Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Might & Magic: Heroes Online (WWW)

Might & Magic: Heroes Online WWW

Przeglądarkowa wersja jednej z najpopularniejszych serii strategicznych, wykreowanych w 1995 roku przez Jona van Caneghema i jego studio New World Computing.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | taktyczne | MMO

WWW
Okładka Might & Magic: Heroes Online (WWW)

producent: Ubisoft Blue Byte

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

30września2014

30września2014

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might & Magic: Heroes Online po raz kolejny trafimy do krainy Ashan, w której ścierają się interesy różnych frakcji. Gra jest kanoniczną kontynuatorką poprzedzających jej wydanie dwóch części regularnej serii (Heroes of Might & Magic V i Might & Magic: Heroes VI). W momencie rynkowej premiery firma Blue Byte Software zaoferowała nam do wyboru dwie strony konfliktu: Przystań i Nekropolis.

Might & Magic: Heroes Online należy do gatunku gier strategiczno-taktycznych, a jej akcja rozgrywa się w fantastycznej scenerii krainy Ashan. W zmaganiach o dominację nad światem biorą udział antagonistyczne frakcje potężnych, niemal boskich sił, których wojska ścierają się ze sobą w wielkich bataliach. Twórcy położyli duży nacisk na sferę fabularną, oferując tym samym dziesiątki questów do wykonania.

W grze wyraźnie oddzielono warstwę strategiczną od taktycznej. Ta pierwsza, toczona w czasie rzeczywistym, rozgrywająca się przede wszystkim na mapie świata i w miastach, które kontroluje gracz, polega na eksploracji świata, rekrutacji wojsk i zdobywaniu surowców niezbędnych do rozbudowy frakcji. Warstwa taktyczna skupia się na toczeniu serii starć w instancjonowanych lokacjach pokrytych heksagonalną siatką, po której w trybie turowym gracz oraz jego oponent przemieszczają własne jednostki. Produkcja niemal w każdym aspekcie nastawiona jest na mikro płatności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,8 / 10 na podstawie 334 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 461 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Might & Magic: Heroes Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Testujemy wersję beta gry Might & Magic: Heroes Online - ile magii zostało z serii?
Testujemy wersję beta gry Might & Magic: Heroes Online - ile magii zostało z serii?

Przed premierą 9 lipca 2014, 14:33

Rzecz jasna, jak na przeglądarkową grę przystało, w Heroes Online niemal każdy nasz ruch w kontekście wznoszenia budynków, rekrutacji jednostek oraz ich ulepszania, zajmuje określoną ilość czasu liczonego w minutach, godzinach czy wreszcie dziesiątkach godzin. Wszystkie te czasochłonne zabiegi można oczywiście skrócić do absolutnego minimum, zaopatrując się w sklepie w tzw. Pieczęcie Bohatera. To główna waluta w świecie Heroes Online. W odpowiedniej ilości jest panaceum na wszelkie czasochłonne zabiegi w trakcie rozgrywki – począwszy od błyskawicznej rekrutacji, poprzez zaopatrzenie się w surowce (złoto, drewno, żelazo), elementy wyposażenia, wyglądu, a kończąc na postawieniu w sekundę budynku, którego normalny czas wznoszenia wynosi około 20 godzin. Rzecz jasna Pieczęcie Bohatera w ilości hurtowej z racji swej niezwykłej mocy nie są na wyciągnięcie ręki z poziomu samej gry, jak choćby drewno czy złoto. Wprawdzie mogą stanowić drobną gratyfikację za pomyślne ukończenie misji lub spadną nam z nieba dzięki tzw. nagrodom dnia, jednak prawda jest taka, że jedynym i niewyczerpalnym ich źródłem jest specjalny sklep, gdzie płaci się prawdziwymi złotówkami.