Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 13:35

Homefront: The Revolution - długość kampanii i zawartość "kolekcjonerki"

Studio Deep Silver Dambuster ujawniło zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Homefront: The Revolution. Oprócz dodatków cyfrowych, tak zwana Goliath's Edition będzie zawierać m.in. zdalnie sterowany pojazd Goliath. Ponadto zdradzono, że przejście kampanii może zająć nawet 30 godzin.

Goliat to z pewnością największa atrakcja edycji kolekcjonerskiej Homefront: The Revolution.

Firma Deep Silver oraz studio Dambuster ujawniły edycję kolekcjonerską gry Homefront: The Revolution – Goliath’s Edition. Dodatkiem najbardziej rzucającym się w oczy jest replika bezzałogowego pojazdu Goliat, którego mogliśmy zobaczyć jeszcze w pierwszej odsłonie serii. Wehikuł jest sterowany przy pomocy fal radiowych i posiada sprawne oświetlenie oraz niezależne zawieszenie dla wszystkich sześciu kół. Edycja kosztująca ok. 637 złotych będzie zawierać też 32-stronicowy album z grafikami koncepcyjnymi, stalowe pudełko na grę oraz tzw. Expansion Pass, który da dostęp do sporego, lecz jeszcze nieujawnionego rozszerzenia kampanii dla jednego gracza. Nie zabrakło również zestawu dodatków cyfrowych Revolutionary Spirit, który będzie zawierał po jednej skórce dla motocyklu i pistoletu oraz natychmiastowe odblokowanie karabinu snajperskiego wraz z celownikiem optycznym i zdalnymi materiałami wybuchowymi dla naszej postaci do kooperacji w trybie Resistance.

Także osoby składające zamówienia przedpremierowe mogą liczyć na pewne bonusy. Pierwszym z nich jest wspomniany wyżej Revolutionary Spirit, natomiast drugi zestaw – Liberty Pack – będzie zawierał zbroję Liberty Body Armor oraz hełm Shock Trooper Helmet. Twórcy wspomnieli też o dodatkach do wspomnianego trybu Resistance w stylu kolejnych misji, przedmiotów czy wyzwań. Szczegółów jeszcze nie podano, ale zespół zapewnił, że zamierza wspierać ten tryb przez pełny rok po premierze gry, którą wyznaczono na 20 maja. Niejako przy okazji ujawniono również, że przejście kampanii dla jednego gracza ma zająć około 30 godzin.

Homefront: The Revolution to kontynuacja strzelaniny z 2011 roku, w której wcielaliśmy się w amerykańskiego partyzanta walczącego z koreańskimi najeźdźcami. Za powstanie sequela odpowiada Dambuster Studios, a w przeciwieństwie do poprzedniczki tytuł ma oferować nieliniową fabułę i dużą swobodę rozgrywki. Gra zadebiutuje 20 maja na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 cenie 159,90 zł (wydanie na komputery osobiste) oraz 259,90 zł (edycja konsolowa).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej