Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Wartune (WWW)
OkładkaWartune (WWW)

Wartune WWW

Wartune to rozgrywana z poziomu przeglądarki gra MMO, która łączy elementy produkcji RPG oraz strategii ekonomicznych. Podczas zabawy użytkownicy zarówno udają się bohaterami na przygody, jak i inwestują zdobyte środki w rozwój własnego miasta.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wartune Premiera WWW

12sierpnia2012

producent: 7th Road wydawca: R2 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wartune to przeglądarkowa gra MMORPG wzbogacona elementami strategicznymi. Opracowało ją studio 7th Road. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra osadzona została w pełnym magii świecie fantasy. Produkcja nie zawiera rozbudowanej warstwy fabularnej, a wydarzenia w świecie kształtują głównie sami gracze. Użytkownicy wcielają się w bohaterów, których zadaniem jest zarówno udawanie się na przygody, jak i dbanie o rozbudowę miasta. Rozpoczynając zabawę wybieramy między trzema klasami – łucznikiem, rycerzem i magiem. Każda z nich posiada własny ekwipunek, zestaw umiejętności oraz unikalne drzewko rozwoju, w którym kolejne zdolności kupowane są za zdobyte w trakcie rozgrywki punkty doświadczenia.

Bitwy w Wartune toczone są w systemie turowym, ale został on wzbogacony o zręcznościowe elementy typu QTE. Najpierw spokojnie i bez pośpiechu wydajemy rozkazy członkom drużyny, a następnie, co pewien czas, zmuszani jesteśmy do wykonania określonego gestu niczym w grach muzycznych. Prawidłowe ich wyprowadzenie zapewnia dodatkowe bonusy do ataku. Gra oferuje spory zestaw misji. W trakcie zabawy zwiedzamy pełne potworów lochy, bierzemy udział w bitwach PvP, udajemy się na niebezpieczne wyprawy, jak również wspólnie z tysiącami innych graczy próbujemy pokonać najpotężniejszych bossów.

Po każdej przygodzie powracamy do miasta, gdzie za zdobyte pieniądze budujemy nowe struktury i ulepszamy już istniejące. W tej sekcji naszym zadaniem jest zadbanie o to, by metropolia tętniła życiem i posiadała zdrowy system ekonomiczny. Odpowiednio zarządzane miasta same generują spore dochody, co ułatwia wypełnianie misji. Wszystko to zostało ustawione tak, aby aspekty strategiczne i RPG wzmacniały się nawzajem. Aktywność w jednej sferze przynosi bezpośrednie zyski w drugiej.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Wartune: 12+