gry ze słynnych gwiezdnych serii: Star Trek Action Pack i Star Wars Galactic Battlegrounds Saga.

Trzy nowe gry na Playstation 2 w ofercie firmy CD Projekt

wiadomość20 sierpnia 2002

Już za dwa dni w sprzedaży pojawią się trzy nowe, premierowe tytuły na Playstation 2.

Activision oficjalnie potwierdza - Star Trek: Elite Force II w produkcji

wiadomość3 kwietnia 2002

Firma Activision rozesłała informację prasową, w której oficjalnie potwierdza sobotnie doniesienia serwisu Section 31 i magazynu PC Gamer. Otóż, Star Trek: Elite Force II faktycznie znajduje się w produkcji.

PC
PS2