Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4
Okładka SNOW (PC)

SNOW

Rozgrywająca się w otwartym świecie symulacyjna gra sportowa autorstwa szwedzkiego studia Poppermost Productions. SNOW skupia się na jeździe na nartach oraz desce snowboardowej i choć za wzór ma konsolowe serie pokroju SSX, autorzy stawiają na realizm.

Sportowe | snowboard | zagraj za darmo | sporty zimowe | multiplayer | indie

Okładka SNOW (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS4

14lut2019

PC

SNOW to darmowa gra sportowa traktująca o jeździe na nartach, desce snowboardowej oraz skuterze śnieżnym. Produkcja działa w oparciu o silnik CryEngine 3 i oferuje możliwość swobodnego jeżdżenia po górze Sialia. Inspiracją dla twórców były serie SSX oraz 1080° Snowboarding, ale w przypadku SNOW postawiono na większy poziom realizmu. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają firmy Poppermost Productions, WastedStudios oraz Crytek.

Mechanika

Zabawę w SNOW rozpoczynamy od stworzenia własnego bohatera. Mamy możliwość dostosowania jego wyglądu, a także wybrania początkowego sprzętu (produkcja umożliwia jeżdżenie zarówno na nartach, jak i desce surfingowej). Katalog dostępnych przedmiotów obejmuje kilkaset pozycji.

Kiedy awatar jest gotowy, trafiamy do świata gry. Góra Sialia jest pełna różnego rodzaju atrakcji – znajdziemy na niej cztery zbocza, ukryte doliny, górskie miasteczka, a nawet… tajemnicze, starożytne ruiny. Twórcy przygotowali też kilkanaście wydarzeń, kilkadziesiąt znajdziek i nagród oraz podobną liczbę specjalnych lokacji widokowych. Gracze otrzymują również możliwość brania udziału w zawodach znanych z prawdziwego świata, takich jak X Games Aspen, Suzuki’s Nine Nights czy Jon Olsson’s Invitational. Zdobycie w nich złotego medalu gwarantuje unikatowe nagrody.

Model jazdy SNOW stawia na realizm i przyziemność – efekt udało się osiągnąć dzięki oparciu rozgrywki na zaawansowanym silniku fizyki. W produkcji nie znajdziemy fantastycznych, karkołomnych akrobacji. Celem twórców było wierne oddanie prawdziwych doświadczeń i emocji powiązanych ze sportami zimowymi.

Ciekawą funkcją jest również możliwość własnoręcznego modyfikowania środowiska gry. Możemy umieszczać na zboczach góry różnego rodzaju przeszkody lub inne przedmioty – np. takie, które ułatwią lub utrudniają dostęp do poszczególnych regionów. Ogranicza nas głównie wyobraźnia.

Tryby gry

W SNOW możemy grać samotnie albo z innymi – w ramach swobodnego sieciowego trybu wieloosobowego (tzw. Free Roam).

Kwestie techniczne

Gra SNOW działa na silniku CryEngine 3, co pozwoliło deweloperom stworzyć oprawę graficzną na zadowalającym poziomie. W trakcie zabawy rozciągają się przed nami piękne widoki, a jeżdżąc, zostawiamy na śniegu charakterystyczne ślady. Dobrze prezentują się także modele bohaterów, animacje i system oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SNOW

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe SNOW

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz / AMD Phenom II X2 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6850 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i3 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Debiut SNOW w wersji 1.0 - darmowej gry o sportach zimowych od Cryteka
Debiut SNOW w wersji 1.0 - darmowej gry o sportach zimowych od Cryteka

wiadomość15 lutego 2019

Po ponad pięciu latach we wczesnym dostępie odbyła się premiera pełnej wersji SNOW – wydanej przez firmę Crytek gry traktującej o sportach zimowych. Produkcja jest dostępna na platformie Steam i została wydana w modelu free-to-play.

Wieści ze świata (Valve Software, CryEngine, PlayStation 4, Rocket League, Smite, SNOW) 25/5/2016

wiadomość25 maja 2016

Dziś piszemy o pozwaniu Valve Software przez transseksualną byłą pracowniczkę, udostępnieniu za darmo kodu źródłowego CryEngine 5.1, prognozach sprzedaży PlayStation 4, funkcji cross-platform w Rocket League na PC i XOne, liczbie graczy w Smite oraz o dodaniu snowboardu i skuterów śnieżnych w aktualizacji do SNOW. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Electronic Arts i E3, Breath of Fire III, SNOW) 28/1/2016
Wieści ze świata (Electronic Arts i E3, Breath of Fire III, SNOW) 28/1/2016

wiadomość28 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o zrezygnowaniu przez Electronic Arts z występu na E3 na rzecz własnej imprezy EA Play, reedycji Breath of Fire III na PS Vitę oraz starcie otwartych beta-testów gry SNOW. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Battlefield 4, SNOW, The Long Dark) 11/10/13
Wieści ze świata (Battlefield 4, SNOW, The Long Dark) 11/10/13

wiadomość11 października 2013

Dziś piszemy m.in. o trybie Spectator Mode w strzelaninie Battlefield 4, pojawieniu się gry SNOW w ofercie Steama, aktorce Jennifer Hale biorącej udział w procesie produkcji The Long Dark, a także konfiguracjach Steam Machines. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4