Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2013, 14:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Battlefield 4, SNOW, The Long Dark) 11/10/13

Dziś piszemy m.in. o trybie Spectator Mode w strzelaninie Battlefield 4, pojawieniu się gry SNOW w ofercie Steama, aktorce Jennifer Hale biorącej udział w procesie produkcji The Long Dark, a także konfiguracjach Steam Machines. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

StarDrive

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę StarDrive. Dzieło studia Zero Sum Games możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 10,19 euro (ok. 42 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Battlefield 4

Na oficjalnym blogu serii Battlefield pojawiły się szczegóły na temat trybu Spectator w grze Battlefield 4. Jak wiadomo, pozwoli on na oglądanie wieloosobowych potyczek bez bezpośredniego brania w nich udziału. W każdej bitwie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One będzie mogło wziąć udział 64 walczących graczy, dwóch dowódców i czterech widzów. Ci ostatni otrzymają różne perspektywy, z jakich będą mogli śledzić wydarzenia na polu walki. Mowa o trybie FPP (z oczu postaci), TPP (zza pleców żołnierza), Tabletop View (podgląd na mapę oraz wybranego gracza w małym okienku) oraz Freecam (dowolne przemieszczanie kamery po mapie). Po więcej informacji zajrzyjcie na oficjalnego bloga.

Widok Freecam pozwoli na dowolne operowanie kamerą na mapie - Wieści ze świata (Battlefield 4, SNOW, The Long Dark) 11/10/13 - wiadomość - 2013-10-11
Widok Freecam pozwoli na dowolne operowanie kamerą na mapie

Steam Machines

Doug Lombardi z firmy Valve powiedział w wywiadzie dla serwisu Maximum PC, że zapowiedziane niedawno dedykowane pecety Steam Machines będą miały na pokładzie nie tylko karty graficzne Nvidii, ale też AMD i Intela. Przy ujawnieniu przykładowych specyfikacji wydawało się, że jedynym dostarczycielem tych podzespołów dla Steam Machines będzie Nvidia.

SNOW

W ramach programu „Gry z wczesnym dostępem” w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się gra SNOW. Jest to symulator jazdy na nartach i snowboardzie autorstwa studia Poppermost Productions, które inspiruje się serią SSX oraz 1080° Snowboarding, choć skupia się w większym stopniu na realizmie. SNOW to gra free to play, ale żeby zagrać w wersję alfa trzeba wykupić przynajmniej tzw. Starter Pack, który kosztuje 13,99 euro (ok. 59 zł). Sprzedawane są też pakiety Tester Pack i Founders Pack – szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

The Long Dark

Aktorka Jennifer Hale podłoży głos pod jedną z postaci w nadchodzącej grze The Long Dark, której losy ważą się obecnie w serwisie Kickstarter. Jennifer Hale znajdowała się już w obsadzie takich produkcji jak Mass Effect, BioShock: Infinite czy Halo 4. Z kolei The Long Dark to „pierwszoosobowy symulator przetrwania”, którego akcja będzie miała miejsce na północnych, mroźnych terenach. Studio Hinterland do stworzenia gry potrzebuje 200 tysięcy dolarów. Do tej pory zebrano ponad 177 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostało 5 dni.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Yaiba: Ninja Gaiden Z
 2. Saints Row IV
 3. Arma III
 4. Deadfall Adventures
 5. Gabriel Knight: Sins of the Fathers – 20th Anniversary Edition
 6. SNOW (2013)
 7. Metro: Last Light
 8. Forza Motorsport 5
 9. Skyjacker
 10. Blood Bowl II
 11. Lightning Returns: Final Fantasy XIII
 12. Universum War Front
 13. Mark Leung: Revenge of the Bitch
 14. Truck Racer
 15. Wartune
 16. Fibrillation

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Call of Duty: Ghosts – Klany (PL)
 2. Aquapazza: Aquaplus Dream – gameplay
 3. Saint Seiya: Brave Soldiers – trailer #4
 4. SNOW (2013) – trailer
 5. Farming Simulator 2013: Edycja Titanum – zwiastun na premierę
 6. Arma Tactics – trailer
 7. Rise of Venice – gameplay – bitwy morskie
 8. The Sims 3: Skok w Przyszłość – zwiastun na premierę