Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 14:29

Wieści ze świata (Electronic Arts i E3, Breath of Fire III, SNOW) 28/1/2016

Dziś piszemy m.in. o zrezygnowaniu przez Electronic Arts z występu na E3 na rzecz własnej imprezy EA Play, reedycji Breath of Fire III na PS Vitę oraz starcie otwartych beta-testów gry SNOW. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Electronic Arts organizuje w czerwcu konferencję poza E3

Firma Electronic Arts zapowiedziała imprezę EA Play, która odbędzie się w Los Angeles w dniach 12-14 czerwca. Tym samym nie uświadczymy „elektroników” podczas targów E3, organizowanych w tym samym mieście 14-16 czerwca. Podczas EA Play będzie można zagrać w najnowsze tytuły firmy, spotkać specjalnych gości, wziąć udział w konkursach etc., a całość zostanie poprzedzona tradycyjną konferencją, zaplanowaną na 12 czerwca na godzinę 4:00 (naszego czasu).

Wieści ze świata (Electronic Arts i E3, Breath of Fire III, SNOW) 28/1/2016 - ilustracja #1

Breath of Fire III wyjdzie na PS Vitę

Firma Capcom zapowiedziała, że jRPG Breath of Fire III, wydany pierwotnie na handheld PlayStation Portable w 2006 roku, w lutym stanie się ponownie dostępny w ramach cyfrowej dystrybucji (przez PlayStation Store). Grę będzie można uruchomić na konsolach PSP i PS Vita, ponadto nic nie stanie na przeszkodzie, by strumieniować ją na PS4 przez PlayStation TV.

SNOW – rozpoczęły się otwarte beta-testy

Studio Poppermost Productions rozpoczęło otwarte beta-testy gry SNOW – symulatora sportów zimowych spod znaku nart i snowboardu. Tytuł ten jest obecnie dostępny za darmo (free-to-play) na Steamie w ramach programu Early Access. Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się debiutu wersji 1.0 (poza tym, że nastąpi to „wkrótce”).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej