Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 13:50

autor: Draug

Wieści ze świata (Activision / E3 2016, Call of Duty 2016, Diablo III, Rise of the Tomb Raider, Shardlight) 2/3/2016

Dziś piszemy o rezygnacji Activision ze stoiska na E3 2016 (choć na targach zobaczymy gameplay z nowego Call of Duty), krowim poziomie w Diablo III, zapowiedzi dodania do Rise of the Tomb Raider wsparcia dla DirectX 12 oraz o dacie premiery i wersji demo gry Shardlight. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Activision bez własnego stoiska na targach E3 2016

Activision jest kolejną (po Electronic Arts) wielką firmą, która rezygnuje z własnego stoiska na targach E3 2016, odbywających się w dniach 12-14 czerwca w Los Angeles. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy gier wydawanych przez tego giganta – tak jak do tej pory, ważnych zapowiedzi możemy spodziewać się na konferencjach organizowanych przez partnerów spółki (a zwłaszcza Sony), ponadto zapewnią oni sposobność do zobaczenia nowych tytułów i spotkania ich deweloperów na swoich stoiskach.

Call of Duty 2016 doczeka się pierwszego gameplayu na E3

Mimo rezygnacji Activision z osobistego stawienia się na E3 2016, targi w Los Angeles tradycyjnie pozostaną okazją do zobaczenia w akcji nowej odsłony serii Call of Duty po raz pierwszy. Pozwolę sobie zwrócić Waszą uwagę, że chodzi konkretnie o „czysty” zapis rozgrywki – oficjalnej zapowiedzi owej produkcji (i przypuszczalnie pierwszego zwiastuna) możemy oczekiwać kilka tygodni wcześniej. Sądząc po tym, jak wyglądało to w przypadku ostatnich części omawianego cyklu, można założyć, że ujawnienie gry nastąpi na przełomie kwietnia i maja.

Rise of the Tomb Raider wkrótce ze wsparciem dla DirectX 12

Firma Microsoft zapowiedziała, że gra Rise of the Tomb Raider w wersji na system Windows 10 doczeka się wkrótce aktualizacji, która wprowadzi wsparcie dla DirectX 12. Nie wiemy, kiedy dokładnie patch zostanie wypuszczony, ale można spodziewać się go niebawem, jako że gigant z Redmond prezentował ostatnią odsłonę przygód Lary Croft z wykorzystaniem rzeczonej technologii na swojej niedawnej konferencji w San Francisco.

Krowi poziom odblokowany (czasowo) w Diablo III

Blizzard Entertainment przygotował po cichu ciekawy event w grze Diablo III, umożliwiając graczom odwiedzenie legendarnego krowiego poziomu (nie po raz pierwszy notabene). Kto jest ciekaw, jak wygląda ta lokacja w nowym wydaniu, nie powinien zwlekać, bowiem owo nietypowe miejsce będzie można odwiedzić tylko do końca marca. Można do niego wejść, przechodząc przez portal, który otwiera się po odwiedzeniu sali Nieśmiertelnego Tronu w Ruinach Seszeronu (akt III) i przebudzeniu siedzącego na honorowym miejscu ducha króla Kanaiego. Nieco dokładniejszą instrukcję znajdziecie tutaj.

Jak się okazuje, za wydarzeniem tym stoi raczej smutna okoliczność. Deweloper chce uczcić w ten sposób pamięć Kevina Kanaiego Griffitha, zmarłego jesienią 2014 roku ważnego członka ekipy tworzącej Diablo III, który obchodził urodziny w marcu (również nazwą Kostki Kanaiego oddano mu hołd). Poniżej możecie zobaczyć jedno z pierwszych nagrań, na którym udokumentowano nowy krowi poziom:

Shardlight – data premiery i wersja demo

Studio Wadjet Eye Games podało datę premiery i udostępniło wersję demonstracyjną gry Shardlight – osadzonej w realiach postapokalipsy przygodówki point-and-click, w której wcielimy się w młodą kobietę, występującą przeciwko okrutnemu porządkowi społecznemu swojego świata na drodze do uratowania się przed śmiertelną chorobą. Omawiany tytuł zadebiutuje 8 marca, a osoby, które zamówią go przed premierą (np. ze strony oficjalnej lub GOG.com), otrzymają garść cyfrowych prezentów, w tym ścieżkę dźwiękową, film prezentujący kulisy produkcji, tapety i grafiki koncepcyjne (ponadto pre-order gwarantuje promocyjną cenę, obniżoną o 10%). Demo możecie pobrać stąd.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: