Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOXGCN
Okładka TimeSplitters 2 (PS2)

TimeSplitters 2

Timesplitters 2 jest kontynuacją dość oryginalnej strzelaniny, w której podróżujemy w czasie. Zachowując specyficzny klimat pierwszej części, dodano elementy, które uczyniły grę znacznie bardziej wciągającą.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | podróże w czasie

Okładka TimeSplitters 2 (PS2)

data premiery gry:

9paź2002

PS2

16paź2002

GCN

17paź2002

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

TimeSplitters 2 jest przykładem tego jak powinien wyglądać porządnie zrobiony sequel. Wszystkie najlepsze cechy części pierwszej z cala masa dodatków. Wreszcie pojawiła się fabuła i to nie dorzucona na sile, ale ściśle związana z rozgrywką. Naszym zadaniem jest zdobycie kryształów czasu rozrzuconych w różnych epokach. Zaczynamy w bazie TimeSplittersów zabarykadowani w pomieszczeniu z czymś w rodzaju wehikułu czasu. W czasie gdy podła rasa próbuje przedostać się do nas, my przenosimy się w kolejne epoki, by zebrać kryształy i zniszczyć bazę obcych. Do przejścia w trybie single mamy 10 poziomów, walczymy miedzy innymi w roku 1895 w katedrze Notre Dame, w 1832 w Chicago, w 1990 na Syberii, a nawet w roku 2315 w fabryce robotów. Mało tego, każdy poziom ma trzy stopnie trudności, które różnią się nie tylko inteligencją i liczba przeciwników, ale też nowymi zadaniami i lokacjami.

Po przejściu tryb single mamy jeszcze bardzo rozbudowanego multiplayera. Aż 15 rodzajów rozgrywek w trybie dla kilku graczy! Takiej różnorodności nie było w żadnej innej grze. Ponad 120 postaci do wyboru! Do tego, gdy znudzą nam się areny stworzone przez autorów gry, możemy w prosty sposób zbudować własne poziomy i zapisać je na karcie pamięci.

Graficznie jest tak samo dobrze – dopracowane tekstury, efekty wywołujące na twarzy zachwyt (miedzy innymi padający deszcz) – jednym słowem TimeSplitters 2 jest gra w pełni dopracowana i przemyślana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219 PLN

Klasyfikacja PEGI TimeSplitters 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe TimeSplitters 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
Twórcy fanowskiego moda TimeSplitters Rewind współpracują z firmą Crytek
Twórcy fanowskiego moda TimeSplitters Rewind współpracują z firmą Crytek

wiadomość15 marca 2013

TimeSplitters to znana z konsol poprzedniej generacji seria strzelanin FPP, autorstwa Free Radical Design. Studio zostało przejęte w 2009 roku przez firmę Crytek, która nie była zainteresowana kontynuowaniem cyklu. Fani gry wzięli więc sprawy w swoje ręce i sami tworzą czwartą część TimeSplitters, współpracując przy tym z deweloperami oryginału.

Wieści ze świata (Borderlands 2, TimeSplitters HD Collection) 14/11/12
Wieści ze świata (Borderlands 2, TimeSplitters HD Collection) 14/11/12

wiadomość14 listopada 2012

Dziś piszemy m.in. o łatce do pecetowej wersji Borderlands 2, możliwości wydania zestawu TimeSplitters HD Collection, a także nowych sterownikach Catalyst do kart graficznych firmy AMD. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Crytek pracuje nad nową strzelaniną
Crytek pracuje nad nową strzelaniną

wiadomość9 października 2009

Karl Hilton, menedżer studia deweloperskiego Crytek UK, powstałego na zgliszczach wykupionego na początku bieżącego roku Free Radical Design (producenta popularnej serii TimeSplitters oraz FPS-a o tytule Haze, wydanego na PS3), poinformował w wywiadzie dla serwisu Develop, że brytyjski oddział firmy Crytek rozpoczął pracę nad nową strzelaniną FPP.

Crytek kupuje twórców TimeSplitters
Crytek kupuje twórców TimeSplitters

wiadomość4 lutego 2009

Dowiedzieliśmy się, że firma Crytek, znana oczywiście z kilku świetnych tytułów na pecety (Far Cry, Crysis), zakupiła studio Free Radical, które, jak informowaliśmy już jakiś czas temu, stało w obliczu zakończenia działalności. Kłopoty zaczęły się po rozwiązaniu współpracy z Lucasarts i anulowaniu ciekawie zapowiadającego się projektu Battlefront III. Na szczęście, studio nie zostanie zamknięte.

Grafiki koncepcyjne ze Star Wars Battlefront III i TimeSplitters 4
Grafiki koncepcyjne ze Star Wars Battlefront III i TimeSplitters 4

wiadomość30 grudnia 2008

Ostatnio pisaliśmy o upadku studia Free Radical Design znanego z serii TimeSplitters i chociaż wciąż nie wiemy co stanie się z czwartą odsłoną TS, nad którą do tej pory ekipa pracowała możemy przynajmniej zobaczyć kilka grafik koncepcyjnych pochodzących z tego tytułu.

GCN
PS2
XBOX