Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2021, 19:05

autor: Karol Laska

W Homefront zaszyto remaster innej znanej gry w 4K. Ale zaginął kod, który mógł ją odblokować

Grając w Homefront: The Revolution, można również odpalić na cyfrowym automacie remaster strzelanki TimeSplitters 2 w 4K. Oddzielna, ulepszona wersja tejże gry jednak nie wyszła, a wszystko to wina pewnego zapodzianego zeszytu.

Matt Phillips, jeden z twórców znanego FPS-a pod tytułem Homefront: The Revolution, wziął ostatnio udział w twitterowej zabawie polegającej na podzieleniu się ze światem najciekawszym easter eggiem zaimplementowanym w danej grze. Designer podał za przykład jedną z ukrytych niespodzianek we wspomnianej strzelaninie i rzeczywiście jest to nie lada ciekawostka.

Phillips jest dumny z easter egga w postaci pełnoprawnego remastera klasycznego shootera o nazwie TimeSplitters 2, który można było ograć na cyfrowym automacie w Homefront: The Revolution. Co ciekawe, obsługuje on 4K, a więc da się odczuć wizualną różnicę względem oryginału z 2002 roku.

CO Z TRYBEM WIELOOSOBOWYM

Jeżeli gracze skorzystają z dostępnych w Homefront: The Revolution automatów, grając w kooperacji, to czysto teoretycznie mogą oni odpalić jedną z map wieloosobowych w TimeSplitters 2. Takie było przynajmniej ambitne zamierzenie Phillipsa, ale nie jest on do końca pewien, czy rzeczywiście udało mu się je spełnić.

Na język nasuwa się więc logiczne pytanie – dlaczego do dziś nie wydano oddzielnie remastera TimeSplitters 2, skoro jego pełna wersja funkcjonuje, tylko po prostu w innej grze? Niestety, odpowiedź może Was nieco rozczarować, gdyż deweloper twierdzi, że zapodział gdzieś zeszyt z kodem odblokowującym ową produkcję. Co prawda internauci grzebią już w plikach Homefront: The Revolution w poszukiwaniu jakichkolwiek wskazówek, ale Phillips studzi ich zapał, twierdząc, że takowych po prostu nie ma. Kto jednak zabrani im próbować? A nuż się uda i będziemy mieli do czynienia z zaskakującym odkryciem.

  1. Recenzja gry Homefront: The Revolution - pierwszy Far Cry na CryEngine
  2. Homefront: The Revolution - poradnik do gry
  3. Strona internetowa Homefront: The Revolution